لذت آبشار گردی در طبیعت بکر با خرید آنلاین تور مشهد رسپینا24

گرم شدن هوا و از راه رسیدنِ تابستون، بهونه ای میشه که، مردم و گردشگرها، برای فرار از شلوغی و گرمای شهر، یه چند روزی زندگی مدرنیته رو ول کنن و به طبیعت گردی و مناطق ییلاقی شهر، پناه ببرن. چی میتونه مثلِ شنیدن صدای آبشار، بهتون حس فوق العاده ی آوای طبیعت رو منتقل کنه!؟ بلیط هواپیما ، بلیط قطار ، بلیط چارتر ، رزرو هتل با رسپینا 24

تور گردشگری

آبشار ها، یه نمای فوق العاده از طبیعتن، انگار فقط اون، یه حجم عظیم از آب که داره به پایین سرازیر میشه، نیستن. مثل یه جلوه باشکوه، مثل اثر یک هنرمند، برای خلق زیبایی و یا حتی میشه گفت مثل صدای طبیعت می مونن. ایران ما، هم خوشبختانه ازون کشور هاست، که از این زیبایی های طبیعت، کم نداره، و ما بهتون توصیه می کنیم،  البته بعد از خوندن این مطلب، بگردین و آبشار ها و آبفشان های نزدیک شهر خودتون رو پیدا کنین، و برین از نزدیک تماشا شون کنین.

مشهد

با خرید بلیط هواپیما مشهد، نه تنها یه سفر زیارتی میرین، بلکه می تونین از جاذبه های گردشگری مشهد هم لذت ببرین، با اینکه جاذبه های دیدنی داخل شهر کم نیستن، ولی می تونین با تور های گردشگری از طبیعت اطراف شهر هم، خاطره های خوبی رو با خودتون به خونه، ببرین. مشهد علاوه بر طرقبه و شاندیزش، آبشار های فوق العاده زیبایی هم داره، که بهترین مناطق، برای آبشار گردی در طبیعت اطراف مشهد رو، تو این مطلب بهتون معرفی می کنیم.

آبشار اخلمد

در 85 کیلومتری شمال غربی مشهد، در بین کوه های بینالود، آبشار چند هزار ساله ای، که منطقه ی گردشگری اخلمد رو، از گردشگرها پر کرده، خودنمایی می کنه. در همین اول راه بهتره بدونین که مسیر آبشار اخلمد، یکی از زیباترین مکان هایی هست که می تونین تو ایران ببینین، پس سعی کنین از ذره ذره ی، زیبایی های این مسیر لذت ببرین. اول که وارد منطقه ی اخلمد می شین، با، دره ای پر از گل و گیاه و باغ های میوه رو به رو میشین، همین طور که جلوتر برین، به یه آبشار 23 متری می رسین و این تازه شروع تماشای آبشارهای بی نظیر اخلمده، از بین این آبشار که بگذرین، به آبشار اصلی اخلمد می رسین، که 40 متر ارتفاع داره. اگه همینطور به مسیر تون ادامه بدین می تونین از تماشای، آبشار سوم و چهارم هم لذت ببرین. داخل دره اخلمد، می تونین یه بندِ تاریخی، متعلق به نیمه ی اول سده نهم رو ببینین، که به دستور فرزند شاهرخ، حاکم توس ساخته شده.

آبشار اخلمدآبشار اخلمد

آبشار قره سو

"قره سو" یه اسم ترکی به معنی آب سیاهه، شاید شما هم وقتی چشمتون به آبشار قره سو بیفته، به خاطرِ سنگ های سیاهی که کف رودخونه رو پوشوندن، آب این رودخونه رو، سیاه ببینین. کلا دیدن آبشار، با اون حجم زیاد، آبی که به این دره ی سیاه میریزه، مجبورتون می کنه، یه چند لحظه ای بدون اینکه متوجه بشین، به این آبشار خیره بمونین و لذت ببرین.

آبشار قره سو

دره ی قره سو یه مجموعه ی کوهستانی با 8 تا آبشاره، که در 165 کیلومتری مشهد و نزدیکی کلات، قرار گرفته. در این مجموعه ی کوهستانی، برای هیجان بیشتر، نردبون های فلزی در مسیر آبشارها، تعبیه شده، و اگه دنبال ماجراجویی و هیجان هستین و از ارتفاع نمی ترسین، می تونین از نردبون های فلزی این آبشار ها، بالا برین و خودتون رو به بالا ترین نقطه ی آبشار برسونین و کلی عکس سلفی و جذاب با این آبشارها بگیرین.

طبیعت

آبشار آبگرم

75 کیلومتر از کلات، که فاصله بگیرین، می تونین به روستای آبگرم برسین، همینطور که از اسم روستا پیداست، این منطقه پر از چشمه های آبگرمه، مسیر رسیدن به این آبشار، یه دشت بزرگ و سرسبزه، که پر شده از دخت های انجیر کوهی، آبشار آبگرم، وسطه این دشت قرار گرفته، و و مثل همه ی آبگرم های دنیا جون میده برای شنا کردن.

 آبشار

در انتها بازم، بهتون یاد آوری می کنم از جنبه ی سیاحتی شهر مشهد غافل نشین، و  نه تنها در سفر به مشهد، بلکه در سفر به هرشهر و کشوری، حداقل یه روز از سفرتون رو صرف طبیعت گردی کنین. ما در سایت رسمی خرید بلیط هواپیما رسپینا24، به عنوان یه سایت کامل و جامع سعی داریم، شمارو با انواع جاذبه های گردشگری تفریحی، تاریخی، مدرن و طبیعی آشنا کنیم. تا بتونین با خرید بلیط هواپیما و یا تور های خارجی و داخلی، از همه ی جنبه های سفرتون نهایت استفاده رو بکنین.

در ضمن می تونین برای خرید آنلاین تور، رزرو هتل در مشهد و یا مشاوره ی سفر، از طریق شماره های زیر با همکاران ما در تماس باشین.

 

با رسپینا ۲۴، روی زمین نمی مانید. بلیط هواپیما ، بلیط قطار ، بلیط چارتر ، رزرو هتل با رسپینا 24