فرودگاه شارجه که مقر اصلی پروازهای ایرلاین ایر عربیا به شمار می آید، از سال 1932 به عنوان اولین فرودگاه امارات متحده عربی با کد یاتای SHJ شروع به فعالیت نموده است. در ادامه با سایت خرید بلیط هواپیما خارجی رسپینا همراه باشید تا اطلاعاتی را راجع به خدمات و امکانات این فرودگاه دراختیار شما قرار دهیم.

فرودگاه شارجه امارات

امکانات داخلی فرودگاه بین المللی شارجه

از جمله امکانات این فرودگاه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

اتاق بازی و سرگرمی 

یکی از ویژگی های خوب فرودگاه شارجه، توجه به ویژه به کودکان است. اتاق های سرگرمی و بازی در این فرودگاه شرایط مناسبی رو برای خانواده ها بوجود آورده تا کودکان از سفر و پرواز لذت ببرند.

خدمات پزشکی

 کلینیک پزشکی داخل فرودگاه برای مواقع اضطراری در نظر گرفته شده تا در صورت پیش آمدن مشکل جسمی برای مسافران، بتوانند به مسافر کمک کنند.

تلفن

 یکی از مشکلاتی که در سفرهای خارجی ممکن است برای بسیاری از مسافران بوجود بیاد آید، محدودیت در ایجاد ارتباط تلفنی با فرودگاه مقصد است. حال تصور کنیند که شرایطی مثل تاخیر یا حتی تعجیل در پرواز نیز به آن اضافه گردد. ایستگاه های تلفن فرودگاه شارجه نیز به همین منظور و برای برای رفاه حال مسافران در نظر گرفته شده است. علاوه بر آن، امکان دسترسی آسان به اینترنت و ایمیل نیز برای مسافران فراهم شده است.

رستوران

 مسافرانی که در فرودگاه شارجه قرار دارند، می توانند انواع غذاهای بین المللی مثل غذاهای هندی و چینی را در فودکورت های این فرودگاه امتحان کنند. از جمله فودکورت و فست فودهای فرودگاه می توان به مک دونالد، on the wood و London dairy اشاره کرد.

سرویس هَلا (HALA)

 یکی از بهترین سرویس هایی که در فرودگاه شارجه برای آسایش مسافران در نظر گرفته شده، سرویس و خدمات هَلا است. این سرویس ها به صورت 24 ساعته در دسترس هستند و مناسب آن دسته از مسافرانی می باشند که نیاز به راهنمایی دارند تا کارهایی مثل خرید بلیط، امورات مربوط به ویزا و پاسپورت و سایر کارهایی که در طول سفرهای خارجی ممکن است برای اغلب افراد بوجود آید، در اسرع وقت انجام شود.

امکانات سالن های تشریفات ویژه فرودگاه شارجه

سالن های تشریفات ویژه (CIP) فرودگاه شارجه امکانات رفاهی مناسبی برای مسافران کلاس های پروازی فرست و بیزینس ارائه میدهد. از جمله این امکانات می توان به موارد زیر اشاره کرد:

* اینترنت بی سیم

* کابین های مخصوص سیگار کشیدن

* تلویزیون با کانال های بین المللی انتخابی

* اتاق های دوش با بسته های لولزم بهداشتی و آرایشی

* روزنامه و مجلات

امکانات فرودگاه بین المللی شارجه

شرایط و قوانین بخش تشریفات فرودگاه

چنانچه تصمیم دارید از بخش تشریفات فرودگاه شارجه استفاده کنید، لازم است با قوانین آن آشنا شوید که به شرح زیر است:

* استفاده از خدمات و سرویس های هلا (HALA)، تنها برای مسافران بخش بیزینس کلاس امکان پذیر می باشد.

* امکان خوابیدن در این بخش ها وجود ندارد.

* تمام کودکان بین 5 تا 12 سال با 50 درصد تخفیف میتوانند از امکانات این بخش استفاده کنند.

ایرلاین های فعال در فرودگاه شارجه

ایرلاین هایی که به این فرودگاه پرواز دارند، در حالت کلی به دو دسته ی مسافربری و حمل بار تقسیم میشوند که عبارتند از:

ایرلاین های مسافربری

ایرایندیا

ایربلو

هواپیمایی ایرعربیا

افریکن اکسپرس ایرویز

جت ایرویز

فلای ناس

فلیکس ایرویز

اجیپت ایر

هواپیمایی بین المللی پاکستان

پریمرا ایر

اورن ایر

نوردویند ایرلاینز

SCAT

ازبکستان ایرویز

شاهین ایر

هواپیمایی سعودی

  

اطلس گلوبال

ایرایندیا اکسپرس

 

ایرلاین های باربری

هواپیمایی اتحاد

اجیپت ایر کارگو

کارگولوکس

اطلس ایر

روس اوییشن

هواپیمایی قطر

لوفت هانزا کارگو

کالیتا ایر

 

IAMC

سنگاپور ایرلاینز کارگو

هواپیمایی سعودی

اطلاعات فرودگاه شارجه

کد یاتا: SHJ

مکان: شارجه- امارات متحده عربی

نوع فرودگاه: نظامی و همگانی

راه های دسترسی به فرودگاه شارجه

در طول سفرهای خارجی، گاهی اوقات ممکن است مسافران مجبور بشوند بین دو فرودگاه جا به جا شوند تا بتوانند به پرواز بعدی خود در ادامه سفر برسند. اطلاع نداشتن از وسایل حمل و نقل بین فرودگاه ها، گاهی اوقات مشکلات زیادی را برای مسافران بوجود میاورد، که باعث میشوند حتی مسافر پرواز خود را از دست بدهند. اگه در طول سفر قصد داشته باشید از فرودگاه شارجه راهی سایر فرودگاه های دبی شوید، می توانید از اتوبوس های ویژه ایرعربیا استفاده کنید. جا به جایی بین فرودگاه شارجه و فرودگاه های راس الخیمه، فرودگاه بین المللی ابوظبی، العین و فرودگاه دبی با این اتوبوس ها انجام میشوند.

هتل های فرودگاه شارجه

فرودگاه شارجه مانند بسیاری از فرودگاه های دیگر، برای راحتی و آسایش مسافران خارجی، امکانات اقامتی و هتل را در فرودگاه فراهم نموده است. هتل شارجه که در این فرودگاه مستقر شده است، علاوه بر اینکه یک هتل ساحلی به شمار می رود، امکانات منحصربفردی را برای اقامتی لوکس و خاطره انگیز برای مسافران خود فراهم می نماید.