پارک ملت مشهد از جاهای دیدنی مشهد است که علاوه بر فضای پهناور و سر سبزی که دارد دارای شهربازی مجهزی نیز می باشد. این پارک در سال 1343 در دوره سلطنت محمد رضا شاه پهلوی افتتاح شده است. این مجموعه دارای وسعتی 30 هزار متری است و شهربازی آن نیز در سال 1351 بازگشایی شد که بزرگترین چرخ و فلک خاورمیانه در آنجا قرار دارد. درختان انبوه پارک ملت مشهد در پاکسازی هوای این شهر تاثیر بسزایی گذاشته است.

پارک ملت مشهد

تاریخچه پارک ملت مشهد

پارک ملت مشهد یکی از بزرگترین و پر طرفدارترین پارک های مشهد محسوب می شود که در سال 1343 در زمان سلطنت محمدرضا پهلوی در بزرگترین بوستان شهر مشهد ساخته شده است. ایده پرداز پروژه پارک ملت مشهد دو مهندس انگلیسی بودند، که بعد از مدتی به دست مهندسین ایرانی اجرا شد. شهربازی مشهد دارنده گواهی استاندارد تجهیزات شهربازی در کشور است واز لحاظ وسایل بازی و کیفیت آن در میان برترین شهر بازی ها قرار دارد. بعد از سیر وگردش در پارک ملت می توانید به  شهر بازی پارک نیز سری بزنید و در آنجا از انواع بازی هایی که به انها علاقمند هستید استفاده کنید.

ویژگی های محیطی پارک ملت مشهد

 پارک ملت مشهد دارای انبوهی از درختان بلند و سر به فلک کشیده  که قدمت چندین ساله دارند می باشد که فصل بهار و تابستان لطافت بی نظیری به این بوستان می دهد. در سایه سار این درختان میتوانید قدم بزنید و از لطافت و سرسبزی این پارک لذت ببرید. پارک ملت در هرقسمت زمین بازی با امکانات مختلف مانند تاب و سرسره دارد که جهت بازی کودکان مناسب است. یکی از زیباترین قسمت های پارک ملت استخر بزرگ آن می باشد و در حال حاضر با ایجاد تغییراتی  و احداث پل چوبی نما بر روی مسیری از این استخر، زیبایی  وصف ناپذیری در این بخش از پارک ایجاد شده است  که این مکان را به  مکانی زیبا برای عکس و فیلم تبدیل کرده است. 

فرهنگسرای پارک ملت

ساختمان فرهنگی امام رضا در قسمت مرکزی پارک ملت قرار دارد و  دارای بخش هایی مانند کلاس های فرهنگی هنری، مسجد و غیره می باشد. کلاس های فرهنگی این مجموعه  شامل نویسندگی، خوشنویسی ، آهنگسازی ، نقاشی و گارگردانی می باشد. همچنین بزرگترین آمفی تئاتر شهر مشهد دراین بخش پارک ملت واقع شده است.

مجسمه امیر کبیر در پارک ملت مشهد

در سال 1389 مجسمه امیرکبیر از ایتالیا به ایران رسید، که شباهت بسیاری به تصاویر برجا مانده از وی دارد. این مجسمه یکی دیگر از جاذبه های پارک ملت محسوب می شود که داخل این پارک تعبیه شده است.

تئاتر و سینما پارک ملت

یکی از بهترین بخش های پارک ملت مشهد بخش تئاتر و سینمای آن می باشد که حدودا 7 سال از احداث آن می گذرد. انواع جشنواره ها مانند جشنواره های  تئاتر فجر، جشن اردیبهشت تئاتر خراسان رضوی  و جشن های استانی در آن برگزار می شود. برای تماشای تئاتر و فیلم می توانید از گیشه ها و یا بصورت اینترنتی بلیط دریافت نمایید. در این قسمت شرایط برای دیدن فیلم های سه  بعدی نیز فراهم شده است.

زمین ورزشی پارک ملت

زمین ورزشی پارک ملت به وسعت 1250مترمربع در ضلع غربی پارک قرار دارد. این مجموعه دارای زمین چمن فوتبال، والیبال ، بسکتبال ، پیست اسکی و غیره می باشد. دور تا دور پارک ملت چیزی در حدود 6 کیلومتر است که برای پیاده روی روزانه و دویدن مناسب می باشد. ساکنین بومی مشهد ورزش روزانه صبحگاهی را در پارک ملت مشهد انجام می دهند و با گروه های ورزشی متعدد به پیاده وری ، دویدن و انجام نرمش می پردازند.

حیات وحش پارک ملت 

در پارک ملت مشهد مجموعه ای کوچکی برای حیات و حش اختصاص داده اند که دیدن آن برای  کودکان جذابیت دارد و  دارای پرندگانی مانند انواع  فنچ و مرغ عشق است. علاقمندان به مسیر جنگلی پارک ملت می توانند از ضلع شمالی وارد پارک شوند و در این مسیر جنگلی قدم بزنند.

پارک ملت مشهد

شهر بازی پارک ملت مشهد

یکی از بهترین تفریحاتی که گردشگران را به پارک ملت هدایت می کند، شهربازی های پارک ملت مشهد است که شما در آن جا می توانید انواع  بازی های هیجانی ، خانوادگی و کودکانه را انجام دهید. از جمله بازی های هیجانی شهربازی پارک ملت می توان  به  موارد زیر اشاره کرد:

پرواز در آسمان : یکی از هیجان انگیزترین بازی ها در پارک ملت مشهد  تاب چرخشی است که تا ارتفاع  24 کیلومتری و با سرعت 10 کیلومتر بر ساعت بین زمین و آسمان معلق خواهید بود. این بازی هیجان انگیز آدرنالین خونتان را بالا می برد. این باز ی با محدودیت قدی 150 به بالا و با ظرفیت 24 نفر در دور 4 دقیقه ای انجام می شود.

اسکیت بورد : اسکیت بورد که سوار بر سورتمه ای غول آسا بر روی ریلی 36 متری قرار می گیرد و مانند کشتی به حرکت در می آید و با سرعت 85 کیلومتر در ساعت هیجان آور خواهد بود. ظرفیت این دستگاه 16 نفر و به مدت 3 دقیقه است.

آکروجت: بازی اکروجت که با ارتفاع 2 متری در بین زمین و آسمان معلق می مانید. محدودیت سنی دارد و قد از 120 سانتی متر باید بیشتر باشد. ظرفیت این دستگاه 32نفر و سواری آن به مدت 12 دقیقه  است.

ترن هوایی: ترن هوایی پارک ملت مشهد یکی از بهترین و هیجان آورترین بازی های پارک ملت است که با سرعت 60 کیلومتر در ساعت در ارتفاع 18.5 متری از زمین در میان آسمان و زمین جابجا می شوید.

تاپ اسپین: تاپ اسپین پارک ملت مشهد با سرعت 8 کیلومتر در ساعت و ظرفیت 32 نفر هیجانی بی نظیر دارد. این بازی در ارتفاع 16 متری آدرنالین خون تان را به اوج می رساند.

سورتمه : یکی از بازی های چرخشی که محدودیت سنی دارد، سورتمه است. این وسیله با سرعت 44 دقیقه بر ساعت به مدت 3 دقیقه می چرخد و در کسری از ثانیه اطرافتان را خواهید دید. این بازی در میان نوجوانان و جوانان محبوبیت دارد.

تاپ گردان: یکی دیگر از بازی های مجموعه شهر بازی پارک ملت ، تاب گردان است. این تاب درارتفاع 12 متری قرار دارد و برای سوار شدن به آن محدودیت سنی وجود دارد . اوج لذت و هیجان در این بازی می باشد.

از دیگر بازی های شهر بازی  پارک ملت مشهد می توان به کشتی دوقلو، صندلی فضایی، ماشین برقی ، فانفار، گردباد و... و از بازیهای کودکانه نیز می توان به: تاب کودک، قطار کودک،  موتور کراس و... اشاره کرد. شایان ذکر است که افرادی  با بیماری های قلبی و عروقی ،دیسک کمر و مشکلات عصبی نباید از این دستگاهها استفاده کنند.

پارک ملت مشهد

آدرس پارک ملت:

برای دسترسی آسان به پارک ملت مشهد ازطریق چندین مسیر می توانید اقدام کنید: پارک ملت در میدان پارک که به بلوار وکیل آباد، بزرگراه آزادی ، امامت و معلم می رسد قرار دارد و شما به راحتی می توانید با مترو ، اتوبوس و تاکسی به این پارک زیبا بروید.

پارک ملت مشهد، جاهای دیدنی مشهد، پارک های مشهد، پارک ملت

بازدید از پارک ملت مشهد با رسپینا

حتما تاکنون برای سفرتان از سایت های گردشگری استفاده کرده اید؛ برای رزرو خدمات سفری سایت های گردشگری از بهترین فرصت ها و انتخاب ها هستند و براحتی می توانید با خرید اینترنتی از سفرتان نهایت لذت را ببرید. رسپینا  یکی از معتبرترین سایت های گردشگری می باشدکه خدمات تور مسافرتی را ارائه می دهد و دارای پشتیبانی 24 ساعته است.