قطار امید یا قطار پلور سبز از جمله قطارهای 4 ستاره رجا می باشد که امکانات و شرایط خوبی برای سفرهای طولانی مدت دارد. این قطار که از بهترین استانداردهای روز دنیا بهره مند می باشد، بخاطر داشتن شرایط مناسب و قیمت ارزان در لیست بهترین قطارهای شرکت رجا قرار گرفته است. خرید بلیط قطار امید در حال حاضر در بسیاری از مسیرها از قبیل تهران به مشهد، تهران به کرمانشاه و غیره امکان پذیر می باشد. برای معرفی کلیه امکانات موجود در قطار 4 ستاره امید و هر آنچه که باید درباره آن بدانید در ادامه با رسپینا همراه باشید.

 

قطار امید رجا

معرفی قطار امید رجا

رجا در ناوگان ریلی خود قطارهای بسیار متنوعی را جای داده است که برخی از آنها کاملا لوکس می باشند و از نظر قیمت در سطح تقریبا بالایی نسبت به سایر قطارها قرار گرفته اند. به عنوان مثال قطار زندگی و سیمرغ و سبز از این گروه قطارهای لوکس رجا به شمار می روند. علاوه براین، قطارهای 4 تخته از جمله گزینه های بسیار مناسب برای سفرهای خانوادگی و ارزان قیمت محسوب میشود که تنوع زیادی در بین آنها به چشم میخورد. قطار امید یا پلور سبز از جمله این قطارها می باشد که در مجموع 250 واگن از این نوع قطار در ناوگان ریلی رجا وجود دارد.

گزینه بسیار مهم که باید درباره قطار امید یا همان پلور سبز بدانید این است که این قطار با قطار سبز متفاوت است. قطار سبز واگن های خاصی هستند که از نظر امکانات در سطح بسیار مطلوبی قرار دارند و در مسیر تهران به مشهد تردد دارند. تنها شباهت بین این قطارها این است که همگی متعلق به رجا می باشند، اما از نظر امکانات با هم تفاوت دارند. قطار امید همگی 4 تخته می باشند و واگن های آن در مجموع شامل 10 کوپه هستند.

امکانات بلیط قطار امید 

اگر تجربه سفرهای ریلی را داشته باشید، قطعا متوجه شده اید که قطارهای رجا اغلب در سطح مطلوبی از نظر قیمت و امکانات قرار دارند. با خرید بلیط قطار امید نیز می توان از امکانات خوبی بهره مند شد که برخی از آنها عبارتند از:

سرویس خواب تمیز

سیستم تهویه مطبوع هوا

سیستم صوتی و تصویری

پذیرایی میان وعده رایگان

توزیع نشریات تنها در روزهای غیر تعطیل

کوپه و واگن های کاملا عایق در برابر صدا و دما و استفاده از شیشه های دوجداره در تمام بخش های قطار

سرویس بهداشتی ایرانی و فرنگی

کتابخانه

پریز برق 220 ولت

فروش غذا و تنقلات در رستوران

ارائه خدمات از قبیل ویلچر برای مسافران با مشکلات جسمی

قطار ۴ ستاره امید

خرید بلیط قطار امید در چه مسیرهایی امکان پذیر است؟

برخلاف قطار سبز که تنها در مسیرهای منتهی به مشهد تردد دارد، خرید بلیط قطار امید در سایر مسیرهای مهم نیز امکان پذیر می باشد که از میان آن ها می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 مشهد به ساری

کرج به مشهد

 شیراز به مشهد

 ملایر- اراک-مشهد

تهران به مشهد

 کاشان به مشهد

مشهد به اهواز

خرید ارزان ترین بلیط قطار امید

قیمت بلیط قطار برخلاف هواپیما در ثبات بیشتری برخوردار می باشد و علاوه بر این، به جز در قطار 5 ستاره فدک، در سایر قطارها نرخ تمام بلیط ها در یک قطار یکسان است. اما اگر قصد دارید سفر ارزانی را با قطار تجربه کنید و بلیط با قیمت پایین خریداری کنید بهتر است به چند نکته توجه داشته باشید که عبارتند از:

خرید اینترنتی بلیط قطار امید

از آنجا که در مسیرهای مختلف قطارهای متنوعی تردد دارند و هر یک دارای امکانات و شرایط خاصی هستند، در نتیجه تفاوت قیمت در آنها زیاد است. برای اینکه بتوانید مناسب ترین بلیط را برای مسیر مورد نظر خریداری کنید، بهترین کار مقایسه نرخ ها در ساعات و قطارهای مختلف می باشد. از آنجا که کارکنان آژانس های مسافرتی نمی توانند زمان زیادی را برای جستجوی ارزان ترین نرخ ها با توجه به شرایط مورد نظرتان اختصاص دهند، در نتیجه بهتر است با خرید اینترنتی بلیط قطار امید، ارزان ترین بلیط را شناسایی کنید.

خرید بلیط قطار در زمان مناسب

با توجه به مسیری که قصد تردد با قطار را به آن دارید، ممکن است برخی از روزهای سال شلوغ تر باشد و به دلایل مختلف تقاضا برای خرید بلیط در آنها زیاد است. به عنوان مثال در ایام عزاداری شهادت امام رضا ع تقاضا برای خرید بلیط قطار تهران به مشهد بسیار زیادی می باشد، در نتیجه نرخ ها افزایش پیدا میکنند.

اگر می توانید در برنامه سفرتان تغییر ایجاد کنید، بهتر است نرخ ها را در روزهای مختلف با هم مقایسه کنید و در نهایت ارزان ترین بلیط قطار امید را خریداری نمایید.

نکات مهم در خرید بلیط قطار امید

هر یک از شرکت ها و کارگزاران ریلی از نظر میزان بار مجاز و غیره دارای قوانین و شرایط خاصی هستند، اما برخی از قوانین برای تمام قطارها حاکم است و لازم است به آن توجه ویژه شود. در نتیجه لازم است قبل از خرید بلیط قطار امید و یا هر قطار دیگر چند مساله مهم را در نظر داشته باشید:

در ورود اطلاعات و انتخاب مسیر و قطار دقت زیادی داشته باشید تا با مشکل مواجه نگردید، چون امکان اصلاح اطلاعات بعد از تکمیل فرآیند خرید وجود ندارد. تنها با پرداخت جریمه می توان نسبت به درخواست اصلاح اطلاعات اقدام نمود.

با خرید بلیط قطار از رسپینا می توانید به صورت کاملا آنلاین نسبت به استرداد آن اقدام کنید. البته توجه داشته باشید که تنها تا 90 دقیقه مانده تا ساعت پرواز امکان استرداد آنلاین وجود دارد و بعد از این مدت باید به دفاتر فروش بلیط مراجعه نمایید.

به اطلاعات درج شده بر روی بلیط توجه داشته باشید، چون درب های قطار 10 دقیقه قبل از زمان حرکت بسته خواهند شد.

بعد از تکمیل فرآیند خرید بلیط قطار فایل بلیط برایتان ارسال می گردد. توجه داشته باشید که برخلاف بلیط های پرواز، باید نسخه پرینت شده بلیط قطار را برای ورود به قطار همراه داشته باشید.

خانواده های شهدا و جانبازان با درصد بالای 25 می توانند با ارائه کارت جانبازی یا بنیاد شهید بلیط نیم بها خریداری کنند

خرید بلیط قطار امید با رسپینا

سایت خرید بلیط قطار رسپینا یکی از معدود سایت هایی می باشد که تمام مسیرهای ریلی و قطارهای تمام کارگزارن ریلی ایران را پوشش می دهد. در نتیجه با انتخاب رسپینا نه تنها می توانید در مسیرهای مورد نظر براحتی بلیط خریداری کرد، بلکه امکان خرید بلیط قطار از تمام قطارهای ناوگان ریلی داخلی از جمله خرید بلیط قطار امید نیز فراهم می گردد.