قطار خلیج فارس

معرفی قطار خلیج فارس

بلیط قطار رجا  در 4 کلاس ویژه، 1، 2 و 3 با ارائه ی امکانات و فراهم کردن شرایط مطلوب، یکی از بهترین گزینه ها برای سفرهای خانوادگی می باشد. قطار سه ستاره خلیج فارس که در ابتدا واگن های 66 نفره بود، بعد از بازسازی و تجهیز شدن، به واگن های 44 نفره تبدیل و در حال حاضر در کلاس 3 قطارهای رجا قرار دارد. امکانات ایده آل و قیمت کمی که باید برای خرید بلیط قطار خلیج فارس پرداخت شود، باعث شده تا این قطار یکی از بهترین انتخاب ها برای افرادی به شمار آید که به دنبال سفر ارزان هستند.

قطار 3 ستاره خلیج فارس در هر واگن 11 کوپه ی 4 تخته دارد که یکی از این کوپه ها متعلق به مهمانداران قطار می باشد و لازم به ذکر است که در هر سالن، دو سرویس بهداشتی برای آسایش بیشتر مسافران در نظر گرفته شده است.

امکانات قطار خلیج فارس

* سیستم صوتی و تصویری

* پذیرایی در کوپه در بدو ورود با بسته های پذیرایی (نوشیدنی، تنقلات و میوه)

* ارائه ی عصرانه رایگان

* توزیع کتاب و روزنامه

* سیستم تهویه مطبوع هوا

* واگن با بدنه ی عایق در برابر حرارت و صدا

* 2 سرویس بهداشتی در هر واگن

صندلی های قطار خلیج فارس

مسیر تردد قطار خلیج سه ستاره فارس

قطار خلیج فارس بخاطر شرایط مطلوب و امکانات مناسب و همچنین  قیمت مناسب، برای سفر در مسیرهای مختلفی امکان پذیر می باشد. از جمله مسیرهای تردد این قطار می توان به موارد زیر اشاره نمود:

مسیر تهران تبریز

مسیر تبریز – مشهد

مسیر تهران – مراغه

مسیر تهران – مهاباد

مسیر تهران – اصفهان

نکات مهم در خرید بلیط قطار خلیج فارس

پس از رزرو قطار ممکن است بلیط را گم کنید و لازم است تا از قوانین مربوط به مفقود شدن بلیط اطلاعات کافی داشته باشید که برخی از آنها عبارتند از:

اگر بعد از خرید ، بلیط را گم کردید لازم است تا در بازه ی زمانی ادارای به ایستگاه های راه آهن مراجعه نموده و بلیط المثنی دریافت کنید.

برای دریافت بلیط قطار المثتی حتما حداقل 45 دقیقه قبل از زمان حرکت قطار در ایستگاه حضور داشته باشید.

برای صدور بلیط المثنی باید 5 درصد مبلغ کل بلیط را به عنوان جریمه پرداخت کنید.

قوانین استرداد قطار خلیج فارس

برای اینکه بتوانید بعد از خرید بلیط  نسبت به استرداد آنلاین بلیط تان اقدام نمایید، باید بدانید که تنها تا 90 دقیقه قبل از حرکت قطار زمان دارید و بعد از این مدت، حتما باید به مراکز فروش بلیط قطار سه ستاره خلیج فارس مراجعه و کارت شناسایی و بلیط چاپ شده را ارائه دهید. بعد از حرکت قطار، امکان استرداد بلیط  وجود ندارد و بعد از اتمام فرآیند استرداد بلیط، پیامک دریافت خواهید کرد.

خرید بلیط قطار 3 ستاره خلیج فارس از رسپینا

برای مسیر هایی که خلیج فارس سرویس دهی دارد می توانید بلیط سفر را از سایت رسپینا به صورت آنلاین تهیه کنید. همچنین امکان مشاهده قیمت بلیط ها در طول ماه برای شما در این سامانه انلاین وجود دارد.