بازدید از بناهای تاریخی قاجاریه با خرید بلیط قطار اراک

سفر کردن با هر وسیله ی نقلیه ای از واجبات زندگی است. گذراندن تعطیلات در شهرهای گردشگری ایران، جزء روزهای خاطره انگیز زندگی ما است. سفر کردن به اراک بخصوص با قطار، تعطیلات شیرینی را برایتان رقم می زند. سوار قطار که می شوید در طول راه، طبیعت بکر مسیر های ریلی شما را تا رسیدن به مقصد همراهی می کند. هر صدای سوت قطار، زنگی است که نزدیک شدن به اراک را به شما خبر می دهد. پنجره ی واگن را باز کنید و از مسیر ریلی اراک لذت ببرید. مطمئن باشید که این شهر با دیدنی ها و جاذبه های زیبایی در ایستگاه به استقبال شما می آید. اگر می خواهید بدانید، در اراک مجذوب چه خواهید شد؟! در این مطلب با ما همراه باشید.

بهترین زمان سفر به اراک

اراک با قرار گرفتن در میان رشته کوه های زاگرس، زمستان سرد و تابستان گرم و مطبوعی را برای مسافران به همراه دارد. این موقعیت جغرافیایی باعث شده مسیر جاده های منتهی به اراک دارای چشم اندازهای زیبا و سرگرم کننده ای باشد که سفرتان را با جذابیت های بیشتری همراه می کند.

چرا با قطار به اراک برویم؟

 اگر بخواهید از شهرهای شرقی نظیر مشهد به اراک سفر کنید، بهترین راه، سفر کردن با قطار است. انتخاب قطار نسبت به خرید بلیط هواپیما، اقتصادی تر و کم هزینه تر است؛ درست است که با هواپیما سریع تر به مقصد می رسید اما قطار، با توجه به مسیرهای ریلی خوش منظره ای که دارد، جذابیت سفر شما را بیشتر می کند. با خرید بلیط قطار علاوه بر اینکه می توانید از زیبایی های جاده و منظره ی رشته کوه های زاگرس لذت ببرید، از محیطی راحت و امن بهره مند می شید.

اراک به عنوان چهاردهمین شهر پرجمعیت ایران، با داشتن هوای کوهستانی و آثار تاریخی که اکثراً مربوط به دوران فتحعلی شاه است، میزبان گردشگران زیادی است.

در اراک از این مکان ها دیدن کنید

کلیسای مسروپ مقدس اراک

در خیابان چمران شهر اراک، یکی از آثار ملی ایران را می توانید ببینید. کلیسای مسروپ مقدس با منابع مالی ارامنه ی اراک در سال 1914 میلادی ساخته شد. با ورود به کلیسا جاذبه های معماری آن، شما را به دیدن گوشه کناره های این بنا وا می دارد. سقفی که بر چهار ستون سوار است و ستون ها که با قوس هایی به هم وصل شده اند، چارچوب کلیسا را تشکیل می دهند. اگر از ورودی غربی وارد کلیسا شوید برج ناقوس خانه، جلوه گاه کلیسا است.

برج شیشه (ارگ حکومتی اراک)

یکی از بناهای تاریخی دوران قاجاریه، ارگ تاریخی و حکومتی اراک است. این ارگ با مساحت گسترده ی خود فضاهای زیادی برای بازدید گردشگران دارد. این بنا که به دستور سپهدار اعظم (حاکم اراک) در زمان فتحعلی شاه قاجار ساخته شد، هم اکنون جزء آثار ملی ایران به شمار می‌آید.

بازار سر پوشیده اراک

 ایران مهد بازارهای سنتی با معماری های شگفت انگیز است که لذت خرید را در کنار تماشای فضای داخلی بازار، چند برابر می کند. اراک به عنوان مرکز هنر و صنایع دستی از جمله شهرهایی است که نام و نشان چنین بازارهایی را در خود دارد. این بازار سرپوشیده که در زمان فتحعلی شاه قاجار ساخته شد، با مجموعه ی عظیمی شامل ۵۰۰ باب مغازه، ۲۰ سراچه، کاروانسراها، گذرها، مسجد، آب انبار، حمام و مدرسه ی تاریخی سپهداری، میزبان گردشگران داخلی و خارجی زیادی است.

حمام تاریخی چهار فصل اراک

این حمام از دیگر آثاری است که قاجارها از خود به یادگار گذاشته اند. در حقیقت "حاج محمدابراهیم خوانساری" به زیبایی تمام، چهارفصل سال را در چهارگوشه‌ی این حمام به تصویر کشیده است. نقاشی ها و نگاره هایی با همین مضمون، علت نام‌گذاری این حمام در زمان محمد شاه قاجار بوده است. شما می توانید در خیابان دکتر بهشتی به بازدید از این أثر زیبا بپردازید.

اراک؛ این شهر کوهستانی با داشتن کوه های زیبا و مرتفع، کوهنوردان زیادی را به خود می طلبد، همچنین غارهایی نظیر شغال دره، سفید خانی و غار آسیلی، در اطراف اراک، از مکان هایی بکر، برای طبیعت گردان است.

  شما می توانید با ساده ترین روش و در سریع ترین زمان، بلیط قطار اراک را خریداری کنید. رسپینا 24، معتبرترین سایت گردشگری، راهی مطمئن جهت خرید اینترنتی بلیط قطار است. شما می توانید با مراجعه به بالای صفحه و یا کلیک بر روی لینک خرید بلیط قطار، اقدام به خرید بلیط قطار دلخواهتان کنید. در سامانه خرید بلیط هواپیما و خرید بلیط قطار رسپینا24 علاوه بر خرید بلیط قطار، می توانید جهت رزرو هتل مورد نظر در اراک، اقدام کنید. جهت اطلاعات بیشتر با شماره های زیر تماس بگیرید.