اگر مایلید به جایی سفر کنید که هم از چشم اندازهای زیبا لذت ببرید و هم دست پر از سفر برگردید، روستای «خَروْ» نیشابور را به شما پیشنهاد می‌کنیم. سفری یک روزه و عالی که شما را به پیاده روی در میان دره های سرسبز و کوچه باغ های افسانه ای و گذر از رودهای خروشان دعوت می کند. با ما همراه باشید تا گذری به روستای خرو داشته باشیم.

پاییز خرو

روستای خرو ماسوله ی خراسان

در 20 کیلومتری شرق شهر نیشابور، روستایی معروف به «ماسوله خراسان» قرار دارد. بافت سنتی و پلکانی روستای خرو، نمایی زیبا در ابتدای دره ی سرسبز را به مسافران تورهای طبیعت گردی ارائه می کند. خرو را می توان معدن آلو و لواشک؛ همچنین بزرگ ترین تولیدکننده ی محصولات باغی نامید. در هر قدمی که از کنار خانه های روستا برمی دارید، نشانی از آلوهای خشک شده و لواشک های در آفتاب گذاشته شده می بینید. آلو زردهای چیده شده روی سبدهای توری سنتی، نمای خاصی به پشت بام های روستا داده است. ارتفاعات سرسبز و آبشارهای روستا، گوشه ای از طبیعت زیبای کوهپایه بینالود را به نمایش می گذارد.

روستای خروآلو ی خرو

پیاده روی خاطر انگیز در کوچه باغ های خرو

با حضور در روستای خرو، شاهد گروه های مختلف کوهنوردان و تورهای یک روزه طبیعت گردی خواهید بود. گروه هایی که گاهی از هم پیشی می گیرند و گاهی در کنار رودهای خروشان در زیر سایه ی درختان استراحت می کنند. اگر شما هم عضو یکی از این گروه های گردشگری باشید؛ باید خودتان را برای یک پیاده روی بی نظیر در فراز و نشیب کوچه باغ های خرو آماده کنید. هدف تمام کوهنوردان و طبیعت گردان، فتح آبشار زیبای خرو است که تقریباً با سه ساعت پیاده روی می توانید آن را فتح کنید. اگر دوستار طبیعت و چشم اندازهای خاص هستید، روستای خرو انتخاب مناسبی است. مسیری اصلی که از میان سازه های سنتی و رودهای خروشان می گذرد؛ شما را از میان باغ های گردو، آلو، گیلاس و تاکستان های فراوان عبور می دهد. هر چه جلو تر می روید، دره بازتر و کوهپایه های متفع تری در مسیر شما قرار می گیرد. گاهی گرمای خورشید را به جان می خرید و گاهی در خنکای سایه ی درختان، نسیم ملایمی را احساس می کنید. درست در جایی که دمای بدنتان رو به افزایش است با قدم گذاشتن در جریان خنک رودخانه، انرژی فوق العاده ای می گیرید و یک تنه تا آبشار پیش می روید.

تور خرو

آبشار دو طبقه ی شش آب

آبشار "شش آب" که به زبان عامیانه، آبشار "شش او" نامیده می شود، از پیوند 6 رود کوچک ایجاد شده و در مسیر رودخانه ی کوچک روستای خرو جریان می یابد. این آبشار دو طبقه یکی از زیبا ترین و بلندترین آبشارهای خراسان است که منطقه ی خرو را میزبان گردشگران و طبیعت گردان شهرهای اطراف به ویژه شهر مشهد، کرده است. آبشاری که از ارتفاعات کوه ها سرازیر می شود و بعد از برخورد با سطحی سنگی دوباره سرازیر می شود و در نهایت آبشاری دو طبقه را به نمایش می گذارد؛ مکانی دنج برای سلفی گرفتن و دوش گرفتن زیر آبشارهای خنک است. زیبایی آبشار در دل کوه های پوشیده از درختان سر سبز و جریان رودهای کوچک و بزرگ، خرو را به مکانی پر طرفدار برای گردش یک روزه و مهیج تبدیل کرده است.

رودخانه خرو

تجهیزات مورد نیاز برای طبیعت گردی در روستای خرو

اگر همراه با تورهای طبیعت گردی یا گروه های کوه نوری به گردش می روید، باید خودتان را برای یک راه پیمایی کوه نوردی طولانی آماده کنید. طبیعتاً لازمه ی طی کردن چنین مسافتی، کفش با دوام و کوهنوردی است تا شما را به سلامت تا آبشار برساند. همراه داشتن بطری آب، تنقلات انرژی زا، کلاه آفتابی، ضد آفتاب و زیر انداز کوچک برای استراحت بین راهی از الزامات این سفر است. اگر همراه با تورهای یک روزه به طبیعت خور سفر کنید، لازم نیست نگران صبحانه، نهار و میان وعده باشید؛ چراکه با پرداخت هزینه ی تور، از تمام این خدمات بهره مند می شوید.

طبیعت گردی

تورهای طبیعت گردی یک روزه با رسپینا 24

اگر می خواهید یک روز خاطر انگیز را در طبیعت زیبای اطراف مشهد سپری کنید؛ عضو کانال تور کار شوید و جمعه های خودتان را با تورهای شاد و مهیج رسپینا 24 همراه شوید؛ جهت خرید تور طبیعت گردی رسپینا24 با شماره های زیر تماس بگیرید.