گردش های یک روزه به دل طبیعت ، همیشه جایگاه دنج خودش را در گوشه کناره های زندگی مردم داشته است. سفری که هر چند کوتاه؛ اما به اندازه ی یک سفر چند روزه، انرژی بخش و مهیج است و تمام خستگی های روزمرگی را از تن بیرون می کند.  اگر اهل گردش و سفرهای یک روزه به دل طبیعت، هستید؛ تور یک روزه ی طبیعت گردی رسپینا24، شما را تا بهشت گمشده ی کلات نادری، همراهی می کند. سفری مهیج و لذت بخش با قدم زدن در آب های خنک رودخانه ها و استراحت در زیر سایه ی درختان، همان چیزی است که مسافران تور یک روزه ی ارتکند را همراه  تورهای بعدی رسپینا24، می کند. اگر می خواهید یک روز شاد و پر انرژی را در منطقه ی بکر ارتکند سپری کنید، در ادامه ی این مطلب با ما همراه باشید.

روستا ارتکند

تورهای یک روزه ی طبیعت گردی از مشهد

مشهد، شهری است که علاوه بر پایتخت معنوی و فرهنگی ایران، می تواند منطقه ای بکر برای گردشگران طبیعت دوست باشد. موقعیت خاص جغرافیایی، مشهد را در میان  روستاهای خوش آب و هوا و دره ها و آبشارهای  زیبا، محصور کرده اند. اگر اهل مشهد یا مسافر تور مشهد هستید و می خواهید دلی به طبیعت بزنید، نیازی نیست که ساعت ها بدنبال یک مکان خوش آب و هوا بگردید؛ با خرید تورهای یک روزه ی طبیعت گردی، از هر طرف مشهد که خارج شوید به یکی از طبیعت های بکر و زیبا، می رسید. اگر از مسیر مشهد به سمت کلات نادری حرکت کنید، مناطق بکر و زیبایی همچون آبگرم کلات، آبشار قره سو و آبشار ارتکند، در دل کوه ها و  دره های خوش آب و هوا، یکی پس از دیگری، میزبان طبیعت گردان است؛ از این میان آبشار ارتکند، به عنوان بهشت گمشده ی کلات نادری، معروف ترین طبیعت کلات است که اگر یکبار به طبیعت ییلاقی ارتکند سفر کنید، عاشق آن می شوید.

دشت ارتگندرودخانه

شروع یک ماجراجویی یک روزه

اگر برای شروع یک ماجراجویی یک روزه آماده هستید، کوله پشتی خودتان را مجهز کنید؛ چون می خواهیم به زیبا ترین منطقه ی کلات سفر کنیم. البته همراه داشتن یک دست لباس اضافی و کفش مناسب یادتان نرود؛ چون محال است بدون خیس شدن از آبشارهای زیبا و رودهای خروشان آن بگذرید. برای رسیدن به ارتکند باید از جاده ی معروف و پر پیچ و خم کلات عبور کنید. چشم اندازهای زیبای طبیعت جاده، نوید مکان های بکر و زیبا تری را به شما می دهد. در حدود چهل کیلومتر مانده به شهرستان زیبای کلات نادری، اتوبوس توریستی شما وارد روستایی به نام قلعه نو می شود، از یک جایی به بعد نمی شود با وسایل نقلیه سبک یا سنگین عبور کرد؛ بنابراین باید خودتان را برای یک پیاده روی مهیج در دل رودها آماده کنید.

تور ارتکندارتکند

خودتان را برای پیاده روی در طبیعت آماده کنید

از آنجا که باید برای رسیدن به آبشارهای زیبا کمی پیاده روی کنید، باید خودتان را آماده کنید، وسایل خوراکی و تنقلات هماهتان باشد چون حدود دو ساعت تا اولین آبشار ارتکند راه در پیش دارید. این پیاده روی یکی از بهترین گردش های عمرتان خواهد بود، بدون ذره ای خستگی و همراه با دوستان پر شور و نشاط تور ارتکند، تمام مسیر را به خنده و شادی سپری خواهید کرد. وارد دره که می شوید در برخی مسیرها، دره ها مرتفع تر و باریک تر می شود. برای گذر از بعضی مسیرها، باید تن به آب بزنید و زمان های زیادی را در رودهای زلال و خروشان، پیاده روی کنید. پیاده روی در آب و بالا رفتن از صخره های کوچک و بزرگی که به فواره های آب تبدیل شده اند، از جذابیت های این مسیر است. در طول راه، طبیعت و مسیرهای جذابی برای سلفی گرفتن با طبیعت وجود دارد؛ گاهی می توانید زیر سایه ی درختان ستبر، استراحت کنید و گاهی در طول رودخانه ی وسط دره، پیاده روی کنید تا به آبشارهای زیبا و مرتفعی که پیش رو دارید برسید.

پیاده روی دره

دره نوری عالی در طبیعت ارتکند

طبیعت ارتکند تنها به خاطر آبشارهای زیبایش نیست که پر طرفدار است. دره نوردی عالی در طبیعت ارتکند، کوه نوردان و طبیعت گردان زیادی را به این منطقه می کشاند. در ابتدای مسیر وارد دره ی اصلی با شیب تند و خیلی عمیق، می شوید که تا گذرگاه قله قره داغ بالا می رود. بعد از طی مسافتی کوتاه در داخل رودها، به تونلی غار مانند می رسید که آب رودخانه از یک سمت آن وارد و از سمت دیگر خارج می شود. این تونل به طول 15 متر، اولین آبشار مسیر شما را ایجاد می کند. آنچه جذابیت داخل این غار کوچک را بالا برده، آب زلال و سردی است که داخل حوضچه هایی جمع شده که با هوای دلچسب و خنک داخل غار، شما را برای رفتن و ماندن در زیر آبشار وسوسه می کند. نگران نباشید؛ چون لباس اضافه برداشتید، می توانید لذت وصف ناپذیر دوش گرفتن زیر آبشار خنک را تجربه کنید. در کنار غار، نردبان هایی در دو ردیف قرار گرفته که شما می توانید در بالای این نردبان، آبشار 35 متری ارتکند را در حالی که از سه طرف با دیواره های سنگی احاطه شده ببینید.

آبشار ارتکند

به جرأت می توان گفت، مجموعه ی ارتکند یکی از بهترین و تمیزترین مجموعه های حفاظت شده در تمام کشور می باشد. با وارد شدن به این مجموعه، در ابتدای ورود به شما یک پلاستیک جمع آوری زباله داده می شود که اگر موقع برگشت این پلاستیک های زباله ی خود را تحویل دهید، مبلغی که بابت ورودی از شما دریافت می کنند را به شما پس می دهند. البته اگر همراه تور طبیعت گردی رسپینا24 باشید که تمام هزینه ها، همچنین صرف یک صبحانه ی دلچسب ، نهار و عصرانه را مهمان تور خواهید بود. با عضویت در کانال تگرام تورکار، می توانید جمعه های دلچسبی را در خاطرات خود ثبت کنید. جهت خرید تور با شماره های زیر تماس بگیرید.