با رعایت این نکات امنیتی بعد از رزرو هتل، سفر خوبی رو تجربه کنین

نوع سفر افراد مختلف با هم فرق داره، یه عده عاشق اینن که خرید بلیط هواپیما یا بلیط قطار انجام بدن و کوله بار سفر بردارن و به تنهایی روزهای خوبی رو تجربه کنن، یه عده هم هستن که ترجیح میدن همسفر داشته باشن و با هم رزرو هتل و خرید بلیط شون رو انجام بدن. فرقی نداره چه نوع سفری رو انتخاب کنین، مهم اینه بدونین رعایت برخی از نکات ایمنی و امنیتی در طول سفر؛ مخصوصا در هتل، باعث میشه لحظه به لحظه ی سفرتون در آرامش سپری بشه. در این مطلب قصد داریم تعدادی از نکات ایمنی مهم در هتل رو بگیم. پس با رسپینا24 همراه باشین تا سفر خوبی رو تجربه کنین.

نکات ایمنی در هتل

از راه های خروج اضطراری هتل مطلع بشین

شما از آینده خبر دارین؟ میدونین تا یک ساعت دیگه چه اتفاقاتی ممکنه براتون رخ بده؟ مطمئنا جوابتون منفی هست. پس در طول سفر و اقامت در هتل، طوری برنامه ریزی کنین که با رخ دادن اتفاقات پیش بینی نشده، راه چاره داشته باشین. بعد از اینکه رزرو هتل انجام دادین و وارد هتل شدین، حواستون باشه حتما نقشه ی راه های خروج اضطرای رو از پرسنل هتل دریافت کنین و در اتاقتون داشته باشین و با دقت بررسی کنین.

رزرو هتل

در انتخاب اتاق تون دقت کنین

یکی از نکاتی که اغلب در زمان رزرو هتل بهش دقت نمی کنن، انتخاب طبقه ی هتل هست. طبق بررسی های انجام شده برای امنیت در هتل ها، بدترین طبقاتی برای رزرو اتاق، طبقه ی همکف و طبقات خیلی بالا هستن. طبقه ی همکف علاوه بر سروصدا و رفت و آمد زیاد، در دسترس ترین اتاق ها رو برای افراد مزاحم داره. همچنین، در صورت رخ دادن اتفاقات پیش بینی نشده، خروج از طبقات بالای هتل یکی از بزرگترین مشکلاتی هست که با یه برنامه ریزی درست قابل حل شدنه. لازمه بدونین طبقات دوم و سوم بهترین موقعیت برای رزرو اتاق هست.

رزرو اینترنتی هتل

کارت مزاحم نشوید استفاده کنید

نوعی کارت با مضمون "مزاحم نشوید" در اغلب هتل ها وجود داره که می تونین مواقعی که در اتاق حضور ندارین، روی در آویز کنین. اگه این کارت روی در نبود، از پرسنل هتل بپرسین و کارت رو دریافت کنین.

اجازه ندهید دیگران متوجه شوند در اتاق تنها هستین

اگه قصد دارین به تنهایی رزرو هتل انجام بدین، در طول اقامتتون طوری رفتار کنین که کسی متوجه نشه در اتاق تنها هستین. برای مثال حواستون باشه، حتما پرده های اتاق رو بکشین. صدای تلویزیون یا رادیو در اتاق باعث میشه دیگران احساس کنن شما در اتاق هستین، پس اگه برای مدت کوتاهی قصد دارین هتل رو ترک کنین، تلویزیون یا رادیو رو روشن بزارین.

تمام چراغ های اتاق رو خاموش نکنین

افرادی که تنها سفر میکنن، بیشتر از بقیه در معرض خطر هستن و در نتیجه بیشتر باید حواسشون جمع باشه. البته اینها دلیل نمیشه لذت سفرهای تک نفره رو کنار بزارین. در طول شب و زمان استراحت، یکی از چراغ ها رو روشن بزارین، اینطوری احساس امنیت بیشتری می کنین.

رزرو آنلاین هتل

مدارک مهم رو در جای مناسب بزارین

گاو صندوق یکی از بهترین امکاناتی هست که در برخی از هتل ها در اختیار مسافر قرار میدن. اما اگه در اتاق تون گاو صندوق نداشتین، مدارک مهم رو در کیف مخصوص قرار بدین و جایی بزارین که در تیررس نگاه دیگران نباشه و در عین حال براحتی بتونین در مواقع رخ دادن یه اتفاق، بهش دسترسی داشته باشین.

پنجره های اتاق رو چک کنین

در برخی از هتل ها، ممکنه اتاق تون از طریق بالکن با اتاق کناری در ارتباط باشه. در این شرایط حتما از بسته و درست بودن قفل های پنجره مطمئن بشین.

مواظب کودکان باشین

کودکان آسیب پذیرترین افراد جامعه هستن و محیط هتل هم یک نمونه ی کوچیک از جامعه ست و هیچ فرقی با هم ندارن. به همون اندازه که نسبت به امنیت کودکانتون در خیابون و پارک های بازی حساس هستین، در هتل هم مراقبشون باشین. حواستون باشه، کودکانتون رو بدون همراه مورد اعتماد (حتی الامکان از افراد درجه یک خانواده) به استخر و اتاق های بازی هتل نفرستین.

رزرو هتل داخلی

رسپینا24، بهتون پیشنهاد میکنه در کنار انتخاب امن و معتبر خرید بلیط هواپیما، بلیط قطار و رزرو آنلاین هتل رسپینا24، نکات امنیتی رو در طول سفر رعایت کنین تا روزهای سفرتون پر از خاطرات شیرین بشن.

همکاران ما از طریق راه های ارتباطی زیر پاسخگوی سوالات شما در زمینه ی خرید بلیط هواپیما، رزرو هتل و  خرید تور هستن.

رزرو هتل ,  رزرو اینترنتی هتل , رزرو هتل داخلی ,  نکات ایمنی در هتل , توجه به نکات ایمنی در هتل