تلفیق نور و رنگ رو با خرید تور شیراز در مسجد نصیرالملک ببینین

مسجد در فرهنگ و تاریخ ایران جایگاه ویژه ای داره و بهترین معماری و چکیده ای از هنر اسلامی و ایرانی رو میشه در بنای مساجد مختلف مشاهده کرد. در بین صدها و شاید هزاران مسجد بزرگ و کوچک در جای جای ایران، تعدادی از اونا یجورایی گل سرسبدن و آوازه ی ابهت و شکوهشون به گوش تمام دنیا رسیده. مثل مسجد نصیرالملک شیراز، که یکی از معروف ترین مساجد ایرانه و خیلی ها به عشق تماشای رقص نور و رنگ در شبستان اون، خرید بلیط هواپیما یا خرید تور شیراز انجام میدن. در ادامه با مسجد نصیر الملک شیراز بیشتر آشنا میشین. با رسپینا24 همراه باشین.

مسجد نصیرالملک شیراز

مسجد نصیرالملک با شیشه های رنگی و کاشی کاری های خارق العاده، یکی از زیباترین و متفاوت ترین مساجد ایرانه که در محله ی گود عربان شیراز بنا شده. شاید در نگاه اول و زمانی که از هشتی مسجد وارد میشین، متوجه منحصر به فرد بودن اون نشین و با بنایی شبیه به بسیاری از مساجد دیگه روبرو بشین. یه مسجد با حوضچه ی مستطیل و کاشی کاری هایی که گوشه ای هنر اسلامی و ایرانی هستن رو در اغلب شهرهای ایران میشه دید و یجورایی بخش جدا نشدنی از معماری مساجد ایرانیه. اما وارد شبستان که میشین، از دیدن جلوه ی با شکوه رنگ و نور و هنر مات و مبهوت میشین.

مسجد نصیر الملک و خرید تور شیراز

کاشی کاری رو در خیلی از بناهای ایرانی میشه دید، اما اینکه چرا خیلی ها بخاطر دیدن کاشی کاریهای مسجد نصیر الملک خرید تور شیراز یا خرید بلیط هواپیما انجام میدن، بخاطر طرح های خارق العاده و رنگ صورتی به کار رفته در اون هست. اگه جایی اسم مسجد صورتی ایران رو شنیدین، تعجب نکنین چون مسجد نصیر الملک به مسجد صورتی ایران معروف و شناخته شده ست.

خرید تور شیراز و بازدید از مسجد صورتی ایران

از روزی که میرزا حسن علی خان یا نصیر الملک؛ حاکم وقت شیراز در سال 1255، دستور ساخت مسجد رو داد تا امروز، سالها گذشته و نه تنها از شهرت اون کم نشده بلکه هر روز به این شهرت و ابهت اضافه میشه و در لیست آثار ملی ایران برای همیشه ثبت شده. بنایی که بعد از 12 سال از شروع ساخت مسجد نصیرالملک به اتمام رسید، شباهت زیادی به بنای فعلی مسجد نداشت. سال 1348 استاد حاج میرزا آیت تصمیم گرفت تا در و پنجره و شیشه های رنگی رو به شبستان مسجد اضافه کنه و رنگ و جلوه ی خاصی رو به این بنا بخشید.

بازدید از مسجد نصیر الملک-تور شیراز

بازدید از معماری باشکوه مسجد نصیر الملک با خرید تور شیراز

به جرات میشه گفت از جمله دلایلی که باعت شده مسجد نصیرالملک تا این اندازه شهرت پیدا کنه، معماری و مقرنس کاری و کاشی کاری های بی بدیلی هست که شبیه به اون رو در هیچ جای دنیا نمی تونین پیدا کنین. به همین خاطر هست که بسیاری از گردشگران خارجی، دلیل اصلی خرید بلیط هواپیما به مقصد ایران رو، سفر به شیراز و بودن لحظاتی در مسجد نصیر الملک میدونن. جای گرفتن این همه زیبایی در زمین به وسعت 2890 متر و مسجدی با زیر بنای 2216 متر مربع، چیز کوچیکی نیست و جای حسرت داره که چرا این هنر و معماری دیگه تکرار نشدن...

خرید تور شیراز

بخش های مختلف مسجد نصیرالملک شیراز

مسجد نصیر الملک شامل دو ورودی با درِ چوبی بزرگ،  طاق نمای کاشی کاری شده با کاشی های هفت رنگ و مقرنس کاری های با ظرافت، هشتی آجری با تابلوی کاشی کاری شده به همراه اشعار سعدی، دالان های تاریک که منتهی به حیاط پر از نور و زیبای مسجد میشن، حیات، طاق نماها و شبستان های با شکوه هست.

مسجد نصیرالملک-خرید بلیط هواپیما شیراز

بهترین زمان برای بازدید از مسجد نصیرالملک با خرید تور شیراز

برای اینکه بتونین با خرید تور شیراز، جلوه گری نور و رنگ رو در شبستان مسجد ببینین، بهتون پیشنهاد میکنیم بین ساعت 8 تا 10 صبح رو انتخاب کنین. اما اگه هدفتون از خرید تور شیراز، عکاسی و ثبت سوژه های خارق العاده ست، بین ساعت 7 تا 9 صبح بهترین بازه ی زمانی از نظر نور مناسب عکاسیه. یه نکته ی مهم که باید برای بازدید از مسجد نصیرالملک بدونین اینه که روزهای عاشورا، تاسوعا، 30 صفر، عید فطر و 21 ماه رمضون رو انتخاب نکنین چون بازدید ممنوعه. مهم ترین نکته اینکه، در هر روز و ماه از سال که خرید تور شیراز انجام دادین و به مسجد نصیرالملک رفتین، حواستون باشه که این بنا فقط یک بنای تاریخی و جاذبه نیست، بلکه مسجده و قابل احترام هست و شان اون باید حفظ بشه.

مسجد نصیرالملک شیراز

سایت رسمی خرید بلیط هواپیما و خرید آنلاین تور رسپینا24، بهترین سفر زندگی رو با خرید تور شیراز براتون آرزو میکنه.

همکاران ما از طریق راه های ارتباطی زیر پاسخگوی سوالات شما در زمینه ی خرید بلیط هواپیما، خرید آنلاین تور و رزرو آنلاین هتل هستن