قطار غدیر

سفر با قطار همیشه طرفداران زیادی داشته و بخاطر مجهز شدن ناوگان ریلی کشورمان هر روز به محبوبیت این نوع سفر افزوده میشود. به عنوان مثال خرید بلیط قطار غدیر یکی از بهترین و ایمن ترین قطارهای کوپه ای می باشد که متعلق به شرکت ریل ترابر سبا بوده و بخاطر داشتن امکانات ایده آل طرفداران بسیار زیادی دارد. در ادامه امکانات و قوانین قطار غدیر را شرح خواهم داد. با رسپینا24 همراه باشید.

قطار غدیر

معرفی قطار غدیر

قطار غدیر در سال 1388 با تاسیس و پیوستن شرکت ریل ترابر سبا، وارد ناوگان ریلی کشورمان در بخش خصوصی گردید. این قطار با داشتن سرعت 160 کیلومتر بر ساعت و برخورداری از سیستم Bombarier آلمان، امکان سفر در کمترین زمان را به صورتی برای مسافران فراهم کرده است که فرد در داخل کوپه هیچگونه لرزش را احساس نمی کند. با توجه به امکانات بسیار عالی و شرایط مطلوب در داخل قطار و کوپه و نوساز بودن واگن ها، این قطار برای سفر در مسیر تهران به مشهد یا اصفهان به مشهد یکی از بهترین انتخاب ها به شمار می آید.

امکاناتی که با خرید بلیط قطار غدیر در اختیار مسافران قرار می گیرد

علاوه بر سرعت بالا و مجهز بودن به سیستم ترمز Anti Skid  و برخورداری از سیستم مانیتورینگ دائمی برق و مسائل امنیتی که باعث شده اند تا این قطار به عنوان ایمن ترین انتخاب برای سفرهای ریلی قرار بگیرد، امکانات ویژه ای در کوپه برای مسافران ارائه می گردد که عبارتند از:

* دکوراسیون داخلی با هارمونی رنگ آرامش بخش در کوپه ها

* سرو غذاهای با کیفیت و عالی به صورت گرم

* سرو انواع نوشیدنی های با کیفیت گرم و سرد به همراه تنقلات

* سیستم تهویه مطبوع هوا با قابلیت تنظیم دما توسط مسافر

* سیستم عطرافشان در داخل واگن

* پذیرایی و ارائه ی خدمات شایسته توسط مهمانداران و نیروهای متخصص و حرفه ای

* سیستم صوتی و تصویری و سرگرمی و نمایش فیلم و پخش موسیقی طبق خواسته ی مسافر

* نگهداری غذا و مواد خوراکی در هر واگن به صورت مستقل

* سرویس بهداشتی ایرانی و فرنگی با سیستم نظافت اتوماتیک

قطار کوپه ای 4 تخته غدیر

ویژگی های منحصر به فرد قطار غدیر

قطار غدیر علاوه بر امکاناتی که در داخل کوپه برای مسافران ارائه میدهند، ویژگی های منحصر به فردی دارند که می توان به داشتن سرعت بالا و داشتن جایگاه اول در سرعت قطارهای داخلی، نوساز بودن، لرزش بسیار کم، ایمنی بالا، فراهم کردن امکانات ویژه برای کودکان و قرار دادن میز تعویض پوشک کودک در سرویس بهداشتی، دربهای اتوماتیک و لمسی بین سالن ها، سیستم تهویه مطبوع هوا، داشتن بدنه های عایق در برابر حرارت و صدا، طراحی صندلی و تخت کاملا استاندارد و متناسب با حالت ارگونومیک بدن و داشتن ساختار و تجهیزات سازگار با محیط زیست اشاره نمود.

مسیرهای تردد با خرید بلیط قطارهای غدیر

با توجه به اینکه زمان زیادی از ورود قطارهای غدیر به ناوگان ریلی ایران نمی گذرد، در نتیجه در حال حاضر امکان سفر با این قطار برای مسیرهای محدودی وجود دارد و بدون شک به مرور شاهد ترد این قطارها در سایر مسیرهای ریلی ایران خواهیم بود. در حال حاضر امکان خرید بلیط قطار غدیر برای مسیرهای زیر وجود دارد:

خرید بلیط قطار تهران به مشهد و بالعکس، همه روزه

* خرید بلیط قطار تهران به یزد و بالعکس، همه روزه

* خرید بلیط قطار اصفهان به مشهد و بالعکس، به صورت روز در میان