بازدید از پایتخت فرهنگ و هنر ایران با خرید تور شیراز

شیراز شهر حافظ و سعدی، شهر شعر و هنر، و شبهای زیبای اردیبهشته. با قدم زدن تو کوچه های این شهر، می تونین به فرهنگ و معماری خونه ها و بازار های گنبدی شکل شیراز، حسابی افتخار کنین. دیدنی های این شهر از طرفی، اونقدر زیادن که باید ساعت به ساعت سفرتون رو واسه دیدنشون برنامه ریزی کنین و از طرفی هم اونقدر جذابن که نمیشه از دیدنشون گذشت. ما تو این مطلب یه برنامه ریزی واسه گشت زدن تو شیراز، واستون آماده کردیم و مهمترین دیدنی های شهر رو، با بهترین زمان بازدیدشون معرفی کردیم، با رسپینا24 همراه باشین و جهت خرید آنلاین و بی واسطه ی بلیط قطار به شیراز و یا خرید بلیط هواپیما، بلیط چارتر و رزرو هتل برای هر مقصدی در دنیا به وبسایت ما ( رسپینا 24) مراجعه نمایید.

دروازه قرآن

حالا که، تصمیم دارین به پایتخت فرهنگ و هنر ایران زمین، سفر کنین، به هر دلیلی ترجیح میدین، با خرید بلیط قطار شیراز، یه سفر ریلی ارزون و امن روبه شهر بهار نارنج ها، شروع کنین. ما کارِ تون رو واسه لذت بردن از شیراز، راحت تر کردیم و مهمترین بناهای شهر رو که میشد تو این مقاله گنجوند، واستون لیست کردیم.

میشه گفت، داشتن یه برنامه فوق العاده واسه سر زدن به گوشه و کنار این شهر جزو واجبات سفر به شیراز محسوب میشه. این شهر پر از جاذبه های تاریخی و هنریه که اگه زمان بندی درستی داشته باشین می تونین از همه ی اون ها لذت ببرین.

اگه گردش داخل شهر رو از صبح زود شروع کنین، می تونین یه صبح زیبا در مسجد نصیرالملک داشته باشین و بعد ادامه ی گشت و گذارتون روبا قدم زدن در بازار وکیل و سرای مشیر ادامه بدین، و به سمت ارگ کریم خان برین، می تونین خودتون رو به یه فالوده شیرازی محشر در پشت ارگ کریم خان مهمون کنین و برای نهار به یک خونه سنتی برین و کلم پلو ی شیرازی بخورین. و بهتون پیشنهاد می کنیم که بازدید از حافظیه و آرامگاه سعدی رو در شب های زیبای شیراز تجربه کنین.

بناهای خیره کننده و تاریخی شیراز:

مسجد نصیر الملک

اگه می خواین به بازدید مسجد نصیر الملک برین، مهمترین توصیه ای که بهتون می کنیم اینه که سعی کنین برای دیدن این مسجد، سحرخیز باشین، وقتی صبح زود به دیدن مسجد نصیرالملک برین بهتون قول میدیم که با یه اتصویر فوق العاده از تابیدن نور قبل از ظهر به داخل مسجد، و بازی نور و تابیدنش به فرشهای ایرانی روبرو میشین. و البته وقت کافی هم دارین که چند ساعتی به معماری سنتی این مسجد خیره بشین و لذت ببرین.

مسجد نصیر الملکبازی نور

ارگ کریم خان

شیراز، در دوران سلطنت سلسله ی زندیه، به عنوان پایتخت ایران و محل حکمرانی کریم خان زند بوده. کریم خان دستور میده که قلعه ای در مرکز شهر براش بسازن و اونجارو محل زندگی خودش میکنه. در زمان پهلوی این قلعه به زندان تبدیل میشه و امروز هم به عنوان یک بنای تاریخی ارزشمند، گردشگرهای زیادی رو به خودش جذب می کنه.

ارگ کریم خان

مسجد وکیل

مسجد وکیل در مجموعه بناهای زندیه که به مجموعه ی وکیل معروف هستن، در کنار بازار وکیل و حمام وکیل در مرکز شهر شیراز قرار گرفته. مجموعه بناهای زندیه به دستور کریم خان زند در دوران سلطنت زندیان در شهر زیبای شیراز ساخته  شدن.حتما در سفرتون به شیراز بازدید از این مجموعه رو در برنامه هاتون قرار بدین. اگه اهل گشت و گذار در بازار هستین و از خرید کردن لذت می برین، بازار وکیل جای مناسبی برای خرید صنایع دستی شیراز و خرید سوغاتی از این شهر به حساب میاد.

مسجد وکیل

عمارت شاپوری

یکی دیگه از دیدنی های شیراز عمارت زیبای شاپوریه . معماری بی نظیر و خاص این عمارت باعث شده که، به عنوان میراث فرهنگی ایران به ثبت برسه . قدمت عمارت شاپوری به اوایل دوره ی پهلوی بر میگرده.

عمارت شاپوری

باغ عفیف آباد

این باغ یه نمونه ی بی نظیر از هنر گل کاری ایرنیه و به باغ گلشن هم معروفه. عمارت قدیمی زیبایی که در این باغ وجود داره، متعلق به سال ۱۲۸۴شمسیه. که میرزا محمد خان قوام الملک دوم اون رو ساخته.

باغ عفیف آباد

باغ ارم

باغ گیاه شناسی شیراز که به باغ ارم معروفه، این باغ با تنوع گلهای زیبا و درخت های سروِ سر به فلک کشیده و آب و هوای دلچسبش یکی از بی نظیر ترین باغ های کل کشور محسوب میشه.

باغ ارمدرختان نخل

برای خرید اینترنتی بلیط قطار مشهد شیراز، می تونین از سایت کامل گردشگری و خرید بلیط قطار رسپینا24، مراجعه و رزو تون رو انجام بدین. علاوه بر خرید بلیط، می تونین رزرو هتل رو هم از طریق سایت ما، با وارد کردن شهر مقصد و مدت اقامت تون، با فاصله ی چند کیک ساده انجام بدین.

می تونین برای اطلاع از تور های ارزان ما کافیه عضو کانال تلگرام رسپینا24 بشین، و یا از طریق شماره های زیر، با همکاران ما در بخش فروش تماس بگیرین.