جزیره هرمز یک شهر در سواحل جنوب غربی ایران است

جزیره هرمز یک شهر در سواحل جنوب غربی ایران است. جزیره هرمز یک شهر نسبتا مهم در قرون میانی تاریخ ایران بود، مانند زمانی که مارکو پولو حدود 1275 آن را دید، اما امروز تنها یک شهر با قدمتی بیش از 6000 سال می باشد. چنین شهری یک فسیل زنده از هزاران سال تاریخ ایران است که حوادث تلخ و شیرین بسیاری را به خود دیده است.آثار باستانی و زیبایی های طبیعی، ساحل گرم و زیبا با شنهایی در رنگهای مختلف، هر شخص با ذوقی را به خود جلب میکند. با خرید بلیط اینترنتی ارزان هواپیما در رسپینا 24 به هرمز سفر کنید.

ساحل جزیره هرمز

هرمز در تنگه هرمز واقع است و در دهانه خلیج فارس قرار دارد. به علت اهمیت استراتژیک این تنگه ها در چند دهه گذشته، اغلب در اخبار جهان و منطقه نام این شهر آمده است. تنگه هرمز بهترین مکان برای کنترل ترافیک خطوط کشتیرانی در خلیج فارس یا خارج از آن هستند. با رسپینا24 آسان، ارزان و سریع سفر کنید.

سفری بی نظیر به جزیره هرمز با رسپینا24

در قرون میانی هرمز پایتخت استان هرمزگان بود و استان هنوز هم هرموزان نامیده می شود، هرچند شهر بندرعباس در حال حاضر پایتخت است. برای فرار از حملات مغول ها، حاکم وقت، پایتخت را به سمت جزیره هورموز نزدیک می کرد و شهر دیگری را به نام "نیو همهره" نامگذاری کرد، اما این حاکم به زودی با مغولان صلح برقرار کرد و دشمن نیز از مواضع خود عقب نشست. میتوانید برنامه ریزی سفر خود به هرمز را به رسپینا24 بسپارید.

سفر با کشتی به جزیره هرمز

مسافران به جزیره هرمز می توانند در کشتی های مدرن بزرگ از بندر عباس و از بندر مسافری شهید حقانی، به جزیره هرمز برسند. این سفر حدود نیم ساعت طول می کشد و بلیط یک طرفه هزینه 60.000 ریالی یا همان  6000 تومان یا بیشتر است. آخرین قایق برنامه ریزی شده به بندر عباس ساعت 18:30 است، اما در روزهای بخصوص روزهای شلوغ (به عنوان مثال، تعطیلات عمومی ایران) ممکن است ارائه خدمات بعد از این ساعت ها نیز ارائه شود، در صورتی که مسافر کافی برای عبور از دریا به سمت جزیره هرمز  وجود داشته باشد این کشتی ها همواره آماده ارائه خدمات می باشند. خرید اینترنتی بلیط هواپیما به جزیره هرمز را با رسپینا24 تجربه کنید.

کشتی ها نیز در ساعت 7 صبح و بعد از ظهر از جزیره قشم (بندر شهر قشم) به مقصد بندرعباس به راه می افتند ، کشتی های با بلیط های 150.000 ریالی در ژانویه 2017 از بندر قشم عبور می کنند. این همان کشتی است که از هرمز به قشم بازمی گردد و آخرین سرویس آن برای رفتن به جزیره هرمز در ساعت 3 بعد از ظهر است. این سفر بطور معمول 60 دقیقه طول می کشد. رسپینا24 آماده ارائه مشاوره رایگان سفر به شما است.

دور زدن در جزیره هرمز

تاکسی های خودرو در این جزیره حضور ندارند، اما وسایل نقلیه سبک و تاکسی های موتور سیکلت در بندر به میزان زیادی در دسترس هستند. گروه های شاغل در بندر هرمز (گروه های غیر رسمی ایرانی به جای تور سازمان یافته) به طور کلی مینی بوس دارند که 10 تا 12 نفر را شامل می شوند . بدون نیاز به استفاده از این وسایل میتوانید پای پیاده بخش های زیادی از جزیره را ببینید.  می توانید در اطراف جزیره راه بروید این جزیره بسیار کوچک است و فاصله بین سایت های پذیرایی و توریستی در طول ساحل حدود 1-2 کیلومتر است. آثار دیدنی و زیبای جزیره هرمز بسیار است. در اینجا به برخی از معروفترین این آثار اشاره میکنیم. زیبایی های جزیره  هرمز و خلیج فارس زیبا را در رسپینا24 تجربه کنید.

قلعه پرتغالی در جزیره هرمز

قلعه پرتغالی، قلعه ای سنگ قرمز در جزیره هرمز، ایران است. این یکی از آخرین بقایای حکومت استعماری پرتغال در خلیج فارس است که حدود 300 سال پیش توسط شاه عباس صفوی آزاد شد.

این قلعه به شکل سنگی قرمز رنگ در یک جزیره سنگی در شمال این جزیره ساخته شده است. این قلعه در ابتدا از بقیه جزیره توسط یک خندق قطع شده بود، که هنوز هم آثار آن باقی مانده است. اگرچه بسیاری از سقف ها در مدت زمان طولانی ساخته شده اند، اما بخش عمده ای از دیوارهای بیرونی بسیار با اهمیت است که در سطوح مختلف سایت باقی مانده است. آثار باستانی قلعه پرتقالی را با خرید بلیط ارزان هواپیما با رسپینا24 تجربه کنید.

مجسمه های سنگی در جزیره هرمز

چند صد متر که در ساحل راه برویم، شنهای نقره ای رنگ ساحل جلب توجه میکند و سنگ ها را می توان در بسیاری از انواع مختلف و شکلهای مختلف مشاهده کرد، انگار هر کدام به یک حیوان، یک گوسفند، مرغ و بسیاری از حیوانات دیگر شبیه است. رسپینا24 بهترین راه برای بهترین سفر شما است.

سنگ ها نشان می دهند که بیش از هزاران سال است که جزیره هرمز به تدریج از آب خارج شده است، سایش و فرسوده شدن سنگها باعث شکل گیری بسیاری از زیبایی های قشم می شود. بر طبق تحقیقات، سن زمین شناسی جزیره هرمز حدود 600 میلیون سال پیش بوده و مدت 50 هزار سال است که از دل آب بیرون آمده است.

مناظر شگفت انگیز شامل دره رنگین کمان از شن و ماسه رنگی و خاک، ساحلی که در آن مردم محلی الگوهای گسترده ای و زیبایی را با ده ها تن از ماسه های هرمز، ساخته اند و محلهای رفت آمدن مردم روی سخره های و سنگهای ساحل، تردد و گردش در ساحل را آسان و لذت بخش نموده است این نقوش توسط خود بومیان توسط شن و خاک های رنگی این جزیره ایجاد شده است و نشانگر ذوق هنری این افراد نیز هست. سفر به اعماق تاریخ را در جزیره قشم با رسپینا24 تجربه کنید.

قلعه پرتغالی یک قلعه سنگ قرمز در انتهای شمالی جزیره هرمز است. این یکی از آخرین بقایای حکومت استعماری پرتغال در خلیج فارس است و همچنان زیبایی خود را حفظ کرده است.

فرش خاکی در ساحل جزیره هرمز

سوغات هرمز قلمرو زیبای آن است و همواره چیزهای دیدنی و زیبای فراوانی برای تهیه بعنوان سوغات وجود دارد. باید گفت زیبایی و شناخت هرمز تنها خاک قرمز نیست، هرمز جزیره ای از رنگ است. خاک این جزیره دارای بسیاری از رنگ های زیبا است که با هم طیف وسیعی از سفید، زرد، نارنجی، قرمز، قهوه ای، سبز و حتی طلایی را ایجاد می کنند.

رنگ های هرمز بی شمار هستند که طیفی وسیع از رنگها را شامل می شود، یعنی تمام رنگ هایی که هنرمندان ممکن است برای نقاشی نیاز داشته باشند. این نقاشی طبیعی روی زمین است که نه تنها زمین شناسان، هنرمندان و گردشگران ایرانی را شگفت زده می کند، بلکه هر هنرمندی که به جزیره هرمز می آید، جذب میکند. فرشهای رنگارنگ خاکی را در هرمز از دست ندهید. با رسپینا24 همراه باشید.

بسیاری از افرادی که دارای ذوق هنری هستند، از سرزمین های مختلف به ساحل می آیند و با استفاده از طرح های زیبا، زمین را فرش می دهند. موزه و گالری دکتر احمد نادعلیان در جزیره هرمز از جمله محل هایی است که بسیاری از زیباییهای هرمز را یکجا نشان میدهد و هزینه ورود به سایت بازدید کنندگان بین المللی  در جزیره هرمز فقط 2000 تومان است

موزه و گالری دکتر احمد نادعلیان در جزیره هرمز آثار این هنرمندان را نشان می دهد که در مقیاس بین المللی به عنوان یکی از فعال ترین هنرمندان محیط زیست شناخته شده است. در حال حاضر اکثر کارهای نادعلیان در سراسر زمین و بسیاری از کشورها ارسال و پراکنده شده است. پروژه های هنری محیط زیست او شامل ریز کردن و نقش دادن به سنگ ها می شود که در بسیاری از کشورها نمونه آثار ایشان یافت می شود.

امکانات فرودگاه جزیره هرمز

امکانات گردشگری در جزیره هرمز به اندازه که در قشم موجود است در جزیره هرمز موجود نیست. با این حال، این واقعیت به جزیره کمک می کند تا بر میزان زیبایی های طبیعی آن بی افزاید.. علاوه بر رستوران های تازه ساخته شده، می توانید مهمانی در خانه های مردم محلی باشید و بیشتر غذاهای جنوب ایران را به صورت سنتی تجربه کنید. همچنین، بسیاری از سوئیت ها برای اجاره توسط افراد محلی در دسترس هستند. علاوه بر این، حمل و نقل توسط تاکسی ها، موتورسیکلت ها و تراک ها انجام می شود که یک محیط دوستانه در این جزیره رنگارنگ ایجاد می کند. با رسپینا 24 از بهترین امکانات سفر برخودار شوید.

لباس های زنانه از جنوب ایران

یکی از جاذبه های اصلی جزیره هرمز، لباس زنان محلی است. این لباس هایی که به عنوان "لباس بندری" شناخته می شوند شامل شلوارهای باریک و با طناب طلایی و چادر پر از الگوهای گل می باشد. در واقع، لباس های آنها درست مثل طبیعت آنهاست؛ رنگارنگ و جذاب! همچنین می توانید از نزدیک ببینید که زنان در کل جزیره چطور در کنار مردان خود کار می کنند. برخی جاذبه های این جزیره زیبا به شرح زیر است.

جاذبه های جزیره هرمز:

  1. دره رنگین کمان
  2. قلعه پرتغالی
  3. غار نمک
  4. مور آهو
  5. ساحل لاک پشت (در ماه مارس می توانید تخم مرغ لاک پشت را ببینید)
  6. کوه های برفی!
  7. دره مجسمه ها
  8. ساحل سرخ

سایر اطلاعات مفید برای بازدید از هرمز

- هیچ مبادله ارز در هرمز وجود ندارد بنابراین مطمئن شوید پول نقد به اندازه کافی دریافت می کنید.

- مانند بسیاری از جنوب ایران، هرمز در اواسط روز زمان "استراحت" دارد. بین ساعتهای 2 و 5 و بعد از ظهر تعداد کمی از مردم در خیابان ها می بینند و اکثر مغازه ها بسته می شوند.

میتوان در هورموز حتی در شب احساس امنیت کرد زیرا مردم بسیار دوستانه و استقبال میکنند و مردمی مهمان نواز و خوش مشرب و مهربان هستند.

نمیتوان هیچ وای فای در این جزیره پیدا کنیم، گرچه در برخی از خانه ها که در آن به عنوان مهمان وارد میشویم ممکن است اینترنت وای فای وجود داشته باشد. در این جزیره سیگنال موبایل نیز بسیار ضعیف است، اما اگر واقعا نیاز به اتصال به اینترنت و یا آنتن قوی تلفن همراه دارید بهتر است در نزدیکی ترمینال کشتی بدنبال اینترنت بگردید.

سفر به جزیره هرمز مانند دیگر نقاط ایران بسیار عالی است و کاملا متفاوت با سایر نقاط کشور است. به این شکل افراد گردشگر واقعا احساس می کنند در جزیره هرمز احساس پیدا کردن جایی که پر از زیبایی های طبیعی دست نخورده است احساس خوبی به شما می بخشد. صرفا یکبار بازدید از هرمز ارزش این سفر به یکی از زیباترین جزیره های ایران را دارد. به آسانی هر چه تمامتر میتوانید به یکی از زیباترین جزایر ایران برسید و چند روزی استراحت کنید.

خرید آنلاین بلیط هواپیما جزیره هرمز در رسپینا24

خرید بلیط هواپیمای مشهد به تهران و رزرو اینترنتی جزیره هرمز در رسپینا24:

خرید بلیط ارزان اینترنتی هواپیما به جزیره هرمز در رسپینا24 خیلی آسان انجام میشود. در رسپینا 24 شما با گستره وسیعی از بلیط خطوط  هوایی مختلف و هتلهایی که میتوانید از آنها استفاده کنید مواجه اید.  برای خرید بلیط هواپیما جزیره هرمز از رسپینا24، کافیست وارد منوی پرواز داخلی شوید و با ورود اطلاعات مورد نیاز، خرید بلیط هواپیمای جزیره هرمز را به آسانی انجام دهید. بلیط هواپیمای جزیره هرمز را در رسپینا24 ارزان و سریع دریافت کنید.

همچنین می توانید با ورود به منوی  رزرو هتل داخلی، در لیست هتل های جزیره هرمز جستجو کنید و بعد از مقایسه ، رزرو اینترنتی هتل در جزیره هرمز را با دقت انجام دهید. با رسپینا24 به مقصد خود نزدیکترید.

همکاران ما از طریق راه های ارتباطی زیر، پاسخگوی سوالات شما در زمینه ی خرید بلیط هواپیما، خرید اینترنتی تور و رزرو اینترنتی هتل می باشند.