ایستگاه راه آهن تهران

آدرس دقیق ایستگاه راه آهن تهران

ایستگاه راه آهن تهران در محله جوادیه، خیابان ولیعصر و ضلع جنوبی میدان راه آهن تهران واقع شده است. شما می ­توانید با استفاده از وسیله های مختلف مانند مترو و اتوبوس به ایستگاه راه ­آهن بروید.

ایستگاه راه آهن تهران

ایستگاه راه ­آهن تهران با مترو

با توجه به ترافیک سنگین در مسیرهای دسترسی به ایستگاه راه آهن، استفاده از مترو بهترین گزینه برای رفتن به ایستگاه راه آهن می ­باشد. ایستگاه راه آهن مترو در خط 3 قرار داشته که ایستگاه مترو قائم را به ایستگاه مترو آزادگان می­رساند. خط 3 با خطوط دیگر نیز ارتباط دارد و می توانید از خطوط دیگر نیز استفاده کنید.

 

ایستگاه راه آهن تهران با اتوبوس

شما می توانید با استفاده از خط 7 اتوبوس های تندرو خود را به ایستگاه راه آهن برسانید. این خط از پایانه تجریش شروع شده و به ایستگاه  راه آهن قطار منتهی می ­شود. خط هفت با خط های 1، 2 و 4 اتوبوس­های تندرو متصل است. شما می توانید از این خطوط در ایستگاه­های افشار در خط 4، ایستگاه چهارراه ولیعصر در خط 1 و مولوی در خط 2 نیز به خط 7 تغییر مسیر دهید.

خطوط بی آر تی

مکان های اطراف ایستگاه راه ­آهن تهران

به دلیل مسافران زیادی که از شهرهای مختلف از طریق قطار وارد تهران می­شود مکان های متعددی مانند مسافرخانه، هتل و مراکز دیگر در اطراف ایستگاه راه­آهن واقع شده است. در ادامه این مراکز معرفی شده است.

هتل های نزدیک ایستگاه راه ­آهن تهران

هتل های متعددی در اطراف ایستگاه راه­آهن واقع شده است. نام برخی از این هتل ها به همراه آدرس آن در ادامه آمده است.

هتل پرشیا 2 تهران: این هتل سه ستاره دارای 65 واحد اقامتی است. هتل پرشیا در 500 متری ایستگاه راه آهن و در ابتدای خیابان لیعصر، نرسیده به چهارراه مختاری قرار دارد.

 هتل هرندی تهران: هتل هرندی در 3 کیلومتری ایستگاه راه­آهن قرار گرفته و دارای 35 اتاق است. این هتل در خیابان هرندی واقع شده است.

هتل اخوت تهران: این هتل در خیابان خیام شمالی، روبروی پارک شهر، روبروی صور اسرافیل واقع شده است. هتل اخوت، یک ستاره بوده و دارای 43 اتاق می باشد.

عکس هتل پرشیا

مسافرخانه های نزدیک ایستگاه راه ­آهن تهران

نزدیکترین مسافرخانه­های اطراف ایستگاه به همراه آدرس در پایین ذکر شده است.

مهمانپذیر شاهد تهران: آدرس این مهمانپذیر واقع در خیابان ولیعصر، بعد از تقاطع مختاری می­باشد. این مسافرخانه دارای 19 اتاق است.

مهانپذیر مهتاب تهران: این مهمانپذیر در میدان قزوین به سمت خیابان ولیعصر واقع شده است و دارای 24 اتاق می­باشد.

مهمانپذیر شاهد

مراکز مهم در اطراف ایستگاه راه آهن تهران

از مراکز مهمی که در اطراف ایستگاه راه آهن وجود دارد می توان به ترمینال های غرب و جنوب و فرودگاه مهرآباد اشاره کرد. در ادامه ادرس این مراکز بررسی شده است.

فاصله ایستگاه راه­آهن تهران با ترمینال غرب

ترمینال غرب در فاصله 11 کیلومتری ایستگاه راه­آهن تهران قرار گرفته است. ابتدا باید وارد بزرگراه نواب شده و پس از آن به خیابان آزادی خواهید رسید. در ادامه از طریق میدان آزادی وارد بزرگراه جناح شده و به ترمینال غرب نزدیک خواهید شد.

فاصله ایستگاه راه آهن تهران تا ترمینال غرب

فاصله ایستگاه راه ­آهن تهران با ترمینال جنوب

فاصله ترمینال جنوب با ایستگاه راه آهن حدود 5 کیلومتر می­باشد. ترمینال جنوب در تقاطع بلوار بعثت و روبه روی پارک بعثت واقع شده است.

فاصله ایستگاه راه آهن تهران تا ترمینال جنوب

فاصله ایستگاه راه آهن تهران تا فرودگاه مهرآباد

فاصله ایستگاه راه آهن تا فرودگاه مهرآباد حدود 13 کیلومتر است. از ایستگاه راه آهن به سمت میدان 9 دی رفته و وارد بزرگره سعدی شوید. پس از اینکه به میدان آزادی رسیدید وارد بزرگراه لشکری شوید. فرودگاه مهرآباد در سمت چپ شما واقع شده است.

فاصله ایستگاه راه آهن تهران تا فرودگاه مهرآباد

امکانات ایستگاه راه آهن تهران

از امکانات مختلف ایستگاه راه آهن تهران می توان به فروشگاه، نمازخانه، غرفه­های مواد غذایی، پارکینگ، سرویس­های بهداشتی، باربری ایستگاه، باجه رزرو هتل، باجه تهیه بلیط و تلفن عمومی اشاره کرد.

پارکینگ ایستگاه راه آهن تهران

این پارکینگ در میدان راه آهن و کنار ایستگاه تاکسی قرار گرفته است. پارکینگ راه آهن روباز دارای ظرفیتی برابر 100 خودرو است. در اطراف ایستگاه راه­آهن پارکینگ ­های شخصی نیز وجود دارند که برای استفاده از آن باید هزینه پارکینگ پرداخت شود.

غرفه های ایستگاه راه آهن تهران

از امکانات دیگر ایستگاه راه آهن تهران می توان به وجود غرفه های مختلف مانند غرفه های فروشگاهی که دارای سوغات شهرهای مختلف هستند اشاره کرد.

جاهای دیدنی ایستگاه راه آهن تهران

از دیدنی های اطراف ایستگاه راه آهن تهران می توان به بوستان بعثت، درازه غار، پارک ولایت و پارک حقانی اشاره کرد.

دروازه غار در ایستگاه راه آهن تهران

 دروازه غار تهران جزء دروازه های قدیمی تهران است که در تقاطع خیابان شوش و هرندی واقع شده است. فاصله این دروازه تا ایستگاه راه آهن حدود 2 کیلومتر است.

بوستان بعثت اطراف ایستگاه راه آهن تهران

این بوستان در فاصله 3 کیلومتری ایستگاه راه آهن و در بزرگراه بعثت قرار گرفته است. بوستان بعثت دارای دریاچه مصنوعی، آلاچیق، زمین فوتبال و مرکز درمانی می باشد.

دروازه غار تهران

انبار توشه ایستگاه راه آهن تهران

شما می توانید پس از بسته بندی کالای خود و درج نام گیرنده و فرستنده جهت ارسال به مقصد موردنظر آن را به انبار توشه راه آهن تهران تحویل دهید. پس از تحویل کالا به انبار توشه رسید آن را دریافت می کنید. این رسید را باید برای گیرنده بفرستید تا بسته را در محل تحویل بگیرد. علاوه بر این به منظور انتقال بار با وزن های بالا نیز شما می توانید از قطار استفاده کنید. بارهای شما می تواند از چند تن، مانند خودرو و موتورسیکلت تا چند صد تن باشد.

 حمل خودرو در ایستگاه راه آهن تهران

شرکت راه آهن علاوه بر واگن های مسافربری، واگن های خودروبر دوطبقه با قابلیت اتصال به واگن مسافربری را دارد. شما می توانید پس از خرید بلیط حمل خودرو، خودروی خود را به مقصد موردنظر ارسال کنید. جهت تحویل خودرو، باید ساعاتی قبل از ساعت درج شده در بلیط، خودروی خود را تحویل دهید. اگر ساعت حرکت قطار در ساعات اولیه صبح است باید در روز قبل از حرکت اقدام به تحویل خودرو نمایید.

محل تحویل خودرو در ایستگاه راه آهن تهران

به منظور تحویل خودرو، شما باید به انبار توشه ایستگاه راه آهن تهران مراجعه کنید. این انبار در محله جوادیه، خیابان وحدت اسلامی، خیابان شوش در نزدیکی ایستگاه راه آهن تهران واقع شده است.

برنامه ورود قطارها به ایستگاه راه آهن تهران

مسیرهای متعددی از تهران به شهرهای مختلف وجود دارد. مهم ترین این مسیرها شامل تهران به مشهد، تهران به اهواز، تهران به تبریز و تهران به بندرعباس است. مهم ترین مقاصدی که از ایستگاه راه آهن قابل دسترسی می باشد در شکل زیر مشخص شده است. این شهرها به عنوان مقصد نهایی می باشند و قطارهای تهران در شهرهای مختلف در این مسیرها توقف می کند.

مطلب پایانی

در این راهنما، اطلاعات کاملی در مورد ایستگاه راه آهن تهران و نحوه دسترسی به راه آهن و همچنین اطلاعات دیگر ارائه شد. اگر شما نیز با قطار به تهران سفر کرده ­اید، تجربیات خود را در بازدید از ایستگاه راه آهن تهران با ما در میان بگذارید.