آبشار آبگرم، طبیعتی بکر و زیبا در 75 کیلومتری شهرستان کلات است که گردشگران زیادی را برای شنا کردن درآب های گرم این رودخانه و دوش گرفتن زیر آبشار گرم و زیبا، وسوسه می کند. اینکه آبشار آبگرم، نام خود را از روستای نزدیکش به یادگار گرفته یا اینکه روستای آبگرم نام خود را از این آبشار با شکوه به ودیعه گرفته، رازی است میان این دو هم جوار که به هم زندگی می بخشند. کوله پشتی خودتان را مجهز کنید؛ چون می خواهیم یک سفر یک روزه به این طبیعت زیبا داشته باشیم. با رسپینا 24 همراه باشید.

تور طبیع گردی

آبشار آبگرم یا آبشاری با آب گرم؟

مشهد بخاطر موقعیت جغرافیایی که دارد در میان روستاهای زیبا و آبشارهای خروشان احاطه شده؛ بنابراین در این شهر هیچ وقت دلتان نمی گیرد. فقط کافی است اراده کنید و کوله پشتی خود را بردارید، به هر سمتی که از مشهد خارج بشوید، می توانید در یکی از آبشارها و طبیعت های سرسبز اطراف مشهد، اتراق کنید؛ اما در این فصل گرم تابستان که آب تنی و خیس شدن، از اولویت های طبیعت گردی است، ما به شما آبشار آبگرم کلات را پیشنهاد می کنیم. اینکه این آبشار اسمش آبگرم است یا واقعاً آب گرمی دارد را باید از نزدیک مشاهده کنید؛ آن وقت اگر دمای 30 تا 35 درجه ای، به نظرتان گرم بود می شود گفت که واقعاً این آبشار زیبا با رودهای گرمش، یک استخر روباز در دل طبیعت است که لذت جدیدی از شنا کردن را به شما می دهد.

طبیعت

محبوب ترین چشمه ی آبگرم کلات

کلات نادری از شهرستان هایی که بخاطر دره ها و کوه های اطراف طبیعت زیبایی را در سراسر مسیر مشهد- کلات برای گردشگران فراهم کرده است. مکان هایی همچون آبشار ارتکند، آبشار قره سو و آبشار آبگرم از مکان های دنج برای گردش مردم مشهد و مسافران تور مشهد محسوب می شوند. آبشار آبگرم، محبوب ترین چشمه ی آب گرمی است که در مسیر پیچ در پیچ مشهد به سمت کلات به عنوان اولین آبشار، سر راهتان قرار می گیرد و می تواند یک روز لذت بخش را در دل طبیعت به شما هدیه دهد. برای رسیدن به این آبشار ابتدا باید به سمت روستای آبگرم بروید، در آنجا ماشین را پارک کنید؛ چون امکان تردد ماشین های سبک در مسیری که باید تا آبشار طی کنید؛ وجود ندارد. این مکان برای طبیعت گردان و مسافران تورمشهد که به کوهنوردی و پیاده روی در دل طبیعت علاقه دارند، بسیار جذاب و مهیج است. کوله پشتی خود را مجهز کنید و کفش مناسب بپوشید؛ چون قرار است حدود نیم ساعت در طبیعت زیبای آبگرم، پیاده روی کنید تا به آبشار برسید.

آب گرم کلاتآبشار آبگرم

از پیاده روی در طبیعت لذت ببرید

در طول مسیری که به سمت آبشار پیاده روی می کنید، خستگی جایی ندارد. خنده و هیاهوی همراهان و دوستانی که در تور یک روزه ی طبیعت گردی رسپینا 24، همراه شما هستند از یک سو و منظره ی کوه و دشت که با صدای رودها، جذاب تر به نظر می آید از طرف دیگر، انرژی مضاعفی به همراهان تور گردشگری می دهد. هر چه بیشتر پیش می رویم، افزایش عمق آب و شدت جریان آب رودها، صدای پرهیاهوی آبشار که به گوش می رسد، شما را برای رویارویی با آبشار زیبایی به ارتفاع 20 متر، آماده می کند. وقتی نزدیک تر می شوید این آبشار با شکوه در میان بخار آبی که همچون مه، سطح آب را رویایی کرده است، جلوه گر می شود. آبشار آبگرم با حوضچه ی پر آبی که در امتداد خود دارد، به گرمی از مسافران مشهد، استقبال می کند. شاید کمی دور از انصاف باشد که پذیرایی این میزبان خون گرم را رد کنید؛ خودتان را آماده کنید و با شنا کردن در جوار این آبشار، از این چشمه ی طبیعی آبگرم بهره ببرید.

تور کلاتآب گرم طبیعت

وسایل مورد نیاز برای سفر به آبشار آبگرم

 اگر می خواهید به این آبشار بروید اولین چیزی که لازم دارید، کفش مناسب پیاده روی است که شما را اذیت نمی کند. از آنجایی که دارید به آبشار می روید و بعضی از مسیرها را هم باید از میان رودها بگذرید، لباس اضافی همراهتان بردارید؛ چون خیس شدنتان اجتناب ناپذیر است، مگر اینکه از آب دوری کنید. اگر اهل چایی هستید، برداشتن فلاسک چای کوچک و نوشیدن یک چای قند پهلو در کنار جریان آب و زیر سایه ی خنک درختان، لذت زیادی دارد. برداشتن تنقلات و میان وعده های کوچک برای دوستاداران یک طبیعت گردی عالی، توصیه می شود.

تور آب گرم

اگر ساکن مشهد هستید یا با تور مشهد به این شهر زیارتی سفر کردید، می توانید یک روز جمعه ی خودتان را به یک سفر مهیج با تور طبیعت گردی رسپینا 24، تبدیل کنید. با  تورهای یک روزه ی رسپینا24، هر جمعه می توانید به یکی از زیبا ترین طبیعت های اطراف مشهد سفر کنید و لذت یک سفر چند روزه را یکجا در طول یک روز به دست بیاورید. فقط کافی است عضو کانال تورکار بشوید و از تورهای یک روزه ی طبیعت گردی رسپینا 24، لذت ببرید. جهت خرید تور با شماره های زیر تماس بگیرید.