خرید بلیط ارزان قطار الوند از رسپینا

چرا سفر با قطار الوند ؟

نکته مهمی که درباره قطار الوند وجود دار این است که تمامی واگن های این قطار به دلیل بازسازی های انجام شده توسط شرکت مسافربری رجا جدید هستند. در کنار نوسازی واگن ها ، امکانات زیادی نیز در این قطارها جهت رفاه حال مسافران ارائه شده است. این قطار یکی از قطارهای کوپه ای 4 تخته متعلق به شرکت رجا می باشد که با قیمت ارزان شرایط ایده آلی را برای پیمودن مسیرهای طولانی فراهم می کند.

امکانات قطار الوند

در هر واگن 2 عدد سرویس بهداشتی قرار دارد در ابتدا و انتهای سالن وجود دارد.

همچنین اگر زمانی شما احساس گرسنگی کردید می توانید با مراجعه به رستوران انتهای قطار خود را به یک وعده غذا میهمان کنید.

کوپه های این قطار مجهز به سیستم صوتی و تصویری است تا در زمانی که شما تمایل به تماشای فیلم و یا گوش کردن موسیقی داشتید به راحتی در اختیار شما باشد.

پریزهای برق 220 ولت جهت استفاده شارژ موبایل و وسایل الکترونیکی شما در کوپه ها موجود است.

بد نیست اشاره ای به امکانات سرویس خواب این قطار بیاندازیم . در کوپه های قطار ، سرویس خواب نیز با رویه هایی یک بار مصرف در اختیار شما قرار می گیرند تا خیال شما از نظر بهداشتی مطمئن گردد.

صندلی های قطار الوند

مسیرهای تردد قطار الوند

هزینه ای که برای سفر با قطار الوند پرداخت می کنید، با توجه به امکاناتی که به مسافران عرضه می کند بسیار مناسب است. بر خلاف بلیط های پرواز که در سایت های مختلف تلورانس قیمتی دارند ، هزینه رزرو بلیط قطار تقریبا در تمام سایت ها برابر است. اما اگر به دنبال ارزان ترین قیمت قطار الوند هستید بهتر است زمان مناسبی را برای سفرتان انتخاب نمایید. منظور از زمان مناسب ، آخر تعطیلات و ایامی است که درخواست و تقاضای زیادی جهت سفر با قطار وجود ندارد. البته برخی از شرکت ها تخفیف هایی را به مسافران در برخی از ایام سال ارائه می دهند که تنها می توانید از طریق شبکه های اجتماعی پیگیر اتفاقات باشید.

با توجه به قیمت مناسب و امکانات ایده آل، قطار الوند در مسیرهای مختلف از قبیل موارد زیر تردد دارد:

تهران مشهد

تهران شیراز

این قطار برای مسافرت از تهران به مشهد از شهرهای ، سمنان ،دامغان ، شاهرود و نیشابور عبور میکند . و برای رفتن از تهران به شیراز از شهرهای محمدیه ، کاشان ، شهرضا ، آباده و اقلید می گذرد . همچنین شما در ایستگاه های میان مسیر می توانید از قطار خارج شوید و خود را از هوای تازه خارج قطار بهره مند سازید.

بلیط قطار الوند

قیمت قطار الوند

نکته مهمی که درباره سفر وجود دارد این است که همه ما درباره هزینه های آن همواره نگران هستیم. ممکن است شما به خاطر ارزان بودن ، سقر با قطار را انتخاب کرده باشید و یا دلیل دیگری برای انتخاب داشته اید. در هر صورت مایل به خرید ارزان ترین بلیط هستید تا بخش کمتری از بودجه سفرتان مصرف شود. قیمت قطار الوند تلورانس زیادی ندارد اما از این جهت که رنج قیمتی آن را بدانید خوب است بدانید که قطار تهران مشهد الوند ، در اسفند ماه سال 97 حدود 120 تومن و قطار تهران شیراز آن در حدود 115 هزار تومان است. که البته می توان گفت که این نرخ مربوط به اوج گرانی بلیط های قطاری و در زمان تعطیلات بوده است. لازم است بدانید که اگر بلیط رفت و برگشت را همزمان رزرو کنید ، 5 الی 10 درصد تخفیف خرید بلیط رفت و برگشت به شما تعلق می گیرد . مجموع هزینه های سفر رفت و برگشتتان کمتر خواهد شد.

قوانین قطار درجه 3 الوند

هر یک از قطارها برای رزرو صندلی و کوپه دارای قوانین متفاوتی می باشند که برخی از آنها عبارتند از:

به نظر ساده است اما بسیاری از مسافران در هنگام خرید بلیط این اشتباه ساده را تکرار می کنند. در صورت مغایرت میان اطلاعات وارد شده در سیستم و مشخصات مسافر از ورود شخص به قطار جلوگیری خواهد شد و تمام مسئولیت آن به عهده مسافر خواهد بود.

مسافرانی که قصد سفر با دو قطار متوالی را دارند، باید به این نکته توجه داشته باشند حتما یک فاصله 3 ساعته میان زمان رسیدن قطار اول و لحظه حرکت قطار دوم وجود داشته باشد تا در صورت بروز هر گونه مشکل ، قطار دوم را از دست ندهند.

اتباع خارجی دقت کنند که علاوه بر اطلاعات عمومی که همه مسافران باید وارد کنند باید شماره گذرنامه خود را هم در سیستم به ثبت برسانند. در صورت نداشتن گذرنامه ، باید اقدام به تهیه برگه تردد با حداقل 10 الی 15 روز اعتبار کنند. دارا بودن برگه اعتبار برای تمام افراد و البته کودکان 10 سال به بالا الزامی است.

جهت احتیاط حدود یک ساعت قبل از حرکت قطار در ایستگاه حضور داشته باشید ، 10 دقیقه قبل از حرکت ، درهای قطار بسته می شود و اجازه ورود به کسی داده نمی شود. ممکن است زمانی را بخواهید صرف خداحافظی با آشنایان و دوستانتان و یا حتی تحویل بار کنید که خوب است آن را هم در نظر بگیرد.

طبق قوانین تعریف شده ، مسافر بالای 12 سال در رده بندی بزرگسال محصوب می شود و باید هزینه کامل را جهت خرید بلیط  بپردازد. لذا مطابق با قوانین حرکت کنید تا اتفاقی مخل آرامش سفر شما نشود.