میزان بار مجاز در قطار

مقدار بار مجاز در قطار

چنانچه بار شما از ابعاد 70×70 و وزن 30 کیلوگرم بیشتر باشد، می بایست به باجه توشه یا باگاژ تحویل داده شوند. این وسایل شامل اقلام با ارزش مثل طلا و زیور آلات نمی شوند. وزن بسته تحویلی به باگاژ، نمی تواند بیشتر از 200 کیلوگرم و ابعاد 2 متر شود. بر اساس قوانین شرکت های ریلی، به ازای هر 100 کیلومتر، مبلغی اضافه از مسافر دریافت می کنند. برای استفاده از باگاژ، می بایست زودتر در راه آهن مبدا حضور پیدا کنید. چراکه تحویل این بارها قثط تا 45 دقیقه، قبل از حرکت قطار انجام می شود. راه آهن و شرکت ریلی هیچ مسئولیتی در قبال بار اضافه مسافرین، به عهده ندارد.

پیگیری حمل بار با قطار

برای ارسال بار خود با قطار های باربری، زمان رسیدن قطار خود را به مقصد در نظر بگیرید. پس از اهدای بار خود، به شرکت ریلی، شماره بارنامه ای در اختیار شما قرار می گیرد که در هر زمان می توانید از وضعیت بار خود با وارد نمودن این شماره، با خبر شوید.

حمل خودرو با قطار

یکی از مزیت های رسپینا، امکان حمل خودرو به وسیله ناوگان ریلی است. شما می توانید علاوه بر حمل بار های مختلف با این ناوگان، از رسپینا، بلیط حمل خودرو با قطار را رزرو نموده و خیال خود را بابت حمل و نقل در شهر مقصد، راحت کنید.

حمل وسایل منزل با قطار

شما می توانید تمامی این اقلام از جمله، یخچال، تلویزیون، لباسشویی و ... را با قطار های باربری، به شهر مقصد، بدون نگرانی بابت ضرب خوردگی و خرابی انتقال دهید. توجه داشته باشید وزن این وسایل نباید بیشتر از 200 کیلو و ابعاد آن نباید بیشتر از 2 متر شود.

حمل بار با قطار

در این بخش به بررسی اشیاء مجاز و ممنوعه در قطار می پردازیم.

وسایل مجاز در قطار

قبل از خرید بلیط قطار می بایست از وسایلی که مسافرین آن می توانند داخل کوپه همراه داشته باشند، آگاه باشید تا در هنگام حمل وسایل، با مشکل مواجه نشوید. این لوازم شامل موارد زیر می باشند.

کیف دستی و ساک های کوچک حاوی لوازم شخصی

 صندلی چرخ بیمار و کالسکه بچه

 قفس پرندگان کوچک جثه (چنانچه قصد همراه داشتن پرندگان مختلف را داخل کوپه دارید، توجه کنید ابعاد قفس نباید بیش تر از 40 سانتی متر شود.)

اشیاء ممنوعه در قطار

این اقلام را می توان شامل وسایلی در نظر گرفت که در هیچ کدام از قطارهای باربری و مسافر بری نمی توانید استفاده کنید. موارد زیر از مهم ترین این وسایل هستند.

اسلحه، مهمات و اسباب بازی های شبیه به اسلحه واقعی

مواد منفجره مثل نفت و بنزین و مواد آتش زا از جمله پیک نیک و گاز

کالای قاچاق

مواد سمی یا اسیدی و بدبو

اشیاء پرتوزا و رادیو اکتیو

انواع حیوانات اهلی و وحشی

اشیاء ممنوعه در قطار

خرید اینترنتی بلیط هواپیما، قطار، اتوبوس، رزرو هتل و تور از رسپینا

در این مقاله سعی شد تمام نکات مورد نیاز برای اطلاع از میزان بار مجاز قطار، برای شما ارائه شود. با خرید بلیط های وسایل نقلیه مختلف، تیمی از کارشناسان مجرب رسپینا، آماده خدمت رسانی به شما می باشند. برای این منظور در بخش "نیاز به راهنمایی" ضمن اعلام سوالات خود، شماره تلفن خود را جهت تماس قرار دهید تا در کمتر از 10 دقیقه مشاورین رسپینا با شما تماس برقرار کنند. با رسپینا روی زمین نمی مانید...