جاهای دیدنی مشهد برای کودکان

مکان های تفریحی مشهد برای کودکان

مراکز تفریحی از مناسب ترین گزینه هایی است که بخش زیادی از انرژی کودک شما را تخلیه می کند. مهم ترین مراکز تفریحی شناخته شده مشهد با جزئیات هر یک عبارتند از:

شهربازی پارک ملت مشهد

این مرکز، جزء اولین شهربازی ­های شهر مشهد بوده که در داخل پارک بزرگ ملت قرار گرفته است و مساحتی در حدود 30 هزار مترمربع دارد. این شهربازی گواهی استاندارد تجهیزات شهربازی را دارد و می توانید با خیالی آسوده از آن­ها استفاده کنید. 

وسایل بازی موجود در پارک ملت مشهد

این وسایل شامل هلیکوپتر، کشتی صبا، دنیای حیوانات، فانفار، آفتاب‌مهتاب، سرسره بادی، ماشین برقی ویژه کودکان، سورتمه، سالتو چهار نفره، فایربال، قطار کودکان، استخر توپ، چرخ و فلک کودکان، سینما چندبعدی و غیره می ­باشد.

آدرس و ساعت کاری شهربازی پارک ملت مشهد

پارک ملت مشهد در تقاطع بلوار وکیل آباد و بلوار امامت قرار دارد که پس از ورود به پارک می توانید وارد شهربازی شوید. شهربازی این پارک نیز از شنبه الی چهارشنبه از ساعت 14 الی 23 و روزهای پنج شنبه و جمعه از ساعت 11 الی 23 فعالیت دارد. هم چنین ورود به این قسمت از پارک نیازمند تهیه بلیط ورودی می باشد که از مقابل درب آن قابل تهیه است.

مکان های تفریحی مشهد برای کودکان

شهربازی سرزمین خورشید مشهد

شهربازی سرزمین خورشید مشهد  با حدود 20 دستگاه بازی متنوع و همچنین رستوران و کافی شاپ، پیست اتومبیل و نمایشگاه­های مختلف، پذیرای بازدیدکنندگان به ویژه کودکان می­باشد.

وسایل بازی شهربازی خورشید مشهد

بعضی از این وسایل شامل کشتی با ظرفیت 12 نفر، ترامپولین، تاب زنجیری، سرسره بادی، قطار خانواده، کشتی صبا، ماشین برقی، سورتمه، موتور شارژی، ترن کودک، قایق دستی کودک، ماشین شارژی و غیره می­باشد.

ادرس و ساعت کاری شهربازی سرزمین خورشید مشهد

شهربازی سرزمین خورشید در منطقه سپاد مشهد واقع شده است. پس از ورود به میدان خیام به سمت خیام شمالی رفته و می توانید وارد شهربازی شوید. ساعت کاری شهربازی سرزمین خورشید همه روزه از ساعت 10 الی 23 می­باشد. به ازای ورود هر نفر هزینه ای به عنوان ورودی دریافت می­شود.

پارک های تفریحی مشهد

شهربازی سرزمین عجایب مشهد

یکی دیگر از مجهزترین شهربازی­های مشهد، شهربازی سرزمین عجایب است. علاوه بر کیفیت بالای دستگاه­ها، این مجموعه شامل رستوران و کافی شاپ نیز می­باشد.

وسایل شهربازی سرزمین عجایب مشهد

وسایل بازی شهربازی سرزمین عجایب مشهد بزرگ و متنوع بوده و در دسته بندی بازی­های ویدئویی، بازی­های گروهی، بازی­های جایزه­ای، سیمولاتور، بازی­های خردسالان و غیره قرار می­گیرد. بعضی از این وسایل شامل توماس، هانتینگ مستر، نید فور اسپید، استخر توپ، کشتی صبا، ماشین کوبنده، ماجراجویان، آفتاب‌مهتاب، جنگل آفریقا، کیدی راید حیوانات و غیره می­باشد.

آدرس و ساعت کاری شهربازی سرزمین عجایب مشهد

این شهربازی در مجتمع الماس شرق قرار گرفته است. پس از ورود به بلوار خیام شمالی از میدان سپاد به سمت راست رفته و وارد بلوار بهارستان شوید.  این شهربازی همه روزه از ساعت 10 صبح الی 23 فعالیت دارد و هزینه­ای را برای ورودی افراد دریافت می­نماید.

شهربازی های مشهد

شهربازی هپی لند در مشهد

این شهربازی در نزدیکی حرم قرار گفته  و احتمالا تا هتل محل اقامت شما فاصله زیادی نداشته باشد. حتی می توانید پس از زیارت، با کودک خود این شهربازی سرپوشیده و اوقات خوشی را در آن سپری کنید.

وسایل بازی شهربازی هپی لند مشهد

برخی از این وسایل بازی شامل بسکتبال کودکان، قطار کودکان، هلی کوپتر کودکان، ماشین تکان‌دهنده، ماشین برقی کوبنده، کشتی، مری گورانت، هاکی کوچک، فوتبال دستی و غیره می­باشد.

آدرس و ساعت کاری شهربازی هپی لند مشهد

این شهربازی در مجتمع تجاری و تفریحی آرمیتاژ طبرسی، حد فاصل طبرسی 27  و  29 طبقه سوم مجتمع قرار گرفته است. شهربازی هپی لند همه روزه در دو شیفت صبح از ساعت 10 صبح الی 13:30 و شیفت بعدازظهر از ساعت 16:30 الی 22 فعالیت می­کند و به ازای هر نفر هزینه ورودی دریافت می­کند.

شهربازی های نزدیک حرم

شهربازی هلیوم پارک مشهد

این شهربازی از جدیدترین شهربازی های مشهد می­باشد و در دو سالن مجزا ویژه آقایان و بانوان و گروه سنی 3 الی 70 سال بر مبنای ترامبولین ساخته شده است.

وسایل بازی هلیوم پارک مشهد

وسایل بازی هیلوم پارک مشهد بر اساس پرش ساخته شده است و دارای جدیدترین و متنوع ترین وسایل می­باشد. برخی از این وسایل شامل محوطه پرش آزاد ترامپولین، محوطه دوج بال ترامپولین، محوطه بسکتبال ترامپولین، محوطه والیبال ترامپولین، محوطه فوتبال ترامپولین، محوطه کیک بال ترامپولین، محوطه بیلیارد با پا، ایربگ ترامپولین، گلادیاتور، طناب تعادل، ژیمناستیک و غیره می­باشد.

آدرس و ساعت کاری شهربازی هلیوم پارک مشهد

شهربازی هلیوم پارک مشهد در بلوار جانباز قرار دارد که می توانید از میدان استقلال یا فردوسی وارد بلوار جانباز شوید. شهربازی در مجتمع مروارید گوهرشاد بین جانباز 5 و 7 قرار دارد. این شهربازی در هر روز هفته از ساعت 8 صبح الی 23 فعالیت دارد. به ازای ورود هر نفر مبلغی به عنوان ورودی از بازدیدکنندگان دریافت می­شود.

پارک های مشهد برای کودکان

شهربازی های آموزشی در مشهد برای کودکان

جدا ازمراکز تفریحی، برخی از پارک های ویژه کودکان نیز در مشهد ایجاد شده که محوریت آن آموزش حین بازی است. بنابراین اگر کودکان شما هم از طرفداران بازی های فکری است، مراکزی که در ادامه بررسی می کنیم را از دست ندهید.

شهر مشاغل کودکان کارالند مشهد

این مجموعه، از جدیدترین شهربازی های مشهد می­باشد و ایده آن کسب تجربه کار توسط کودکان در شرایط نزدیک به واقعیت می­باشد. شهربازی کارالند مشهد، نخستین شهر مشاغل کودکان می­باشد که مناسب رده سنی 3 الی 12 سال می­باشد. شغل­هایی که برای کودکان در شهربازی کارالند مشهد در نظر گرفته شده است، باعث تقویت استقلال شخصیتی کودکان می­شود. مشاغل مختلفی در این شهربازی وجود دارد که شامل بانکداری، موسیقی، پزشکی، دندانپزشکی، نقاشی، خلبانی، آتش‌نشانی، باغبانی، نجاری، نظامی و غیره می­باشد.

شهر مشاغل کودکان کارالند کجاست؟

این شهر مشاغل در مجتمع آرمیتاژ گلشن قرار گرفته است. این مجتمع در بلوار هفت تیر مشهد و نبش خیابان گلشن قرار گرفته است. شما می­توانید از بلوار وکیل آباد وارد بلوار هفت تیر شوید.

ساعت کاری شهر مشاغ کودکان کارالند

این شهربازی تمامی ایام هفته از ساعت 9 الی 22:30 فعالیت داشته و به ازای ورود افراد ورودی دریافت نمی­کند.

شهربازی های آموزشی مشهد

پارک علمی پروفسور بازیما در مشهد

این پارک اولین و متفاوت­ترین پارک بازی در ایران و دارای رتبه سوم در جهان می­باشد. پارک علمی پروفسور بازیما با هدف سفر به درون بدن انسان، بازی هایی مانند ماشین زمان، عصب سنج، بازی های تعاملی و واقعیت مجازی در موضوعات مختلف مانند انسان­شناسی، جانورشناسی، پرواز، دیرینه شناسی و غیره می­باشد. در این پارک، ماکت بزرگی از بدن انسان ساخته شده که کودکان وارد آن شده و مطالب مفیدی را یاد می­گیرند.

پارک پروفسور بازیما مشهد کجاست؟

این پارک در مجتمع تجاری وصال واقع شده است. این مجتمع در انتهای بلوار خیام شمالی و در بلوار بهارستان قرار گرفته است.

ساعت کاری پارک علمی پروفسور بازیما مشهد

این پارک علمی هر روزه از ساعت 10 الی 22 فعالیت داشته و به ازای ورود افراد از انها هزینه وردی دریافت می­کند.

پارک های علمی مشهد برای کودکان

کلوپ پاندا در مشهد

کلوپ پاندا اولین شهربازی تخصصی ویژه کودکان می­باشد که هدف آن افزایش خلاقیت، تفکر و توانایی جسمی کودکان می­باشد. این شهربازی به صورت ایستگاه طراحی شده و کودک با توقف در هر ایستگاه می­تواند بازی آن ایستگاه را انجام دهد. این ایستگاه­ها شامل ایستگاه صخره­نوردی، ترامپولین، پل معلق، تیر و کمان، نقاشی، کاردستی و غیره می باشد. این مجموعه دو شعبه در مشهد دارد که شعبه دوم با نام پاندا پلاس فعالیت دارد.

آدرس کلوپ پاندا مشهد کجاست؟

کلوپ پاندا در مشهد دو شعبه دارد که شعبه اول در وکیل آباد، بلوار صیاد شیرازی، نبش صیاد شیرازی 18 قرار دارد. شعبه دوم این مجموعه تحت عنوان پاندا پلاس در شهرک غرب، بلوار الهیه، نبش سجادیه 21 قرار دارد.

ساعت کاری کلوپ پاندا در مشهد

این مجموعه همه روزه از ساعت 8 صبح الی 22 فعالیت دارد و به ازای ورود افراد هزینه ورودی دریافت می­کند.

شهربازی های علمی مشهد

پارک های آبی مشهد برای کودکان

در ادامه معرفی جاهای دیدنی مشهد برای کودکان به پارک­های آبی می­رسیم. این پارک های آبی شامل سرزمین موج­های آبی، موج­های خروشان، پارک آبی ایرانیان و پارک ساحلی آفتاب می­باشد. در زیر توضیح مختصری از این پارک­ها امده است.

سرزمین موج های آبی در مشهد

این پارک آبی به عنوان اولین پارک آبی در مشهد و بزرگترین پارک آبی خاورمیانه شناخته می­شود. سرزمین موج­های آبی شامل سرسره تورنادو، سرسره پیچشی، سقوط آزاد، استخر، سونا، جکوزی، رود خروشان و غیره بوده و تمامی وسایل آن دارای نشان استاندارد می­باشد. یکی از امکانات این پارک آبی، بازی های ویژه کودکان است. همچنین دارای  دو سالن مجزا برای آقایان و بانوان می­باشد. توجه داشته باشید که ورود کودکان زیر 4 سال ممنوع می­باشد. همچنین بعضی استفاده از بعضی امکانات مانند سونا محدودیت سنی دارد و افراد با سن بالای 15 سال می توانند از آن استفاده کنند. 

سرزمین موج­های آبی مشهد کجاست؟

سرزمین موج­های آبی در منطقه قاسم آباد قرار دارد که یکی از راه­های سریع دسترسی به آن از طریق بزرگراه آسیایی و یا بلوار نمایشگاه می­باشد. در ادامه وارد بلوار اندیشه، نبش اندیشه 83 شده و به سرزمین موج­های آبی می­رسیم.

ساعت کاری سرزمین موج­های آبی در مشهد

این مجموعه بزرگ همه روزه از ساعت 9 الی 24 در فصل تابستان بوده و در دیگر فصول از ساعت 9 الی 21 می­باشد. به ازای ورود هر نفر مبلغی به عنوان ورودی دریافت شده و برخی از وسایل خاص آن هزینه جداگانه دارد.

پارک های آبی مشهد برای کودکان

سرزمین موج­های خروشان مشهد

سرزمین موج­های خروشان مشهد یکی از جدیدترین پارک­های آبی مشهد بوده و دارای امکانات جدید و پیشرفته­ای دارد. وسعت این پارک آبی حدود 60 هزار مترمربع بوده و سقف آن 40 متر ارتفاع دارد که سرسره های طولانی و مرتفعی را در خود جای داده است. از امکانات جدید این پارک آبی، سینما ماشین می­باشد. علاوه بر این، ترامپولین، دریاچه متلاطم، غار نمک، پارک مخصوص کودکان نیز وجود دارد. همچنین دارای  دو سالن مجزا برای آقایان و بانوان می­باشد. از قوانین این مجموعه می توان به جلوگیری از ورود کودکان 4 تا 8 سال با قد 90 تا 120 سانتی متر اشاره کرد. 

سرزمین موج­های خروشان مشهد کجاست؟

این پارک آبی در ابتدای جاده شاندیز می­باشد که سریعترین روش دسترسی به آن از طریق بلوار وکیل آباد می­باشد.

ساعت کاری سرزمین موج­های خروشان مشهد کجاست؟

این پارک آبی تمامی ایام هفته از ساعت 9 صبح الی 21 فعالیت دارد و هزینه ورودی دریافت می­کند.

عکس از پارک ویژه کودکان در سرزمین موج های خروشان

پارک های آبی در مشهد برای کودکان

پارک آبی ایرنیان در مشهد

پارک آبی ایرانیان جزو استانداردترین پارک های آبی در دنیا شناخته می شود. وسعت این پارک زیاد بوده و وسعت آن با 14 زمین فوتبال برابری می­کند که در نوع خود در دنیا بی­نظیر است. یکی از تفریحات این مجموعه موج سواری با تخته است. پارک آبی ایرانیان دارای تفریحات متنوع از جمله پارک آبی روباز ویژه آقایان، استخر موج، سرسره­های مختلف اهسته و تند، سونا و جکوزی، کافی شاپ، استخر و سرسره مخصوص کودکان و غیره می­باشد. در این مجموعه پذیرش کودکان زیر 4 سال با قد کمتر از 100 سانتی متر ممنوع است.

پارک آبی ایرانیان مشهد کجاست؟

این پارک آبی در منطقه قاسم آباد و بلوار حجاب، نبش حجاب 8  واقع شده است. نزدیکترین مسیر از طریق بزرگراه آسیایی و بزرگراه امام علی می­باشد.

ساعت کاری پارک آبی ایرانیان مشهد

پذیرش آقایان در روزهای فرد و جمه از ساعت 9 الی 21 و بانوان در روزهای زوج از ساعت 9 الی 21 بوده و به ازای ورود افراد هزینه وردی دریافت می­کند.

عکس از سرسره مخصوص کودک در پارک آبی ایرانیان مشهد

سرسره های آبی مخصوص کودکان در مشهد

پارک ساحلی آفتاب در مشهد

پارک ساحلی آفتاب، پارکی طبقاتی بوده و جزو بزرگترین پارک آبی طبقاتی در جهان شناخته می­شود. از نظر قدمت دومین پارک آبی مشهد می­باشد. این پارک دارای 7 طبقه می­باشد و آقایان و بانوان می­توانند همزمان از این پارک استفاده کنند. همچنین روی پشت بام این مجموعه امکاناتی جهت حمام افتاب بانوان تعبیه شده است. این پارک دارای بخش ویژه کودکان بوده که دارای سرسره­های مخصوص کودکان است. یکی از ویژگی های این مجموعه نگهداری نوزادان بالای شش ماه و همچنین کودکان پسر زیر یک سال و کودکان دختر با قد کمتر از 90 سانتی متر می باشد، که در اتاق کودک نگهداری می شوند.

آدرس پارک ساحلی آفتاب کجاست؟

این مجموعه عظیم در منطقه سپاد واقع در بلوار خیام شمالی قرار دارد. پس از ورود به بلوار خیام شمالی در نزدیکی میدان بهارستان و مجتمع الماس شرق، پارک ساحلی افتاب مشهود است.

ساعت کاری پارک ساحلی آفتاب در مشهد

ساعت کاری پارک ساحلی آفتاب برای آقایان از ساعت 9 صبح الی 23 و برای بانوان از ساعت 10 الی 23 است. در این پارک آبی نیز ورودی دریافت می­شود.

سرسره مخصوص کودکان پارک ساحلی افتاب

مطلب پایانی

در این مقاله جاهای دیدنی برای کودکان در مشهد را عنوان کردیم. شهربازی ها و پارک های آبی مشهد جزو بهترین مجموع ها در ایران و خاورمیانه می­باشند. با توجه به تعداد بالای این مکان­ها، استفاده از تور مشهد می تواند در سهولت دسترسی به آن­ها کمک کند. اگر تجربه ای در سفر به مشهد و بازدید از این شهربازی و یا پارک های آبی دارید با ما در میان بگذارید.