پارک ملت مشهد در سال 1343 به دستور محمدرضا شاه پهلوی افتتاح شده است. این پارک از معروف ترین جاهای دیدنی مشهد می باشد که با وسعت 30 هزار متری خود از شهرت زیادی برخوردار است. یکی از هیجان بخش ترین قسمت های این پارک، شهربازی آن می باشد که در سال 1351 بازگشایی شده و بزرگترین چرخ و فلک خاورمیانه در آنجا قرار دارد. اگر قصد بازدید از این پارک معروف را دارید در ادامه با رسپینا همراه شوید تا شما را با اطلاعات کاملی از این پارک آشنا کند. 

محیط پارک ملت مشهد

تاریخچه پارک ملت مشهد

پارک ملت مشهد یکی از بزرگترین و پر طرفدارترین پارک های شهر محسوب می شود که در سال 1343 در زمان سلطنت محمدرضا پهلوی در بزرگترین بوستان شهر مشهد ساخته شده است. ایده پرداز این پروژه دو مهندس انگلیسی بودند اما در نهایت به دست مهندسین ایرانی اجرا گردید. همچنین شهربازی پارک ملت دارنده گواهی استاندارد تجهیزات شهربازی در کشور است واز لحاظ وسایل بازی و کیفیت آن در میان برترین شهربازی های خاورمیانه قرار دارد. فضای پارک به صورتی اجرا شده است که پیاده روی دور پارک ملت مشهد از دلچسب ترین فعالیت ها برای ساکنین شهر خواهد بود. 

امکانات پارک ملت مشهد

 پارک ملت مشهد دارای انبوهی از درختان بلند و سر به فلک کشیده می باشد که قدمت چندین ساله دارند و فصول بهار و تابستان لطافت بی نظیری به این بوستان می دهند. شما می توانید در سایه سار این درختان قدم بزنید و از لطافت و سرسبزی آن لذت ببرید. این پارک در هر قسمت دارای زمین بازی با امکانات مختلفی مانند تاب و سرسره می باشد که جهت بازی کودکان فراهم شده است. یکی از زیباترین قسمت های پارک ملت استخر بزرگ آن می باشد و در حال حاضر با ایجاد تغییرات و احداث پل چوبی نما بر روی مسیری از این استخر، زیبایی  وصف ناپذیری ایجاد گردیده که این مکان را به  مکانی زیبا برای عکاسی و ثبت خاطرات تبدیل کرده است. از دیگر امکانات پارک ملت می توان به موارد زیر اشاره نمود: 

فرهنگسرای پارک ملت مشهد

ساختمان فرهنگی امام رضا در قسمت مرکزی پارک قرار گرفته است و دارای بخش هایی مانند کلاس های فرهنگی هنری، مسجد و غیره می باشد. کلاس های فرهنگی این مجموعه نیز شامل نویسندگی، خوشنویسی، آهنگسازی، نقاشی و گارگردانی می باشد. همچنین بزرگترین آمفی تئاتر شهر مشهد دراین بخش از پارک واقع شده است. 

تئاتر و سینما پارک ملت 

یکی از بهترین بخش های پارک ملت مشهد بخش تئاتر و سینمای آن می باشد که حدودا 7 سال از احداث آن می گذرد. انواع جشنواره ها مانند جشنواره های  تئاتر فجر، جشن اردیبهشت تئاتر خراسان رضوی  و جشن های استانی در آن برگزار می شود. برای تماشای تئاتر و فیلم می توانید از گیشه ها و یا بصورت اینترنتی بلیط دریافت نمایید. در این قسمت شرایط برای دیدن فیلم های سه  بعدی نیز فراهم شده است.

تئاتر شهر مشهد

زمین ورزشی پارک ملت 

زمین ورزشی پارک ملت به وسعت 1250 مترمربع در ضلع غربی پارک قرار دارد. این مجموعه دارای زمین چمن فوتبال، والیبال، بسکتبال، پیست اسکی و غیره می باشد. دور تا دور پارک ملت چیزی در حدود 6 کیلومتر است که برای پیاده روی روزانه و دویدن مناسب می باشد. ساکنین بومی مشهد ورزش صبحگاهی روزانه را در این پارک انجام می دهند و با گروه های ورزشی متعدد به پیاده وری، دویدن و انجام نرمش می پردازند. 

زمین ورزشی پارک ملت مشهد

پارک بانوان ملت 

یکی از جذاب ترین قسمت های پارک، اختصاص یافتن قسمتی از پارک مخصوص بانوان است که با خیال راحت می توانند بدون حجاب و با لباس ورزشی دراین قسمت به انجام فعالیت های ورزشی و یا قرارهای دوستانه بپردازند. مساحت این باغ بیش از 5 هکتار می باشد و با نام های باغ رز و یا بوستان بانوان ملت شناخته می شود. 

پارک بانوان ملت

شهربازی پارک ملت مشهد

یکی از بهترین تفریحاتی که گردشگران را به پارک ملت مشهد هدایت می کند، شهربازی پارک می باشد که شما در آن جا می توانید انواع  بازی های هیجانی، خانوادگی و کودکانه را انجام دهید. از جمله بازی های هیجانی شهربازی پارک ملت می توان به موارد زیر اشاره کرد:

شهربازی پارک ملت مشهد

پرواز در آسمان 

یکی از هیجان انگیزترین بازی ها در این شهربازی که آدرنالین خونتان را بالا می برد، تاب چرخشی است که شما را تا ارتفاع  24 متری و با سرعت 10 کیلومتر بر ساعت بین زمین و آسمان معلق خواهد کرد. لازم به ذکر است این بازی با محدودیت قدی حداقل 150 و با ظرفیت 24 نفر در دور 4 دقیقه ای انجام می شود.

پرواز در آسمان پارک ملت مشهد

اسکیت بورد 

اسکیت بورد سوار بر سورتمه ای غول آسا بر روی ریلی 36 متری قرار می گیرد و مانند کشتی به حرکت در می آید و با سرعت 85 کیلومتر در ساعت بسیار هیجان آور خواهد بود. ظرفیت این دستگاه 16 نفر و مدت بازی 3 دقیقه می باشد.

اسکیت بورد پارک ملت مشهد

آکروجت

در بازی آکروجت شما با ارتفاع 2 متری در بین زمین و آسمان معلق می مانید. این بازی محدودیت سنی دارد و همچنین حداقل قد باید 120 سانتی متر باشد. ظرفیت این دستگاه 32 نفر و سواری آن به مدت 12 دقیقه است.

آکروجت شهربازی ملت مشهد

ترن هوایی

ترن هوایی پارک ملت مشهد یکی از بهترین و هیجان آورترین بازی های این پارک است که با سرعت 60 کیلومتر در ساعت و در ارتفاع حداکثری 18.5 متری از زمین قرار گرفته است. 

ترن هوایی پارک ملت مشهد

تاپ اسپین

تاپ اسپین پارک ملت با سرعت 8 کیلومتر در ساعت و ظرفیت 32 نفر هیجان بی نظیری را برایتان به ارمغان می آورد. این بازی در ارتفاع 16 متری، آدرنالین خون تان را به اوج می رساند.

تاپ اسپین پارک ملت مشهد

سورتمه 

یکی از بازی های چرخشی که محدودیت سنی دارد، سورتمه می باشد. این وسیله با سرعت 44 دقیقه بر ساعت به مدت 3 دقیقه می چرخد و در کسری از ثانیه اطرافتان را خواهید دید. این بازی در میان نوجوانان و جوانان محبوبیت ویژه ای دارد. از دیگر بازی های شهربازی پارک ملت مشهد می توان به کشتی دوقلو، صندلی فضایی، ماشین برقی، فانفار، گردباد و... و از بازیهای کودکانه نیز می توان به: تاب کودک، قطار کودک، موتور کراس و... اشاره کرد. شایان ذکر است افرادی با بیماری های قلبی عروقی، دیسک کمر و مشکلات عصبی نباید از این دستگاه ها استفاده کنند.

 آدرس پارک ملت مشهد

برای دسترسی آسان به پارک ملت از چند طریق می توانید اقدام نمایید؛ پارک ملت در میدان پارک که به بلوار وکیل آباد، بزرگراه آزادی، بلوار امامت و بلوار معلم می رسد قرار گرفته است و شما به راحتی می توانید با مترو، اتوبوس و تاکسی به این پارک زیبا بروید و از نزدیک نظاره گر محیط پارک ملت مشهد باشید. 

بازدید از پارک ملت مشهد با رسپینا 

حتما تاکنون برای تهیه بلیط سفرتان از سایت های گردشگری استفاده کرده اید. برای رزرو خدمات سفری، این سایت ها از بهترین فرصت ها و انتخاب ها هستند و به راحتی می توانید با خرید اینترنتی از سفرتان نهایت لذت را ببرید و تور مشهد هوایی خود را به آسانی رزرو نمایید. رسپینا  یکی از معتبرترین سایت های گردشگری می باشد که خدمات تور مسافرتی را ارائه می دهد و دارای پشتیبانی 24 ساعته نیز می باشد.