قطار زندگی

بلیط قطار زندگی

همه چیز راجع به قطار زندگی 

قطارهای رجا اولین ناوگان لوکس و پنج ستاره شرکت معتبر و شناخته شده رجا می باشد که از سال 1394 به شبکه ریلی کشور افزوده شده است. پس از استقبالی که مسافران از قطارهای لوکس فدک داشتند، قطارهای زندگی نیز با ارائه خدمات بی نظیری که در ادامه به آن اشاره می کنیم توانست رضایت بالایی را نسبت به خود جلب نماید. ايــن قطــــار شــامل كوپه هــاي 4 تختــه بــوده و از مهمانـــداران آمـــوزش ديـــده و تحصيل‌كـــرده آقــا و خانــم بــراي ارائــه خدمــات بــه مسافرين اســـتفاده مي‌كنـــد. در هــر واگـــن قطار زندگي، یــک مهمانــدار آمــوزش دیــــده بــرای پاســخ بـــه تقاضا و درخواست های مسافران مســـتقر اســت.

امکانات قطار زندگی

استفاده از فرش قرمز جهت استقبال اولیه از مسافرین

بلیط همراه با عصرانه، بلیط همراه با شام و بلیط همراه با شام ویژه.  

کوپه های 4 نفره و مجهز به دو مانیتور 18 اینچی برای تماشای برنامه های تلویزیون

سیستم صوتی و تصویری پیشرفته با قابلیت انتخاب دعا، فیلم و موسیقی

سیستم تهویه ی مطبوع و مجهز به دو دریچه برای تنظیم دما و نور داخل کوپه

قابلیت اتصال به شبکه ی اینترنت داخلی

شید زیر پنجره برای جلوگیری از تابش نور خورشید به درون کوپه

سیستم احضار مهماندار

سرو دسر و نوشیدنی خوش آمد گویی

سرو پیش‌غذا، غذای اصلی و دسر در رستوران

سفارش غذا و تنظیم وقت پذیرایی در رستوران

سرو نوشیدنی گرم بعد از صرف غذا

استفاده از ظروف چینی لوکس برای سرو غذا

فروش انواع نوشیدنی های سرد و گرم و تنقلات

فروشگاه کوچک برای خرید یادگاری و هدایه

سرویس خواب شامل تشک، لحاف و بالش با کیفیت عالی و وکیوم شده

دمپایی راحتی برای تردد مسافر در سالن 

دستمال مرطوب

کتابخانه ای کوچک با داشتن 36 کتاب و قابلیت سفارش کتاب برای مطالعه

ارائه‌ی روزنامه‌ و نشریات

سرویس بهداشتی ایرانی و فرنگی در دو طرف هر واگن 

جعبه ی کمک های اولیه

قطار زندگی

مسیرهای تردد قطار زندگی

در حال حاضر، ناوگان قطارهای پنج ستاره زندگی در مسیرهای پردد تهران مشهد و بالعکس و هم چنین مشهد رشت و بالعکس فعالیت دارد. هم چنین مطابق اعلام شرکت ریلی رجا بـه زودی حرکـت ایـن قطـار در مسـیر مشـهد روزانـه می شود و قطــار مشــابهی نیز در آینــده ی نزدیــک در مســیر تهــران - شــیراز و بالعکــس راه انــدازی خواهد شد.

شام ویژه قطار زندگی چیست؟

فرض کنید می خواهید در قطار غذایی را میل کنید که خودتان آن را طبخ کرده اید. شام وِیژه در قطار 5 ستاره زندگی دقیقا به همین صورت پخته می شود. . شما در این قسمت می توانید بر تمام مراحل پخت غذاهای خود نظارت داشته باشید و گاهی نیز نظر خودتان در مورد غذا را به آشپز اعلام کنید. غذاهایی که قابل سرو در قطار زندگی هستند شامل استیک مرغ، رولت گوشت، میکس کباب، باقلا با گوشت گوسفندی، چلو جوجه کباب و چلو ماهی می باشد.

رستوران لوکس در قطار 5 ستاره زندگی

رستوران قطار زندگي کمی با چیزی که انتظارش را داشته اید فرق دارد. شاید با خود بگویید که در واگن های باریک قطار چگونه رستورانی شیک و لوکس از مسافران پذیرایی می کند؛ ولی آنچه با دیدن آن شما را متحیر خواهد کرد، رستورانی دو طبقه و مجهز است که با میزهای زیبا، دسر و منوی ویژه ی غذاهای خوش طعم، منتظر شما است. جالب تر از آن تماشای آشپزی کردن آشپزها در قسمت طبخ غذا است که رزرو بلیط قطار زندگی را خاص کرده است. این رستوران در ساعات 24 الی 3 بامداد آماده ی پذیرایی از شما خواهد بود اما به دلیل تعداد زیاد مسافران پذیرایی خود را در سه نوبت انجام می دهد که مهمانداران نوبت کوپه ی شما را اطلاع می دهند.

پذیرایی حرفه ای قطارهای زندگی توسط مهمانداران

درحالی که بلیط سفر را به دست گرفتید و به سمت قطار می روید، اولین چیزی که با ورود به قطار زندگی خواهید دید، لبخند مهمانداران این قطار است که بعد از مستقر شدن در کوپه با نوشیدنی و بسته ی پذیرایی خوشمزه، از شما پذیرایی می کنند. مهمانداران قطار پنج ستاره زندگی، تحصیلات دانشگاهی دارند و با جدید ترین روش های آموزش تئوری و عملی آموزش دیده اند. در هر واگن این قطار یک مهماندار آموزش دیده برای رسیدگی به تقاضاهای مسافران مستقر شده و اگر به چیزی احتیاج داشتید می توانید با زنگی که در کوپه ها قرار داده شده، مهماندار را مطلع کنید.

قطار پنج ستاره زندگی

قطار زندگی بهتر است یا فدک؟

پیش تر و در مقاله قطار فدک راجع به این موضوع و وجه تمایز این دو قطار نسبت به یکدیگر توضیح دادیم که به شما برای بهترین انتخاب کمک شایانی خواهد داشت. کیفیت ارائه ی خدمات در شرکت های ریلی در سطح کشور انقدر پیشرفت کرده که مسافران اتتخاب های فراوانی برای خرید بلیط دارند. قطار 5 ستاره زندگی و فدک، هر دو با کیفیت ترین امکانات را در اختیار مسافران خود قرار می دهند ولی نکته ای که قطار های زندگی را خاص می کنند، مهماندارن بسیار حرفه ای و رستوران جذاب ان می باشد. مطمعنا شما نیز اگر تنها یکبار سفر با خرید اینترنتی بلیط قطار پنج ستاره زندگی را تجربه کنید، مسافر دائمی زندگی خواهید شد.

کنسلی بلیط قطار زندگي

قوانین استرداد بلیط های قطار برای تمامی شرکت های ریلی ثابت است و ارتباطی به نوع قطار و کیفیت آن ندارد. درصد جریمه به صورت زیر است:

جریمه کنسلی تا ساعت 12 ظهر روز قبل از حرکت: 10% مبلغ بلیط

جریمه کنسلی از ساعت 12 روز قبل از حرکت تا 3 ساعت مانده به حرکت: 30% مبلغ بلیط

جریمه کنسلی از 3 ساعت مانده به حرکت تا زمان حرکت: 50%

پس از حرکت قطار امکان کنسلی بلیط وجود نداشته و هزینه شما در این صورت سوخت خواهد شد.

خرید بلیط قطار زندگی از رسپینا

رسپینا، یکی از معتبرترین سامانه های فروش اینترنتی خدمات گردشگری است که با ورود به آن می توانید در راحت ترین شرایط و سریع ترین زمان بلیط قطار زندگي را رزرو نمایید.این سامانه با داشتن نشان اعتماد تجارت الکترونیک، یکی از سایت های امن و قابل اعتماد است که خرید شما را پشتیبانی می کند. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید از طریق شماره های درج شده در پایین همین صفحه با تیم پشتیبانی قطار داخلی رسپینا تماس حاصل نمائید.