خرید آنلاین تور شیراز و بازدید از مسجد عتیق؛ اولین هسته مذهبی آن

جاذبه های گردشگری ایران رو که در ذهنتون مرور کنین، متوجه جایگاه ویژه ی مسجد و بناهای مذهبی میشین. درخشش نورهای رنگی روی فرش های قرمز مسجد نصیرالملک و کاشی کاری های هنرمندانه مسجد شیخ لطف الله از جمله مساجد بسیار معروف شیراز هستن که هر کدوم به تنهایی دنیایی از زیبایی محسوب میشن. با خرید آنلاین تور شیراز در بین تمام جاذبه های باستانی و معاصر، نمیشه از مسجد عتیق، با معماری و هنر منحصر به فرد بکار رفته در اون براحتی گذشت. سفرتون به شیراز رو چه با خرید بلیط هواپیما و چه با خرید آنلاین تور که شروع کرده باشین، بهتون پیشنهاد میکنیم از مسجد عتیق بازدید کنید. دلیل این پیشنهاد رو در ادامه با رسپینا24 بخونین.

مسجد عتیق شیراز

از گذشته تا امروز، شیراز غرق در ادب و هنر بوده و با ورود دین اسلام به ایران و شیراز، هنر ایرانی و اسلامی در هم تنیده شدند و در مساجد و بناهای مذهبی نمود پیدا کردن. مسجد کهن عتیق یکی از قدیمی ترین مساجد شیراز هست که به عنوان اولین هسته ی مذهبی شهر از دوران ایلخانیان به جا مونده.

با خرید آنلاین تور شیراز بازدید از  عتیق؛کهن ترین مسجد شهر رو از دست ندین

مسجد در فرهنگ ایران تنها یک مکان مذهبی نبوده و بسیاری از مسائل سیاسی و اجتماعی جامعه در اون مطرح میشده و مسجد عتیق از این امر مستثنی نبوده و علاوه بر اینکه جنبه ی مذهبی، از نظر سیاسی نیز اهمیت زیادی در این شهر داشته. کاشی کاری های آبی و معماری اسلامی در کنار خطاطی های بسیار با ارزش روی کتیبه های سنگی، گوشه ی کوچکی از زیبایی های این مسجد هستن که گردشگران زیادی رو با خرید آنلاین تور یا خرید بلیط هواپیما شیراز به سمت خودش جذب میکنه.

خرید آنلاین تور شیراز و بازدید از مسجد عتیق

چرا با خرید آنلاین تور شیراز، نباید مسجد عتیق رو از دست داد

اغلب گردشگرانی که خرید بلیط هواپیما یا خرید آنلاین تور شیراز انجام میدن، دوست دارن حتما به مسجد شاهچراغ سر بزنن و لذت سفرشون رو با زیارت چند برابر کنن. جالبه بدونین مسجد عتیق در فاصله ی خیلی کم با آرامگاه شاهچراغ واقع شده و یکی از 6 در ورودی مسجد به داخل محوطه ی شاهچراغ باز میشه.

خرید تور شیراز و بازدید از مسجد عتیق

بخش های مختلف مسجد عتیق

عمارت دارالمصحف یا دروازه زمان

بنای ساخته شده از سنگ و گچ در وسط محوطه ی مسجد عتیق، یکی از اصلی ترین بخش های این مجموعه هست که به دروازه ی زمان یا دارالمصحف و خدایخانه معروفه. دار المصحف به دستور آخرین فرمانروای ایلخانیان، به نام شاه اسحاق اینجو ساخته شد که محلی برای تلاوت و کتابت قرآن بود. این عمارت در حالت کلی شامل دو بخش ایوان و اتاق هست که در سال 1315 بازسازی و مرمت شد. بهتون پیشنهاد میکنیم حالا که با خرید آنلاین تور شیراز تصمیم دارین سفر خوبی رو تجربه کنین، از خطاطی های بی نظیر و ارزنده روی کتیبه ی سنگی عمارت دارالمصحف بازدید کنین

دارالمصحف مسجد عتیق شیراز

ضلع شمالی مسجد عتیق

هر یک از چهار گوشه ی مسجد عتیق ویژگی های خاص خودشون رو دارن و یه فرصت بسیار عالی برای اون دسته افرادی به شمار میاد که با خرید آنلاین تور شیراز، قصد دارن هنر اسلامی و ایرانی رو به بهترین نحو مشاهده کنن. ضلع شمالی این مسجد با درِ مقرنس کاری شده ی بسیار با شکوه و کتبه های نصب شده در سر درِ اون که نام دوزاده امام رو با خطی خوش خطاطی کرده اند و کتیبه های خطاطی شده توسط استاد علی جوهری در بین گردشگران از جایگاه ویژه ای برخوردار هست.

ضلع غربی مسجد عتیق

همون طور که قبلا اشاره شد، بین مسجد عتیق و آرامگاه شاهچراغ، یک درِ ورودی وجود داره که در ضلع غربی مسجد قرار گرفته. از جمله زیبایی های منحصر به فرد این ضلع، وجود رواق های منقوش به رنگ آبی هستن.

مسجد عتیق

ضلع جنوبی مسجد عتیق

طی بازسازی های انجام شده در گذر زمان، طاق نمای قدیمی در ضلع جنوبی مسجد عتیق که تا حد زیادی خراب شده بود، مرمت شد و جلوه ی تازه ای پیدا کرد. شبستان قدیمی با سقف آجری که در پشت این طاق نما ساخته شده، با کاشی کاری های لاجوردی که در سقف محراب جلوه گری می کنند و کتیبه ی نوشته شده با خط ثلث در ورودی آن، به ضلع جنوبی مسجد عتیق چهره ای بی بدیل داده.

ضلع شرقی مسجد عتیق

در ضلع شرقی مسجد عتیق، طاق نمای کاشی کاری شده ی کهنی وجود داره که خودش شامل 4 طاق نمای کوچک هست. البته در این گوشه از مسجد عتیق، شبستان مخروبه ی دیگه ای وجود داره که امروزه بلا استفاده ست

شیراز

بدون شک بیان زیبایی های مسجد عتیق کار سختی هست و تا از نزدیک خودتون با تمام وجود گوشه گوشه ی این مسجد رو لمس نکنین، نمی تونین پی به این شاهکار هنری ببرین. کار سختی نیست! کافیه از سایت رسمی خرید آنلاین تور رسپینا24، خیلی راحت خرید آنلاین تور شیراز رو انجام بدین و سفری بی نظیر رو شروع کنین. البته اگه تمایلی به سفر با خرید آنلاین تور ندارین، ما بهتون خرید بلیط هواپیما یا خرید بلیط قطار شیراز رو پیشنهاد میدیم.

همکاران ما از طریق راه های ارتباطی زیر، پاسخگوی سوالات ما در زمینه ی خرید آنلاین تور، رزرو آنلاین هتل و خرید بلیط قطار و خرید بلیط هواپیما هستن.