قطار صبا

قطارهای اتوبوسی صبا، بخاطر طی کردن مسیرهای چند ساعتی کوتاه، نیازی  به داشتن کوپه ی شخصی و تخت خواب ندارند. وقتی سوار این قطار می شوید نیازی نیست برای تصاحب صندلی کنار پنجره عجله کنید. این قطارها با پنجره های بزرگ و صندلی های راحت محیطی باز و راحت را برای شما ایجاد می کند و حتی اگر روی صندلی کنار پنجره نباشید می توانید به وضوح از تماشای مناظر زیبای اطراف مسیر، لذت ببرید.

قطار لوکس صبا اتوبوسی

اگر به ساعاتی که قطار های اتوبوسی در مسیر هایی ریلی، سیر می کنند توجه کنید، می بینید که این قطار ها عمدتاً در طول روز مسئولیت جابجایی مسافران را بر عهده دارند؛ لذا قطار فاقد پذیرایی می باشد. اما وجه تمایز قطار صبا با دیگر قطار های اتوبوسی همین جا است؛ سطح بالای ویژگی ها و امکانات رفاهی قطارصبا ویژه، باعث شده تا این قطار لوکس و تند رو برای خرید بلیط قطار مشهد تهران و بالعکس به یکی از بهترین گزینه ها تبدیل شود. شما می توانید هنگام رزرو قطار صبا ویژه، به صورت اختیاری بلیت همراه با غذا را خریداری کنید. این قطارها از لحاظ امکانات و خدمات سطح مطلوبی دارند و طیف گسترده ای از نیازهای مسافران را پوشش می دهند؛ البته مهم ترین مزیت این قطارها این است که با وجود جذابیت ها و امکانات داخلی، جزء ارزان ترین ناوگان حمل و نقل ریلی به شمار می رود و شما می توانید ارزان ترین سفر ریلی خود را تجربه کنید. مزیت ارزان بودن قطار صبا و یکپارچگی محیط داخلی هر واگن، این قطار را  به مناسب ترین وسیله ی مسافربری در سفرهای گروهی و تورگردی تبدیل کرده است.

امکانات قطار صبا ویژه

* تماشای فیلم با دو مانیتور در دو انتهای سالن

* سیستم تهویه ی مطبوع

* ویلچر

* فروش تنقلات

* بسته های پذیرایی و بطری های آب معدنی نیم لیتری رایگان

* سیستم ارتباط داخلی

* توزیع نشریات

* صندلی های لوکس مجهز به سیستم صوتی و تصویری اختصاصی (VOD)

توزیع هدفون اختصاصی به هر مسافر

* توالت فرنگی 

مسیرهای تردد قطار صبا ویژه

این قطار در حال حاضر تنها در مسیر تهران مشهد در دسترس است.

قطار اتوبوسی صبا

خرید اینترنتی بلیط قطار صبا

پیش از رزرو بلیط، حتما نکات زیر را مدنظر داشته باشید:

* حداقل سن در رزرو بلیط  برای مسافران تنها، 17 سال می باشد

 * طبق تعرفه های تعریف شده برای سفرهای ریلی،  مسافران بالای 12 سال به عنوان بزرگسال محسوب شده و باید هزینه ی خرید بلیط به طور کامل پرداخت گردد

 * هزینه ی بلیط برای کودکان بین 2 تا 12 سال به صورت نیم بها محاسبه می گردد.

 * برای نوزادان زیر 2 سال، تنها 10 درصد قیمت کل بلیط به عنوان بیمه ی عوارض باید پرداخت گردد.

* خانواده ی شهدا و جانبازان بالای 25 درصد، می توانند با ارائه ی کارت معتبر جانبازی یا بنیاد شهید، از مراکز فروش بلیط ، بلیط نیم بها تهیه نمایند.

* جانبازانی که در طول سفر نیاز به همراه دارند، شخص همراه با ارائه ی معرفی نامه از بنیاد می تواند بلیط نیم بها خریداری نماید.

* در صورت عدم استفاده ی صحیح از تعرفه و سهمیه ها، بلیط صادر شده استرداد و مسافر جریمه خواهد شد.

* مسافران از لحظه ی سوار شدن تا خارج شدن از قطار بیمه می باشند.

* بیمه ی حوادث شامل هزینه ی خدمات درمانی و پزشکی، نقص عضو، فوت بخاطر آتش سوزی، انفجار و غیره می باشد.

استرداد بلیط قطار صبا

یکی از سوالات مهمی که مسافران از کارشناسان قطار رسپینا جویا می شوند، مساله کنسلی بلیط های قطار صبا می باشد؛ چراکه این تصور وجود دارد که نحوه استرداد بلیط قطارهای کوپه ای با اتوبوسی متفاوت است. در نظر داشته باشید که قوانین استرداد بلیط برای تمامی شرکت های ریلی و قطار ثابت است و ارتباطی به نوع قطار و کیفیت آن ندارد. درصد جریمه نیز به صورت زیر است:

جریمه کنسلی تا ساعت 12 ظهر روز قبل از حرکت: 10% مبلغ بلیط

جریمه کنسلی از ساعت 12 روز قبل از حرکت تا 3 ساعت مانده به حرکت: 30% مبلغ بلیط

جریمه کنسلی از 3 ساعت مانده به حرکت تا زمان حرکت: 50%

پس از حركت استرداد امكان پذير نمی باشد و مبلغ بلیط به صورت کامل سوخت خواهد شد.