خرید بلیط ارزان قطار پرستو از رسپینا

معرفی شرکت راه آهن شرقی بنیاد (بن ریل)

شرکت راه آهن شرقی بنیاد که به بن ریل معروف و شناخته شده می باشد، زیر نظر رجا بوده و از سال 1373 در بخش مسافربری و باربری صنعت ریلی ایران مشغول به فعالیت می باشد. این شرکت که در ابتدا تنها 10 واگن در ناوگان ریلی خود داشت، در حال حاضر چندین نوع قطار که هر یک امکانات منحصر به فردی را در مسیرهای مختلف ارائه میدهند، در مجموعه ی خود جای داده است. قطار سروش، غزال، پرستو، پارسی و سفیر از جمله قطارهای بن ریل هستند که کاملا نام آشنا می باشند. همان طور که اشاره شد، قطار پرستو که دارای 10 واگن با کوپه های 4 نفره می باشد،  نیز یکی از قطارهای این شرکت می باشد که در مسیر تهران به مشهد تردد دارد.

امکانات قطار پرستو 

سفر به مشهد نسبت به سایر سفرهای داخلی از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد و اکثر قطارها تلاش می کنند تا خدماتی درخور شأن زائران امام رضا (ع) ارائه دهند و خاطراتی به یادماندنی را در ذهن هر یک از مسافران حک کنند. با خرید بلیط قطار پرستو در مسیر تهران به مشهد و بالعکس از امکاناتی به شرح زیر برخوردار خواهید شد:

* پذیرایی با چای و تنقلات

* سرو صبحانه، نهار و شام با توجه به ساعت حرکت قطار

* ارائه ی بطری آب رایگان برای هر مسافر در کوپه

* سیستم صوتی و تصویری

* پریز برق 220 ولت

* پذیرایی و ارائه ی خدمات توسط مهمانداران آموزش دیده و مجرب

* فضای ساکت داخل کوپه بخاطر داشتن شیشه های دوجداره واگن ها

* ارائه ی روزنامه و نشریات رایگان

* سرویس بهداشتی ایرانی و فرنگی

مسیرهای تردد قطار پرستو

مسیرهای تردد با قطار پرستو

برخلاف بسیاری از قطارهای دیگر، مسیرهای تردد قطار پرستو محدود بوده و در حال حاضر تنها امکان خرید بلیط قطار مشهد تهران  و بالعکس از قطار پرستو وجود دارد.

نکات مهم در رزرو قطار پرستو

با توجه به اینکه خرید حضوری بلیط  در دنیای امروز رو به فراموشی می رود و جای خود را به خرید اینترنتی میدهد، در نتیجه لازم است تا برخی از نکات را در خرید بلیط رعایت کنید که عبارتند از:

* انتخاب سامانه و سایت های معتبر و امن: قبل از اقدام به خرید بلیط از وجود نماد اعتماد الکترونیکی سایت و تحت پوشش قرار دادن تمام مسیرهای ریلی و امکان خرید بلیط از بیشتر قطارها مطمئن شوید

* دقت داشته باشید که سایتی که برای خرید بلیط انتخاب میکنید، پشتیبانی 24 ساعته و پاسخگو و امکان استرداد آنلاین بلیط داشته باشد

* در ورود اطلاعات فردی دقت داشته باشید و اطلاعات را کاملا مطابق با مشخصات موجود روی کارت شناسایی خود وارد نمایید

* نسخه ی پرینت شده بلیط قطار و کارت شناسایی در هنگام سوار شدن به قطار همراه داشته باشید

* داشتن بار بیشتر از حد مجاز نیاز به پرداخت هزینه دارد. برای کسب اطلاعات بیش تر در این خصوص می توانید مقاله میزان بار مجاز در قطار را بررسی نمائید.