هفت حوض مشهد

هفت حوض مشهد

معرفی هفت حوض مشهد

یکی از جذابیت های سفر به مشهد این است که در کنار زیارت می توانید از بازار های لوکس خرید کنید، به اماکن تاریخی سر بزنید، تفریحات مدرن و آبی را تجربه کنید و از جاذبه های طبیعی بی بدیل نیز بازدید نمایید. یکی از این جاذبه ها هفت حوض مشهد می باشد. این پارک زیبا در 7 هفت کیلومتری شهر مشهد در میان کوه های خلج واقع شده است. آب و هوای دلپذیر و خنک، ایجاد کمپ تفریحی با دوستان و خوانواده در میان مراتع سر سبز، کوه هنوردی و گرفتن عکس های به یاد ماندنی تنها گوشه ای از کارهایی است که می توانید در آن جا تجربه نمایید.

پارک هفت حوض مشهد

دلیل نام گذاری هفت حوض مشهد

در طول سالیان متمادی آب جاری که از دل کوه پایین آمده به دلیل فرسایش زمین و کوه، گودال های کوچکی به وجود آورد است. در مسیر رود طرق این گودال ها به مرور زمان دچار فرسایش شده اند و آب از یکی به دیگری ریخته شده است. حوضچه های کوچکی در طول سال ها ایجاد شده که اندازه ی بعضی از آنها شبیه دریاچه ای کوچک می باشد و صدای برخورد آب در این گودال ها می تواند یکی از خاطره انگیز ترین روزهای زندگیتان را رقم بزند. 

پارک طبیعی هفت حوض در مشهد

جاذبه های هفت حوض مشهد

شاید با خود بگویید با حضور در این مکان، تنها بازدید از چند حوض آب ممکن است هدر دادن زمان سفر باشد، ولی اینطور نیست؛ زیرا در این پارک کارهای متنوعی را می توانید انجام دهید که گذر زمان را حس نکنید.

هفت حوض در مشهد

حوضچه های طبیعی

 این حوضچه ها در اوایل مسیر پارک هفت حوض مشهد قرار گرفته است. شما می توانید علاوه بر بازدید از این مکان دیدنی، عکس های یادگاری خوبی نیز در آن جا بگیرید.

حوضچه های هفت حوض مشهد

تک حوض های هفت حوض مشهد

بعد از اینکه از قسمت حوض های متمادی پارک عبور کنید به تک حوض های بزرگتری می رسید. این مکان به دلیل اینکه رفت و آمد خاصی در آن انجام نمی شود بسیار بکر است. بنابراین اگر قصد شنیدن صدای آب در سکوتی دل انگیز را دارید حتما از تک حوض ها بازدید نمایید. 

تک حوض های هفت حوض مشهد

کوه های خلج

 کوه های خلج مشهد در کنار این پارک قرار دارد و با حضور در هفت حوض مشهد می توانید تجربه کوهنوردی منحصر به فردی را در دامنه های سرسبز این رشته کوه داشته باشید. حتما در هنگام بازدید اگر قصد کوهنوردی دارید امکانات مناسبی را با خود همراه داشته باشید.

کوه های خلج مشهد

آدرس پارک هفت حوض مشهد 

برای رسیدن به پارک هفت حوض مشهد شما باید به سمت شهرک سیدی و جاده خلج پیش بروید، پس از گذر حدود 3 کیلومتر به دوراهی خواهید رسید که باید به سمت جاده آسفالت شده سمت چپ بروید. پس از رسیدن به پارک و پیاده روی حدود 2 کیلومتر به هفت حوض خواهید رسید. 

آدرس پارک هفت حوض مشهد

نکات مهم در مورد بازدید از هفت حوض مشهد

- به دلیل اینکه هنوزامکانات خاصی در این مکان برای گردشگران تعبیه نشده است حتما در روز از این مکان بازدید نمایید.

- حتما با خود خوراکی و آب آشامیدنی همراه داشته باشید.

- به دلیل صعب العبور بودن این منطقه حتما کفش های مناسب برای پیاده روی همراه داشته باشید .

- حتما برای ثبت خاطرات فراموش نشدنی از این بازدید، دوربین همراه خود داشته باشید.

- آن دسته از کسانی که قصد کوهنوردی دارند حتما وسایل مربوط به آن را همراه خود داشته باشند.

پارک طبیعی هفت حوض در مشهد

بازدید از هفت حوض مشهد با خرید تور از رسپینا 

اگر قصد بازدید از هفت حوض مشهد و جاذبه های بکر آن را دارید، به راحتی می توانید تور هوایی مشهد خود را از سایت معتبر رسپینا رزرو نمایید تا علاوه بر امکان مقایسه از بین ارزان ترین قیمت ها، امکانات مختلف تورها را نیز با یکدیگر مقایسه نمایید.