قطار ارم

معرفی قطار ارم یا ریل باس ارم

اگر مطالب قبل در مجله گردشگری رسپینا که انواع قطارها را معرفی کردند، مطالعه کرده باشید، کاملا متوجه تنوع بسیار بالا در انوع قطار در ناوگان ریلی کشورمان خواهید شد. قطار ارم یکی از قطارهای رجا در کلاس 3 می باشد که با توجه به طراحی ارگونومیک و شرایط مطلوب و رعایت استانداردهای پزشکی در طراحی صندلی ها، یکی از بهترین گزینه ها برای خرید بلیط در مسیرهای کوتاه مانند تهران به قم می باشد.

قطار ارم که در بسیاری از مواقع در طول روز تردد دارد، به امنیت و رفاه مسافران توجه زیادی داشته، به طوریکه تمام درهای واگن ها از طریق 12 دوربین از سمت راننده قابل کنترل می باشند. 

امکانات قطار ارم

* صندلی های متناسب با ارگونومی بدن انسان

* نورپردازی مناسب در سالن قطار

* محل مخصوص بار همراه مسافر

* سیستم تهویه مطبوع هوا

* 12 دوربین کنترل دربهای قطار با قابلیت کنترل توسط راننده

* سیستم صوتی داخل قطار

* بلندگوهای هشدار در خارج از قطار

* سیستم سرمایشی و گرمایشی

* توزیع کتاب و مجله

* دستگیره های مخصوص جا به جایی مسافر در سالن قطار

* پنجره های دوجداره و عایق صدا

صندلی های قطار ارم

نکات مهم در رزرو قطار ارم یا ریل باس ارم

برای رزرو  قطار ارم مانند هر نوع قطار دیگر باید به برخی از نکات توجه ویژه داشته باشید که در ادامه به مهم ترین موارد اشاره خواهیم داشت:

* در زمان خرید بلیط به ورود اطلاعات مانند نام، نام خانوادگی، تاریخ تولد و شماره ملی دقت داشته باشید. در صورت عدم تطابق اطلاعات روی بلیط و اطلاعات موجود روی کارت شناسایی، تمام مسئولیت برعهده ی مسافر خواهد بود.

* اگر بعد از خرید بلیط از سفر منصرف شدید، باید نسبت به استرداد بلیط قطار اقدام نمایید.

* اگر تصمیم به خرید بلیط  برای دو قطار متوالی دارید، حتما به فاصله ی بین رسیدن قطار اول و حرکت قطار دوم توجه کنید و زمان حداقل 3 ساعت را مد نظر داشته باشید.

* لازم به ذکر است که بعد از خرید بلیط در زمان مناسب به ایستگاه قطار مراجعه کنید چون درهای قطار 10 دقیقه قبل از حرکت بسته شده و امکان سوارشدن مسافر وجود ندارد.