بازدید از موزه های تاریخی و هنری با خرید تور شیراز

خرید تور شیراز برای تمام گردشگران ایرانی و خارجی به معنای قدم گذاشتن در شهری می باشد که گنجینه ای از تاریخ و معماری و هنر ایرانی و اسلامی محسوب میگردد. علاوه بر بناهای تاریخی این شهر، می توانید با خرید تور شیراز به موزه های آن بروید و برای چند لحظه به تاریخ سفر کنید. بهترین موزه های شیراز را در ادامه معرفی خواهیم کرد. خرید تور شیراز با رسپینا24

موزه های شیراز

موزه سنگ و گوهر دریای نور

همان طور که از نام این موزه مشخص است، تعداد بسیار زیادی از سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی با قدم بالا در آن به نمایش گذاشته شده است و یکی از زیباترین و مهم ترین موزه های سنگ ایران محسوب میگردد. اگر بازدید از باغ ارم را در برنامه ی سفر با خرید تور شیراز قرار داده اید، می توانید با یک تیر دو نشان بزنید! به عبارت دیگر، علاوه بر لذت بردن از باغ بی مانند ارم، به بخش موزه ی آن بروید و از مجموعه ی سنگ آن که شامل 140 نوع می باشد، بازدید کنید و تجربیات خوبی را بدست آوردید.

آدرس: شیراز، بلوار ارم، باغ ارم

موزه سنگ شیراز

موزه پارس شیراز

یکی از خوبی های جاذبه های تاریخی شیراز در این است که اغلب آنها در حال حاضر بخشی به عنوان موزه دارند و در نتیجه شرایط مناسبی برای استفاده از تمام ثانیه های سفر را فراهم میکنند. برای مثال اگر با خرید تور شیراز قصد بازدید از عمارت کلاف فرنگی که خودش به تنهایی دنیایی از زیبایی می باشد را داشتید، پیشنهاد می کنیم حتما به موزه ی پارس بروید و از اشیای تاریخی و قیمتی آن که هر کدام یادگاری از یکی از دوره های حکومتی کشورمان می باشد، بازدید کنید. این موزه در سال 1315 افتتاح شد و به عنوان یکی از قدیمی ترین موزه های ایران شناخته شده است.

آدرس: شیراز، حدفاصل بین بازار وکیل و ارگ کریم خانی، عمارت کلاه فرنگی

موزه پارس شیراز

موزه نظامی شیراز

اگر کمی با شیراز و بناهای تاریخی آن آشنا باشید، قطعا نام باغ عفیف آباد با در و دیوارهای پر از نقش و معماری باشکوه آن برخورد کرده اید و چه بسا لباس های محلی به تن کرده اید و در گوشه ای از این باغ عکس های یادگاری گرفته اید. زیر زمین این باغ به موزه ی نظامی معروف است و در آن هر گونه سلاح سرد و گرم تاریخی که در گذشته ی ایران استفاده میشده است را می توانید ببینید. از بهترین بخش های این موزه می توان به تفنگ های فتحعلی شاه، رضا شاه، ناصر الدین شاه، محمد رضا شاه و مظفرالدین شاه اشاره کرد که دیدن آنها خالی از لطف نیست.

آدرس: شیراز، انتهای خیابان عفیف آباد

موزه نظامی شیراز

موزه تاریخ طبیعی و تکنولوژی شیراز

یکی از بهترین نوع موزه برای سفرهای خانوادگی، موزه های تاریخ طبیعی می باشد که فرصت آشنایی با گونه های مختلف جانوری و طبیعی را فراهم میکند. در طول سفر با خرید تور شیراز می توانید با کودکان به موزه ی تاریخ طبیعی و تکنولوژی این شهر بروید و از 2500 گونه ی جانوران مهره دار و بی مهره بازدید کنید و اطلاعات زیادی درباره ی گیاهان دارویی و سنگ و کانی های معدنی بدست آورید. این موزه از سال 1353 افتتاح شده است و یکی از اصلی ترین موزه هایی می باشد که در تعطیلات نوروز به شدت مورد توجه گردشگران قرار میگیرد.

آدرس: شیراز، بلوار مدرس، خیابان آزادگان

موزه تاریخ طبیعی شیراز

موزه موسیقی شیراز

شیراز یعنی شهر شعر و ادب و هنر و بدون شک موسیقی بخش جدایی ناپذیر آن خواهد بود. به همین خاطر در این شهر موزه ی موسیقی به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری در نظر گرفته شده است. این موزه در یکی از زیباترین خانه های قدیمی شیراز به نام خانه منطقی نژاد قرار گرفته که بیشتر بخاطر تالار آیینه ی زیبا و منحصر به فرد آن معروف می باشد. این خانه ی قدیمی و موزه ی فعلی یادگاری از دوره ی قاجار می باشد که در سال 1311 هجری قمری ساخته شده است.

آدرس: شیراز، میدان شاه چراغ، پشت مسجد جامع، خانه منطقی نژاد

موزه موسیقی شیراز

باغ موزه هفت تنان

امکان ندارد که خرید تور شیراز را انجام دهید و دقایقی را در آرامگاه حافظ سپری نکنید و اصلا شیراز بدون سعدی و حافظ چیزی کم دارد. اگر دوباره قصد سفر به این شهر را دارید، پیشنهاد می کنیم بعد از بازدید از آرامگاه حافظ به شمال این منطقه بروید و در پای کوه چهل مقام، سراغ باغ موزه هفت تنان را بگیرید. این باغ با عمارت استوار و باشکوه و درختان سر به فلک کشیده، از دوران زندیه به یادگار مانده است و امروز به عنوان یکی از باغ موزه های مشهور شیراز و ایران شناخته شده است.

آدرس: شیراز، پای کوه چهل مقام

موزه هفت تنان شیراز

خرید تور شیراز با رسپینا24

اگر شما هم مشتاق بازدید از شیراز و موزه های خارق العاده ی آن هستید، می توانید با سایت رسمی خرید آنلاین تور رسپینا24 همراه باشید و بهترین سفرها را تجربه کنید.