قطار غدیر

قطار غدیر

معرفی قطار غدیر

قطار ریل ترابر سبا غدیر غدیر در سال 1388 با تاسیس و پیوستن شرکت ریل ترابر سبا، وارد ناوگان ریلی کشورمان در بخش خصوصی گردید. این قطار با داشتن سرعت 160 کیلومتر بر ساعت و برخورداری از سیستم Bombarier آلمان، امکان سفر در کمترین زمان را به صورتی برای مسافران فراهم کرده است که فرد در داخل کوپه هیچگونه لرزش را احساس نمی کند. با توجه به امکانات بسیار عالی و شرایط مطلوب در داخل قطار و کوپه و نوساز بودن واگن ها، این قطار برای سفر در مسیر تهران به مشهد یا اصفهان به مشهد یکی از بهترین انتخاب ها به شمار می آید.

امکاناتی که با خرید بلیط قطار غدیر در اختیار مسافران قرار می گیرد

علاوه بر سرعت بالا و مجهز بودن به سیستم ترمز Anti Skid  و برخورداری از سیستم مانیتورینگ دائمی برق و مسائل امنیتی که باعث شده اند تا این قطار به عنوان ایمن ترین انتخاب برای سفرهای ریلی قرار بگیرد، امکانات ویژه ای در کوپه برای مسافران ارائه می گردد که عبارتند از:

* دکوراسیون داخلی با هارمونی رنگ آرامش بخش در کوپه ها

* سرو غذاهای با کیفیت و عالی به صورت گرم

* سرو انواع نوشیدنی های با کیفیت گرم و سرد به همراه تنقلات

* سیستم تهویه مطبوع هوا با قابلیت تنظیم دما توسط مسافر

* سیستم عطرافشان در داخل واگن قطار غدیر

* پذیرایی و ارائه ی خدمات شایسته توسط مهمانداران و نیروهای متخصص و حرفه ای

* سیستم صوتی و تصویری و سرگرمی و نمایش فیلم و پخش موسیقی طبق خواسته ی مسافر

* نگهداری غذا و مواد خوراکی در هر واگن به صورت مستقل

* سرویس بهداشتی ایرانی و فرنگی با سیستم نظافت اتوماتیک

عکس قطار غدیر از داخل کوپه و تعدادی از امکانات بالا در پایین برای شما نمایش داده شده است.

عکس قطار 4 ستاره غدیر

مسیرهای تردد با خرید بلیط قطار غدیر

با توجه به اینکه زمان زیادی از ورود قطارهای غدیر به ناوگان ریلی ایران نمی گذرد، در نتیجه در حال حاضر امکان سفر با این قطار برای مسیرهای محدودی وجود دارد و بدون شک به مرور شاهد ترد این قطارها در سایر مسیرهای ریلی ایران خواهیم بود. در حال حاضر امکان خرید بلیط قطار ۴ ستاره غدیر برای مسیرهای زیر وجود دارد:

بلیط قطار تهران مشهد و بالعکس همه روز

تهران یزد و  بالعکس همه روزه

اصفهان مشهد و بالعکس روز در میان

ویژگی های منحصر به فرد قطار چهار ستاره غدیر

قطار غدیر علاوه بر امکاناتی که در داخل کوپه برای مسافران ارائه میدهند، ویژگی های منحصر به فردی دارند که می توان به داشتن سرعت بالا و داشتن جایگاه اول در سرعت قطارهای داخلی، نوساز بودن، لرزش بسیار کم، ایمنی بالا، فراهم کردن امکانات ویژه برای کودکان و قرار دادن میز تعویض پوشک کودک در سرویس بهداشتی، دربهای اتوماتیک و لمسی بین سالن ها، سیستم تهویه مطبوع هوا، داشتن بدنه های عایق در برابر حرارت و صدا، طراحی صندلی و تخت کاملا استاندارد و متناسب با حالت ارگونومیک بدن و داشتن ساختار و تجهیزات سازگار با محیط زیست اشاره نمود.

مقایسه قطار غدیر و نور الرضا

امکانات قطار نور الرضا بر اساس نوع کلاس( معمولی، بیزنس، اکونومی) متفاوت است، امکانات کلی این قطار عبارت است از : ارائه میان وعده ای گرم و نوشیندی، آب رایگان، پذیرایی و ارائه خدمات مناسب توسط مهمانداران، سیستم های تصویری و صوتی، نمایش فیلم و وجود سوریس بهداشتی ایرانی و فرنگی در هر کوپه. به طور کلی می توان گفت امکانات قطار غدیر ونور الرضا تفاوت چندانی ندارد. 

مقایسه قیمت بلیط غدیر و نور الرضا

درباره قیمت هر کدام از این بلیط ها لازم به ذکر است که تغییر قیمت بر اساس مسافت میان دو شهر و نوع کلاس قطار متفاوت می باشد. با این حال در مسیر هایی با مسافت مشابه قیمت این دو نوع قطار با یکدیگر فرق چندانی ندارد.

قطار ریل ترابر سبا

خرید بلیط قطار غدیر از رسپینا

برای اینکه در طول سفر خود بتوانید از امکانات این قطار بهره مند شوید، بلیط این نوع قطار با جست و جوی مبدا و مقصد از سایت رسپینا قابل دریافت می باشد. همچنین شما می توانید از قیمت بلیط غدیر در روز های مختلف ماه آگاه شوید و در صورت بروز هر گونه مشکلی، کنسلی بلیط را به صورت آنلاین به انجام برسانید.