عطر تمدن باستان با خرید آنلاین و ارزان بلیط هواپیما زابل در رسپینا 24

زابل یک شهر باستانی با جاذبه های توریستی متعدد در استان سیستان و بلوچستان است که امروزه به عنوان یکی از مقصد های گردشگری در کشور شناخته می شود. شهر زیبای زابل در استان سیستان و بلوچستان قرار دارد که به عنوان وسیع ترین استان جنوب شرقی ایران شناخته می شود. این شهر با پس زمینه باستانی و شماری از آثار باستانی و جاذبه های توریستی، هر سال میزبان تعداد زیادی مسافر و گردشگر از سراسر ایران و جهان است. با خرید بلیط آنلاین اینترنتی ارزان در رسپینا24 به زابل زیبا سفر کنید.

تاریخچه زابل

از گذشته تا امروز، زابل به نام های مختلف از جمله "Segstan" یا "Sjestan" و "Nimroz" نامگذاری شده است. در واقع، زابل امروزه شامل یک سرزمین با تپه های چمنزار و آثار رسوبات دریایی در گذشته می باشد، که برخی از آنها در گذر رودخانه هیرمند واقع شده اند.

با این حال، به دلیل کاهش آب رودخانه، زمین در اطراف آن افزایش یافت و به روستای حسین آباد متصل شده و به همین دلیل سرزمین وسیعی ایجاد شد. شاید تا آن زمان، نام "زابل" به هیچکس شناخته نشده بود. مدتی بعد در این منطقه یک پادگان نظامی ایجاد شد و وسعت زمین اطراف آن بسیار قابل توجه بود. در نهایت، در اوایل قرن بیستم و در سال 1903، نام "زابل" بر اساس آن تصمیم آن زمان شورای وزیران انتخاب شد.

Zabol منطقه ای است که شما می توانید بسیاری از آثار تاریخی و باستانی استان سیستان و بلوچستان را در آن ببینید. این ناحیه کشور به دلیل جاذبه های طبیعی و منحصر به فرد آن می تواند قابل توجه باشد. این یکی از اهداف اصلی گردشگری در زمان های مختلف سال، به ویژه نوروز است. در رسپینا24 بلیط زابل را ارزان و آنلاین و آسان بخرید.

شهر سوخته 

در حدود 56 کیلومتری زابل، در مرز جاده زابل-زاهدان، یکی از ارزشمند ترین آثار باستانی ایران باستان است که حدود 3200 سال قبل از میلاد به وقوع می پیوندد. این اثر به عنوان "شهر سوخته" شناخته شده است. این منطقه تاریخی در هزاره دوم و سوم قبل از میلاد شاهد آثار مهاجرانی است که احتمالا از نقاط مختلف کشور مهاجرت کردند. دلیل نامگذاری این شهر آتشسوزی است که بین سالهای 3200 تا 2750 قبل از میلاد در دو دوره مختلف در این شهر رخ داد. با این حال، متاسفانه،  اسنادی که نام این شهر باستانی را توصیف می کند هنوز کشف نشده است. شهر سوخته را با خرید آنلاین ارزان آسان از رسپینا24 ببینید.

یکی از برجسته ترین ویژگی های این شهر طبیعت به خوبی سازمان یافته آن است، سازمان های قابل توجه اجتماعی و پیشرفت و توسعۀ اجتماعی آن در زمانی که این شهر زنده بود از نکات برجسته آن است. سیستم آبرسانی منظم شهر، تخلیه فاضلاب، دانش پزشکی مردم و مسئولیت زنان در امور خانواده نیز پدیده ای بود که خاص آن بود. با رسپینا24 همراه باشید.

این خصوصیات فعالیت های صنعتی، هنری و اجتماعی، قدردانی باستان شناسان از سراسر جهان در زابل را افزایش داده است. با این وجود، چیزی که بیش از هر کشف دیگری کارشناسان بسیاری را در این شهر باستانی شگفت زده کرده است، پیدا کردن اولین نشانه های اولین جراحی مغز در یک دختر دوازده یا سیزده ساله است که برای یک بیماری در مغز او انجام شده است. بر اساس شواهد، این دختر پس از عمل جراحی زنده مانده بود. در رسپینا24 بلیط ارزان و آنلاین زابل را خرید کنید و سفری زیبا داشته باشید.

خرید بلیط اینترنتی ارزان آنلاید در رسپینا24

قلعه رستم زابل

در 70 کیلومتری زابل، یک بنای تاریخی با ارزش تاریخی ایران باستان وجود دارد که به عنوان قلعه رستم شناخته می شود. این بقایای دوران اسلامی است عنوان بزرگترین قلعه این دوره در سرزمین زابل است. جالب است بدانیم که ارزش و بزرگی این قلعه تاریخی در ماهیت اساطیری آن است. رستم، شخصیت مشهور اصلی شاهنامه، کسی است که به این قلعه نسبت داده شده است. با خرید بلیط آنلاین ارزان از رسپینا24 میتوانید سفری راحت داشته باشید.

متاسفانه، با گذشت زمان، این بنای تاریخی نابود شده است و مشکلات زیست محیطی و همچنین تغییر مسیر رودخانه هیرمند باعث تغییرات ویرانگر آن شده است. به طوری که تنها چهار برج، دروازه ورودی، اسکلت برخی از ارگ، انبارهای ذخیره سازی ها و تعدادی از آثار دیگر باقی مانده است. به نظر می رسد که "قلعه رستم" در حدود نیم قرن پیش خالی شده و رها شده بود. متاسفانه، تحقیقات علمی هنوز در این قلعه صورت نگرفته است، اما با توجه به آثار از قبیل سفال و آثار شیشه ای، می توان یک عمر طولانی برای این قلعه برآورد. با رسپینا24 همراه باشید.

خرید بلیط اینترنتی ارزان آنلاید در رسپینا24

خرید بلیط هواپیما و رزرو اینترنتی و آنلاین هتل در زابل از رسپینا24

رسپینا 24 با برخورداری از مشاوران آگاه و با تجربه در امر مسافرتهای داخلی قادر به تنظیم بهترین و ارزانترین برنامه سفر برای شما می باشد. کافی است سری به سایت رسپینا24 بزنید و از بین چندین خط هوایی به مقصد زابل و ده ها هتل در زابل انتخاب کنند و یا از تورهای گردشگری زابل استفاده کنند. کافیست وارد منوی پرواز داخلی شوید و با ورود اطلاعات مورد نیاز، خرید بلیط هواپیما زابل را انجام دهید. همچنین می توانید با ورود به منوی  رزرو هتل داخلی، در لیست هتل های زابل جستجو کنید. با رسپینا24 به مقصد نزدیکترید.

همکاران ما از طریق راه های ارتباطی زیر، پاسخگوی سوالات شما در زمینه خرید بلیط هواپیما، خرید آنلاین تور و رزرو آنلاین هتل می باشند.