ایرلاین کی ال ام یک ایرلاین حامل پرچم هلنده که به عنوان قدیمی ترین ایرلاین جهان و بزرگترین ایرلاین اروپایی شناخته شده ست. این ایرلاین در 7 اکتبر 1919 تاسیس شد و فرودگاه اسخیپول آمستردام به عنوان قطب اصلی کی ال ام تعیین شد. برای آشنایی بیشتر با ایرلاین کی ال ام در ادامه با رسپینا24 همراه باشین

کی ال ام

ایرلاین کی ال ام که در سال 1919 تاسیس شد، بعد از گذشت چند ماه و در 17 می 1920 اولین پرواز خودش رو در مسیر لندن به آمستردام با دو خبرنگار انجام داد. با توجه به مدیریت و استراتژی بسیار عالی این ایرلاین بعد از گذشت چند سال و در سال 1929 پروازهای بین قاره ای خودش رو برای اولین بار با پرواز به اندونزی شروع کرد.

ایرلاین کی ال ام

شاید براتون جالب باشه که بدونین ایرلاین کی ال ام سال 2004 با ایرفرانس ادغام شد. با ادغام این دو ایرلاین مطرح دنیا، شرکت هواپیمایی جدیدی به نام ایرفرانس-کی ال ام تاسیس شد که قطب اصلی اون فرودگاه شاردوگل پاریس هست.

شرکت هواپیمایی کی ال ام

کلاس های پروازی ایرلاین KLM:

ایرلاین کی ام ال سه کلاس پروازی داره که عبارتند از:

* کلاس بیزینس جهانی

* بزینس کلاس اروپایی

* اکونومی

کلاس پروازی بیزینس جهانی ایرلاین کی ال ام

کلاس پروازی بیزینس جهانی: این کلاس پروازی در اکثر هواپیماهای کی ام ال نصب شده که توسط بزرگترین طراحان هلندی به شیوه ای کاملا منحصر به فرد طراحی شدن. صندلی های با قابلیت خم شدن 180 درجه به طول 207 سانتی متر، سیستم گرمایشی شخصی با صفحه نمایش 17 اینچی، مجوز حمل بار بیشتر و دسترسی به سالن  های KLM Crouns شرایط خیلی خوبی رو براتون فراهم میکنه. غذاهای این کلاس پروازی توسط بهترین سرآشپزان هلندی فراهم میشن و می تونین لذت خوردن غذاهای عالی رو در ظروفی که توسط مارسل و اندرس؛ طراحان هلندی، با یک لیوان نوشیدنی فوق العاده رو در طول سفرتون تجربه کنین.

با خرید بلیط هواپیما در این کلاس پروازی یکسری اولویت ها بهتون اختصاص داده میشه. برای مثال در گیت check in، بررسی چمدون، کنترل بازرسی و امنیتی نسبت به بقیه ی مسافران از اولویت بالاتری برخوردارین.

کلاس پروازی بزینس جهانی

امکانات کلاس بیزینس جهانی

* صندلی های راحت و ایده آل برای خوابیدن در سفرهای طولانی با طول 190 سانتی متر و چرخش 170 تا 175 درجه و مجهز به سیستم ماساژ

* سیستم سرگرمی شخصی

* بسته های لوازم آرایشی طراحی شده توسط Jan Taminian؛ طراح مشهور هلندی

* روزنامه های بین المللی

منوی غذایی کلاس بیزینس جهانی

بیزینس کلاس اروپایی

در این کلاس پروازی مانند بیزینس جهانی، از اولویت هایی مانند اولویت در گیت check in، سیستم بازرسی امنیتی، برداشتن و بررسی چمدان و کیف در گیت مخصوص. در این کلاس پروازی می تونین از یک فضای کاملا شخصی لذت ببرین. ردیف های کلاس بیزینس اروپایی شامل 3 صندلی میشن که صندلی وسط همیشه خالی هست و مسافران می تونن در این شرایط خیلی راحت تر باشن و یا کنار پنجره هستن و یا کنار راهرو.

کلاس پروازی بیزینس اروپایی کی ال ام

در پروازهای آمستردام و پاریس، کلاس بیزینس اروپایی به دو بخش تقسیم میشه، در یک بخش صندلی های ردیف وسط مسدود میشن و در بخش دیگه ممکنه رزرو بشن. غذاهای بسیار عالی و با کیفیت که در سه وعده سرو میشن، یکی از بهترین گزینه ها برای سفر ایده آل محسوب میشن. با توجه به ساعت پروازتون صبحانه، ساندویچ یا تنقلات سرو میشه.

میزان بار مجاز در کلاس بیزینس یک بسته به وزن 32 کیلوگرم و مجموع ابعاد 62 اینچ (158 سانتی متر) هست

کلاس بیزینس کی ال امکلاس اکونومی

در کلاس اکونومی می تونین صندلی رو خم کنین و با بالش و پتوی مخصوص خودتون در طول سفر استراحت کنین. یک وعده ی غذایی و نوشیدنی های الکلی و غیرالکی در طول سفر سرو میشن، اما برای مسافرانی که رژیم غذایی خاصی دارن و یا بخاطر مذهب و اعتقاداتشون رژیم غذایی ویژه ای دارن، می تونن از منوی ویژه غذا سفارش بدن. وسایل سرگرمی، هدست و روزنامه های بین المللی از جمله مواردی هستن که برای سرگرمی مسافران در طول سفر در نظر گرفته شدن.

میزان بار مجاز در کلاس اکونومی یک بسته به وزن 23 کیلوگرم و مجموع ابعاد 62 اینچ (طول+عرض+پهنا) هست

کلاس اکونومی ایرلاین کی ال ام

منوی غذایی کی ال ام

ناوگان هوایی ایرلاین کی ال ام

ناوگان هوایی ایرلاین کی ال ام در حال حاضر (دسامبر 2017) شامل 119 هواپیما میشه که عبارتند از:

* 13 فروند ایرباس A330

* 50 فروند بوئینگ 737 Next Gen

* 17 فروند بوئینگ 747

29 فروند بوئینگ 777

* 10 فروند بوئینگ 787

ناوگان هوایی کی ال ام

برای خرید بلیط هواپیما از ایرلاین کی ام ال، می تونین از سایت رسپینا24، اقدام کنین.  خرید بلیط هواپیما رسپینا24 از 950 ایرلاین داخلی و خارجی یکی از بهترین ویژگیها برای تجربه ی سفرهای راحت و آسون هست.

همکاران ما از طریق راه های ارتباطی زیر پاسخگوی سوالات شما در زمینه ی خرید بلیط هواپیما، خرید تور و رزرو هتل هستن