با این نکات بعد از خرید بلیط هواپیما پروازتون رو از دست ندین

وقتی که برای داشتن یک سفر کوتاه در مسافت های طولانی، بلیط هواپیما می خرید، باید در نظر داشته باشید که هواپیما، طرفداران زیادی دارد و عده ی زیادی به ویژه در تعطیلات برای داشتن یک سفر راحت به فرودگاه مراجعه می کنند، وقتی به فرودگاه می رسید با دیدن صف های طولانی مسافران برای گذراندن مراحل مختلف تا سوار شدن به هواپیما، مضطرب می شوید. ممکن است ساعت ها در این صف ها گرفتار شوید و تا نوبت شما بشود از پرواز جا بمانید. رسپینا24 برای اینکه شما بتوانید سر موقع به پروازتان برسید، نکاتی را یاد آوری می کند که با در نظر داشتن آن ها هیچ وقت از پروازتان جا نمی مانید.

جا ماندن از پرواز

به ساعت پرواز مندرج در بلیط دقت کنید

در خصوص خرید بلیط هواپیما، به اولین چیزی که باید دقت کنید، ساعت دقیق پروازتان است. آن را باید خوب به خاطر بسپارید و سعی کنید با در نظر گرفتن مسیری که باید تا آنجا طی کنید، زمان رسیدن به فرودگاهتان را محاسبه کنید و در زمان مقرر در فرودگاه حاضر شوید تا خدایی نکرده از پرواز جا نمانید؛ به یاد داشته باشید که هیچ هواپیمایی برای یک مسافر به تأخیر نمی افتد، بلکه این شما هستید که ضرر می کنید، چون هم پرواز را از دست می دهید و هم هزینه ی بلیط هواپیما با توجه به قوانین تأخیر مسافر، سوخت می شود.

ساعت پرواز

دقت کنید بلیط هواپیما مخدوش نباشد

بلیط هایی که به هر دلیلی ناخوانا باشند یا مخدوش شده اند، در سفر مشکل ساز می شوند. اگر می خواهید به موقع و قبل از پرواز هواپیما روی صندلی خود نشسته باشید، موقع دریافت بلیط هواپیما از سوی اپراتور، تمام مشخصات ثبت شده را چک کنید. هر کدام از مندجات بلیط، اعم از اسم و فامیل مسافر، تاریخ و ساعت حرکت و اطلاعات مربوط به مبدأ و مقصد و ... اگر ناخوانا یا مخدوش باشد، اجازه ی پرواز را از شما می گیرید، پس دقت کنید که مشخصات شما در بلیط، کاملاً خوانا باشد.

بلیط مخدوش

مدارک مورد نیازتان را چک کنید

قبل از جمع کردن لباس ها و وسایل غیر ضروری، بلیط هواپیما (نسخه ی چاپ شده یا تصویر بلیط هواپیما بر روی گوشی یا تبلت)، یک کارت شناسایی معتبر (شناسنامه، کارت ملی، گواهینامه ی رانندگی، گذرنامه)، ویزا و گذرنامه (در پروازهای خارجی) را حاضر کنید و در یک کیف دم دستی بگذارید. این مدارک در زمان سوار شدن به هواپیما باید همراهتان باشد و به متصدی مربوطه ارائه دهید، در غیر اینصورت فکر سوار شدن به هواپیما را از سرتان بیرون کنید. سعی کنید مدارک قابل ارائه را در کیف دستی یا زیپ بالایی چمدان بگذارید تا بدون وقفه بتوانید به آن ها دسترسی داشته باشید، این کار روند سوار شدن شما به هواپیما را در فرودگاه تسریع می کند. توصیه می کنیم اگر قصد دارید به سفر خارجی بروید، از گذرنامه و ویزای خود یک کپی به همراه داشته باشید، این شرایط مشمول واچر هتل شما هم می شود.

 

سبک سفر کنید

یادتان باشد که شما دارید به سفر می رود نه مهمانی های فشن و مد! پس لازم نیست برای هر روزی که در سفر هستید یک مدل لباس بردارید، چون تنها چمدان های خود را پر کرده اید و هزینه ی بار اضافی پرداخت کرده اید؛ شما این موضوع را باید در خرید سوغاتی هم در نظر بگیرید. به اندازه ای خرید کنید که برای حمل و هزینه ی بار به مشکل برنخورید. هرچقدر بیشتر برای جمع کردن وسایل سفر زمان بگذارید، از آن طرف دیرتر به فرودگاه می رسید.

چمدان کم

لیست وسایل ممنوعه در هواپیما را چک کنید

قبل از اینکه چمدان خود را ببندید، لیست وسایلی که آوردنشان به هواپیما ممنوع است را چک کنید، اگر نادانسته یکی از این وسایل همراهتان باشد، در فرودگاه به مشکل بر می خورید. از همراه داشتن وسایلی نظیر طلا و جواهرات خودداری کنید چون مدتی شما را در خطوط امنیتی فرودگاه معطل می کند و ممکن است از پرواز جا بمانید.

وسایل ممنوعه

خرید بلیط هواپیما از رسپینا24

از آن جایی که زمان یکی از مهم تریم مؤلفه های سفر با هواپیما است، سایت رسمی خرید بلیط هواپیما رسپینا24 در سریع ترین زمان و بدون محدودیت مکانی، شما را برای خرید بلیط هواپیما همراهی می کند. رسپینا24 یکی از معتبرترین سامانه های خرید بلیط هواپیما، قطار، اتوبوس و رزرو هتل است که با ورود به بخش بلیط هواپیما، می توانید بلیط چارتری یا سیستمی مورد نظر خود را خریداری کنید. جهت اطلاعات بیشتر با شماره های زیر تماس بگیرید.