ایستگاه راه آهن مشهد

آدرس دقیق ایستگاه راه آهن مشهد

ایستگاه راه آهن مشهد در بلوار شهید کشوری، میدان راه آهن واقع شده است که از دو طریق می توان به آن دسترسی پیدا کرد:

دسترسی با مترو به ایستگاه راه آهن مشهد

ایستگاه مترو راه آهن مشهد در حاشیه خیابان اصلی قرار گرفته که برای دسترسی به آن بایستی سوار مترو خط 2 شده شوید. سپس مسیر باقی مانده را تا ایستگاه راه آهن با پیاده روی طی کنید.

دسترسی با اتوبوس به ایستگاه راه آهن مشهد

برای دسترسی به راه آهن خطوط بسیاری وجود دارد. خطوط اتوبوسرانی در ایستگاه راه آهن، شامل خطوط 83، 29 پایانه راه آهن می باشد که مسیر های عبوری آن ها به شکل زیر می باشد:

ایستگاه خط 83: پایانه راه آهن، چهار راه شهدا، چهار راه خسروی، خیابان خاکی، چهارراه لشکر، میدان عدل خمینی، میدان 15 خرداد، پایانه مسافربری

ایستگاه خط 29: پایانه راه آهن، بلوار کشوری، میدان عبدالمطلب، چهار راه ابوطالب، بلوار کلاهدوز، بلوار سازمان آب، میدان راهنمایی، خیابان فلسطین

امکانات ایستگاه راه آهن مشهد

از امکاناتی که در ایستگاه راه آهن ارائه شده است می توان به فروشگاه های مواد غذایی و سوغات مشهد، لابی، نماز خانه، سرویس بهداشتی، دستگاه های ATM، باجه تاکسی سرویس، باجه خدمات رسانی و راهنما، کافی شاپ و رستوران اشاره کرد.

فاصله ایستگاه راه آهن تا مراکز مهم مشهد

یکی از دلایلی که باعث شده است شهر مشهد، در همه فصول سال میزبان بیش ترین مسافر از نقاط مختلف کشور باشد، جاهای دیدنی آن است. در این قسمت فاصله ایستگاه راه آهن مشهد را با برخی از مهم ترین جاذبه های گردشگری مشهد را بیان می کنیم.

فاصله ایستگاه راه آهن مشهد تا حرم

حرم مطهر امام رضا (ع) در فاصله 2 کیلومتری از ایستگاه راه آهن قرار گرفته است که می توان در کمتر از 10 دقیقه به آن دسترسی پیدا کرد. مسیر های مختلفی برای دسترسی وجود دارد که دو تا از مسیر هایی که کمترین پیاده روی را دارند، عبارتند از:

مسیر اول: ابتدا به ایستگاه میدان راه آهن رفته و سوار خط 51-پایانه میامی-پایانه شهید هاشمی نژاد شوید و بعد از دو ایستگاه در تقاطع شهید گمنام پیاده شوید. سپس به سمت ایستگاه تقاطع شهید گمنام بروید و سوار خط BRT-پایانه طبرسی- حرم مطهر شده و بعد از 2 ایستگاه، در ایستگاه روگذر حرم  پیاده شوید.

مسیر دوم: ابتدا به ایستگاه میدان راه آهن رفته و با خط 57-گلشهر- پایانه شهید هاشمی نژاد بعد 4 ایستگاه در چهار راه شهدا پیاده شوید. سپس مسیر باقی مانده را پباده روی تا مقصد طی کنید.

فاصله ایستگاه راه آهن مشهد تا دانشگاه فردوسی مشهد

یکی دیگر از مراکزی مهم مشهد، دانشگاه فردوسی مشهد است که در فاصله 10 کیلومتری از راه آهن قرار گرفته است. راه دسترسی به این دانشگاه بسیار آسان است. کافی است سوار خط 2 مترو شده و بعد از 3 ایستگاه در ایستگاه شریعتی پیاده شوید. سپس به ایستگاه شریعتی رفته و با خط 1 مترو، در ایستگاه پارک ملت پیاده شوید. در نهایت مسیر باقی مانده تا مقصد را می توانید به صورت پیاده طی کنید.

فاصله ایستگاه راه آهن مشهد تا  بیمارستان امام رضا (ع) مشهد

افراد زیادی هستند که به دلیل مداوای بیماری به مشهد سفر می کنند و تمایل دارند از ایستگاه راه آهن مستقیم به بیمارستان امام رضا(ع) بروند. این بیمارستان در 4 کیلومتری از ایستگاه راه آهن قرار گرفته است که می توانید با رفتن به ایستگاه راه آهن، در ایستگاه شریعتی پیاده شوید. در نهایت مسیر باقی مانده تا بیمارستان را به صورت پیاده طی کنید.

پارکینگ ایستگاه راه آهن مشهد

ایستگاه مترو راه آهن مشهد، دارای دو پارکینگ عمومی و پارکینگ خودرو ها می باشد که هر دو در محله مسلم و در خیابان آیت الله عبادی، بلوار شهید کامیاب واقع شده اند.  

برنامه ورود قطار به ایستگاه راه آهن مشهد

در ایستگاه راه آهن مشهد، روزانه حدود 200 قطار از مسیر های مختلف رفت و آمد می کنند. از محور های ریلی که در این ایستگاه وجود دارد می توان به تهران، تبریز، شیراز، کرمانشاه، زاهدان، بندرعباس، اصفهان، ایلام، همدان، ملایر و... اشاره کرد.

حمل خودرو با قطار

در قطار علاوه بر جا به جایی مسافران، امکان حمل بار در حجم های بالا چون خودرو وجود دارد. به همین دلیل شرکت رجا این امکان را قرار داده است تا خودروی خود را با خود به مشهد بیاورند. در زمان رسیدن به مقصد مسافران می توانند خودروی خود را در پارکینگ خودرو واقع در بلوار کامیاب تحویل بگیرند.