مناطق ییلاقی شهرها با طبیعت دلچسب و فوق العاده ای که دارن، یه جای عالی برای فرار از دغدغه و مشغله های زندگی، هوای آلوده شهر و روزمرگی های خسته کننده هستن. بعد از یه هفته ی پر سر و صدا و کلی کارهای تکراری که همه ی روزهامون رو پر کردن؛ برای نفس کشیدن و لذت بردن از آرامش طبیعت، بهترین کاری که می تونیم انجام بدیم خرید تورهای یک روزه و طبیعت گردیه. آبشار زیبای زاوین یکی از بهترین مقصد ها برای سفر به دل طبیعته که در ادامه شما رو با این منطقه ی گردشگری بکر آشنا می کنیم. با رسپینا24 همراه باشین.

طبیعت گردی

گاهی اوقات شغلتون، درس و دانشگاه تون یا حتی مدرسه ی بچه ها بهتون این اجازه رو نمیده که چمدونتون رو ببندین و واسه چند روزی هم که شده برین یه جای خوش آب و هوا یکم طعم زندگی واقعی رو بچشین و برگردین! تو اینجور موقع ها که فقط تنها روزایی که برای لذت بردن از زندگی واسمون میمونه همین  روزهای جمعه ی تقویمن، که اگه خودمون رو با یه تفریحی سرگرم نکنیم احتمالاً از شدت دلگیر بودن این روزا حسابی کلافه میشیم. تورهای یک روزه ی طبیعت گردی ؛ فرصت های طلایی برای خاطره انگیز کردن جمعه هاتونن!

از جمعه ها تون ساده نگذرین، می تونین با خانوادتون با دوستاتون با خودتون حتی، به دل طبیعت بزنین. برین لحظه به لحظه تون رو پر از هوای تازه و حس خوب کنین. انرژی مثبتی که می تونه حداقل یه هفته دیگه واسه زندگی شارژ تون کنه!

سد زاوین

تور یکروزه از مشهد ؛ سد زاوین

بین دره های سرسبز زاوین، با صدای آبشارهای بلندش که تو فصل بهار و تابستون با زیبایی شون شگفت زده تون میکنن؛ یه جای دنج برای لذت بردن از آب و هوای دلچسب و منظره ی فوق العاده ای  که؛ مثل یه قاب نقاشی؛ کوه های بلند و دره و آبشار رو در کنار باغ های سرسبز، کنار هم گذاشته تا هیچ کم و کاستی رو تو طبیعتش حس نکنین.

سد زیبا و خوش منظره ی زاوین که معمولا گردشگرها کمپ هاشون رو کنارش برپا می کنن؛ 145 کیلومتری از مشهد فاصله داره و فاصله اش از کلات حدوده 50 متره. مسیر پیاده روی این منطقه ی گردشگری یه مسیر رودخونه ایه که باید برای پیاده روی تو مسیرش با خودتون کفش مناسب ببرین چون ممکنه مجبور باشین یه جاهایی از رودخونه رد بشین؛ البته قدم زدن تو آبهای مسیر رودخونه ای هم خودش یکی از لذت های طبیعت گردی محسوب میشه، پس اگه با خودتون کفش مناسب ببرین نیازی نیست نگران خیس شدن لباساتون بشین.  

مشهد

منطقه ی گردشگری زاوین، علاوه بر طبیعت زیبا و سد و آبشارهاش؛ یکی از بهترین مکان ها برای کوه نَوردیه.  می تونین با خرید تورهای یک روزه از مشهد و سفر به منطقه ی  گردشگری زاوین از یه کوهنوردی گروهی لذت ببرین. بلندترین قله ی  این منطقه در بین محلی ها به "اشلير" معروفه، و بهترین زمان برای صعود به این قله، فصل پاییزه.

طبیعت زیبا

از سمت سد زاوین که به سمت آبشارها حرکت کنین، با آبشار های 4 و 5 متری روبرو میشین. میشه با استفاده از نردبون های فلزی خودتون رو به بالای آبشارها برسونین ولی برای رد شدن از این مرحله به لباس های اضافتون احتیاج دارین، چون حسابی تو مسیر بالا رفتن از آبشار ها خیس میشین. از آبشارها و صخره های صاف و بلندش که بگذرین به یه دشت بزرگ می رسین که پر شده از بوته های تمشک و پونه و نعنای کوهی که نمی تونین از بوی عطرشون دل بکنین . در آخر روز فراموش نکنین که از خودتون واسه یه روز پر از خاطره و حس خوب تشکر کنین. همه ی جمعه ها که نباید دلگیر و خسته کننده باشن!!

آبشار زاوین

اگه ساکن مشهد هستین و یا دارین به این شهر سفر می کنین؛ می تونین با تور های طبیعت گردی  رسپینا۲۴، به منطقه های توریستی و تفریحی اطراف شهر سر بزنین و یه خاطره ی خوب از یه جمعه ای که قرار بوده یه روز کسل کننده ی معمولی باشه بسازین.

برای اطلاع از تورهای طبیعت گردی یه روزه از مشهد ، کافیه فقط عضو کانال تورکار بشین، و از آخر هفته ی هیجان انگیزتون با رسپینا۲۴ لذت ببرین.

شماره های تماس برای خرید تور های طبیعت گردی یک روزه از مشهد: