پارک ملت مشهد

پارک ملت مشهد از جاذبههای گردشگری می باشد که دارای شهربازی مجهزی است. بعد از رزرو تور مشهد اکثر گردشگران و زوار برای رزوهای سفر برنامه های از پیش تعیین شده ای را جهت بازدید از جاذبه های دیدنی شهر مشهد دارند. در رزرو تور از طریق سایت رسپینا 24همراه با پکیج تور ها خرید بلیط هواپیما و رزرو محل اقامت نیز صورت می گیرد. یکی از دیدنی ترین مکان ها در مشهد مقدس پارک ملت مشهد می باشد.  این شهر همیشه مملو از گردشگر و زائر، بعد از حرم مطهر امام رضا مکان های دیدنی و تفریحی بسیاری داردکه برخی از انها جدیدالتاسیس هستند.

پارک ملت مشهد

بیشینه تاریخی پارک ملت مشهد:

پارک ملت مشهد یکی از بزرگترین و پر طرفدارترین پارک های مشهد محسوب می شود که در سال 1343 در زمان سلطنت محمدرضا پهلوی در بزرگترین بوستان شهر مشهد ساخته شد. ایده پرداز پروژه پارک ملت مشهد دو مهندس انگلیسی بودند، که بعد از مدتی به دست مهندسین ایرانی اجرا شد. شهربازی مشهد دارنده گواهی استاندارد تجهیزات شهربازی در کشور است واز لحاظ وسایل بازی و کیفیت آنها در میان برترین شهر بازی ها قرار دارد. پارک ملت مشهد 30هزار متر مربع  وسعت دارد و بزرگترین چرخ و فلک خاورمیانه در شهر بازی این پارک  قرارگرفته است. این پارک محیطی برای بازی و تفریح افراد با گروههای سنی مختلف است. بعد از سیر وگردش در پارک ملت می توانید به  شهر بازی پارک ملت سر بزنید و در آنجا از انواع بازی هایی که به انها علاقمند هستید استفاده کنید.

ویژگی های محیطی پارک ملت مشهد:

 پارک ملت دارای انبوهی از درختان بلند و سر به فلک کشیده  که قدمت چندین ساله دارند می باشد و در فصل بهار و تابستان لطافت بی نظیری به این بوستان می دهد. در سایه سار این درختان میتوانید قدم بزنید و از لطافت و سرسبزی این پارک لذت ببرید. پارک ملت در هرقسمت زمین بازی با امکانات مختلف مانند تاب و سرسره دارد که جهت بازی کودکان مناسب است. یکی از زیباترین قسمت های پارک ملت استخر بزرگ آن می باشد و در حال حاضر با ایجاد تغییراتی  و احداث پل چوبی نما بر روی مسیری از این استخر ،  زیبا وصف ناپذیری  در این بخش از پارک ایجاد شده است  که این مکان را به  مکانی زیبا برای عکس و فیلم تبدیل کرده است. این بخش در ضلع شرقی پارک ملت مشهد و در پشت این دریاچه مجتمع جانبازان قرار دارد.

پارک ملت مشهد

فرهنگسرای پارک ملت:

ساختمان فرهنگی امام رضا در قسمت مرکزی پارک ملت قرار دارد و  دارای بخش هایی مانند کلاس های فرهنگی هنری، مسجد و غیره می باشد. کلاس های فرهنگی این مجموعه  شامل نویسندگی، خوشنویسی ، آهنگسازی ، نقاشی و گارگردانی می شود. بزرگترین آمفی تئاتر شهر مشهد دراین بخش پارک ملت واقع است.

مجسمه امیر کبیر در پارک ملت مشهد:

در سال 89 مجسمه امیرکبیر از ایتالیا به ایران رسید، که شباهت بسیاری به تصاویر برجا مانده از وی دارد. این مجسمه یکی دیگر از جاذبه های پارک ملت محسوب می شود .

تئاتر و سینما پارک ملت:

یکی از بهترین بخش های پارک ملت مشهد بخش تئاتر و سینمای پارک ملت است که 7 سال از احداث آن می گذرد و انواع جشنواره های  مانند جشنواره های  تئاتر فجر، جشن اردیبهشت تئاتر خراسان رضوی  و جشن های استانی در آن برگزار می شود. برای تماشای تئاتر و فیلم می توانید از گیشه ها و یا بصورت اینترنتی بلیط دریافت کنید. در این قسمت شرایط برای دیدن فیلم های سه  بعدی فراهم شده است.

زمین ورزشی پارک ملت:

زمین ورزشی پارک ملت به وسعت 1250مترمربع در ضلع غربی پارک قرار دارد. این مجموعه دارای زمین چمن فوتبال، والیبال ، بسکتبال ، پیست اسکی و غیره می باشد. دور تا دور پارک ملت چیزی در حدود 6 کیلومتر است که برای پیاده روی روزانه و دویدن مناسب می باشد. ساکنین بومی مشهد ورزش روزانه صبحگاهی را در پارک ملت مشهد انجام می دهند و با گروهای ورزشی متعدد به پیاده وری ، دویدن و انجام نرمش می پردازند.

حیات وحش پارک ملت :

در پارک ملت مشهد مجموعه ای کوچکی برای حیات و حش کودکان اختصاص داده اند که دیدن آن برای  کودکان جذابیت دارد و  دارای حیواناتی مانند انواع پرندگان : فنچ، مرغ عشق، است. علاقمندان به مسیر جنگلی پارک ملت می توانند ازضلع شمالی وارد پارک شوند و در این مسیر جنگلی قدم بزنند.

دیدار از پارک ملت مشهد

بازی های  شهر بازی پارک ملت مشهد:

یکی از بهترین تفریحاتی که گردشگران را به پارک ملت هدایت می کند، بازی های پارک ملت مشهد هستند که به سه بخش تقسیم می شود : بازی های هیجانی ، خانوادگی ، کودکانه
از جمله بازی های هیجانی می توان  به  موارد زیر اشاره کرد:

پرواز در آسمان : یکی از هیجان انگیزترین بازی ها در پارک ملت مشهد  تاب چرخشی است که تا ارتفاع  24 کیلومتری و با سرعت 10 کیلومتر بر ساعت بین زمین و آسمان معلق خواهید بود. این بازی هیجان انگیز آدرنالین خونتان را بالا می برد. این باز ی با محدودیت قدی 150 به بالا و با ظرفیت 24 نفر در دور 4 دقیقه ای انجام می شود.

 جاذبه ی گردشگری پارک ملت مشهد

اسکیت بورد : اسکیت بورد که سوار بر سورتمه ای غول آسا بر روی ریلی 36 متری قرار می گیرد و مانند کشتی به حرکت در می آید و با سرعت 85 کیلومتر در ساعت هیجان آور خواهد بود. ظرفیت این دستگاه 16 نفر و به مدت 3 دقیقه است.

آکروجت: بازی اکروجت که با ارتفاع 2 متری در بین زمین و آسمان معلق می مانید. محدودیت سنی دارد و قد از 120 سانتی متر باید بیشتر باشد. ظرفیت این دستگاه 32نفر و  سواری آن به مدت 12 دقیقه  است.

ترن هوایی :ترن هوایی پارک ملت مشهد یکی از بهترین و هیجان آورترین بازی های پارک ملت است که با سرعت 60 کیلومتر در ساعت در ارتفاع 18.5 متری از زمین در میان آسمان و زمین جابجا می شوید.

تاپ اسپین: تاپ اسپین پارک ملت مشهد با سرعت 8 کیلومتر در ساعت و ظرفیت 32 نفر هیجانی بی نظیر دارد. این بازی در ارتفاع 16 متری آدرنالین خون تان را به اوج می رسد.

سورتمه : یکی از بازی های چرخشی که محدودیت سنی دارد، سورتمه است. این وسیله با سرعت 44 دقیقه بر ساعت به مدت 3 دقیقه می چرخد و در کسری از ثانیه اطرافتان را خواهید دید. این بازی در میان نوجوانان و جوانان محبوبیت دارد.

تاپ گردان: یکی دیگر از بازی های مجموعه شهر بازی پارک ملت ، تاب گردان است. این تاب درارتفاع 12 متری قرار دارد و برای سوار شدن به آن محدودیت سنی وجود دارد . اوج لذت و هیجان در این بازی می باشد.

از دیگر بازی های شهر بازی  پارک ملت مشهد کشتی دوقلو،صندلی فضایی،ماشین برقی ،فانفار،گردباد هستند.
شایان ذکر است که افرادی  با بیماری های قلبی و عروقی ،دیسک کمر و مشکلات عصبی نباید از این دستگاهها استفاده کنند.

بازیهای کودکانه  شامل موارد زیر می شود:تاب کوک ، قطار کودک،  موتور کراس.

غرفه های بازی و تجاری پارک ملت که آنها نیز شامل دوبخش کودکانه و بزرگسال می باشند به عنوان مثال می توان از باشگاه کوهنوردی نام برد.

نزدیکترین دیدنی های اطراف مشهد که از پارک ملت می توانید به آنها سری بزنیدعبارتند از:  پارک کوهسنگی مشهد، حرم امام رضا، آرامگاه نادرشاه افشار، کوهسر، خانه داروغه مشهد، مناطق  ییلاقی طرقبه و شاندیز هستند.

آدرس پارک ملت:

برای دسترسی آسان به پارک ملت مشهد ازطریق چندین مسیر می توانید اقدام کنید:

پارک ملت در میدان پارک که به بلوار وکیل آباد، بزرگراه آزادی ، امامت و معلم  می رسد قرار دارد و از طریق  این راه ها با متر و ، اتوبوس و تاکسی به آسانی می توانید به این پارک زیبا بروید.

 بازدید پارک ملت مشهد

سفر به مشهد با رسپینا 24

حتما تاکنون برای سفرتان از سایت های گردشگری استفاده کرده اید برای خرید خدمات سفری سایت های گردشگری از بهترین فرصت ها و انتخاب ها هستند و براحتی می توانید با خرید بلیط اتوبوس، قطار ، رزرو هتل  پنل سفری مشخصی را تنظیم کنید و از سفرتان نهایت لذت راببرید. رسپینا 24 یکی از معتبرترین سایت های گردشگری می باشدکه خدمات تور مسافرتی را ارائه می دهد.