قطار سبز ، به عنوان یکی از قطارهای چهارتخته ی کشورمان بخاطر داشتن امکانات و کیفیت خوب خدمات، از پر طرفدارترین قطار ها است که آسایش بیشتر را در طول سفر به ارمغان می آورد. شما می توانید پس آشنا شدن با امکانات و ویژگی های این قطار، اقدام به تهیه بلیط قطار کنید؛ با رسپینا همراه باشید تا با امکانات و خدمات قطار 4 ستاره سبز آشنا شوید.

قطار سبز

معرفی قطار سبز

شرکت رجا، قطارهای مختلفی را در سراسر مسیرهای ریلی کشورمان در خدمت مسافران قرار داده است که از میان این ها، قطار رجا سبز دومین قطار ویژه در شبکه ی حمل و نقل ریلی کشور محسوب می شود. امکانات هر واگن قطار 4 ستاره سبز برای ظرفیت 32 نفر، مهیا شده است. هر واگن، ۸ کوپه‌ ی 4 نفره را در خود جای داده و برای هر نفر یک تخت در داخل کوپه تعبیه شده است؛ بنابرین این قطار بهترین انتخاب برای سفر های خانوادگی محسوب می شود. یک کوپه از هر واگن به سرویس مهمان داری تعلق دارد.

امکانات بلیط قطار سبز رجا

این قطار از جنبه های مختلفی نسبت به سایر قطار ها، برتری دارد. از نظر سطح کیفی امکانات، با خرید بلیط قطار رجا سبز، شما می توانید از خدماتی بی نظیر در طول سفر بهره مند گردید:

سیستم رفاهی کوپه قطار

گاهی مسافرانی که با قطار سفر کرده اند بعد از رسیدن به مقصد، از سرمایی که از درزهای شیشه ها، داخل کوپه می شود و سر و صدای زیاد قطار گلایه می کنند. این طور سفرها خستگی و کسالت زیادی را برای مسافر به همراه دارد؛ بنابراین انتخاب نوع مدل قطار برای سفرهای بعدی در اولویت سفرهای ریلی محسوب می شود. خوشبختانه قطار سبز، بخاطر داشتن بدنه ی دو لایه و شیشه های دو جداره، یک عایق حرارتی و صوتی عالی محسوب می شود. از طرفی  سیستم تهویه ی مطبوع در هر کوپه، شما را از گرما و گرفتگی هوا خلاص می کند؛ بنابراین با خیال راحت در کوپه ی آرام و دنج خود استراحت کنید و اگر درخواستی  داشتید، می توانید از طریق سیستم ارتباط داخلی که داخل کوپه نصب شده با مهماندار قطار تماس بگیرید.

بلیط قطار سبز همراه پذیرایی و امکانات عمومی

در طول مسیر، مهمانداران با بسته پذیرای رایگان و یک بتری نیم لیتری آب معدنی به ازای هر نفر، از شما پذیرایی خواهند کرد.  با توجه به جمعیت مسافران در کوپه ها، کمبود سرویس بهداشتی از معضلات سفر بخصوص برای سالمندان و بیماران دیابتی است. قطار سبز با در نظر گرفتن رضایت مسافران، هر واگن خود را به دو دستگاه سرویس بهداشتی (ایرانی و فرنگی) تجهیز کرده است که این تعداد برای ظرفیت مسافران هر واگن، مناسب است.

خدماتی که با خرید بلیط قطار 4 ستاره سبز نصیبتان میشود

این قطار برای اوقات فراغت مسافران تدابیری دارد که می توان به استفاده از کتابخانه، توزیع نشریات (در ایام غیر تعطیل) و سیستم های صوتی و تصویری اشاره کرد. سیستم های صوتی و تصویری این قطار قابلیت دریافت کانال های تلویزیون جمهوری اسلامی ایران را دارند؛ بنا براین شما می توانید با خیال راحت روی صندلی های نرم کوپه ی خود بنشینید و مسیر راه را با تماشای تلویزیون و سریال های مود علاقه ی خود طی کنید. اگر شارژ گوشی یا دوربین همراهتان رو به اتمام است؛ نگران نباشید؛ قطار سبز با فراهم کردن مفیدترین امکانات، سفری بدون استرس و آرام را برای شما فراهم می کند. در هر کوپه ی این قطار پریز برق 220 ولت تعبیه شده و این امکان را به شما می دهد که وسایل برقی همراهتان را شارژ کنید.

قطار سبز ویژه

بلیط قطار سبز رجا همراه با شام

قطار از وسیله هایی است که بیشتر برای مسافت های طولانی مورد استقبال عموم مردم است. کوپه های 4 تخته ی قطار های سبز، راحتی و امکانات بهینه ی یک اتاق را در اختیار شما می گذارند؛ بنابرای گذر زمان شما خسته نمی کند. در بسیاری از این مسیرها که باید شب را در قطار سپری کنید، می توانید از پذیرایی شام قطار سبز استفاده کنید. البته لازم به ذکر است که استفاده از این خدمات قطار برای شما اختیاری است و اگر تمایل به استفاده از آن بودید، موقع خرید بلیط قطار آن را لحاظ کنید تا هزینه ی آن روی بلیط شما حساب شود؛ به عبارت دیگر موقع صدور بلیت؛ بنا به در خواست شما، بلیط با پذیرایی یا بدون پذیرایی برای شما صادر می شود. رستوران قطار چهار ستاره سبز با انواع تنقلات و نوشیدنی های گرم و سرد، آماده ی پذیرایی از مسافران است.

قطار سبز ویژه

یکی از واگن های این قطار  با تغییر فضا و دکوراسیون داخلی کوپه ها تحت عنوان قطار سبز ویژه به مسافران ارائه می شود. شما با انتخاب قطار ویژه رجا سبز از خدمات با کیفیت تر و متفاوت تری برخوردار می شوید. بهتر است بدانید که در این واگن توسط مهمانداران زبده و آموزش دیده از کلاس های خاص هتل داری و مهمانداری شرکت ماربین، پذیرایی خواهید شد.

مسیرهای تردد قطار های سبز

شما می توانید بلیط قطار تهران مشهد و مشهد تبریز را برای سفر  با قطار های سبز رجا تهیه کنید.

قطار سبز ویژه رجا

خرید بلیط قطار سبز از رسپینا

اگر می خواهید برای سفر  با قطار از تهران به مشهد و یا از مشهد به تبریز برید؛ این قطار، مناسب ترین انتخاب برای شما است. برای خرید اینترنتی بلیط سبز قطار، به سایت رسمی  رسپینا مراجعه کنید و با مقایسه ی نرخ قیمت بلیط قطار سبز و قطار ویژه، بلیط دلخواهتان را خریداری کنید؛ همچنین در راحت ترین شرایط، از طریق مراجعه به بالای همین صفحه، با ورود به بخش قطار و انتخاب مبدأ، مقصد و تاریخ حرکت، بلیط مور نظرتان را رزرو کنید