خیلی از مسافرها تصورشون اینه که، برای سفرهای خارجی ، مخصوصا اگه بدون تور و شخصاً با خرید بلیط هواپیما و رزرو هتل سفر می کنن، باید حداقل زبان انگلیسی رو مثل بلبل حرف بزنن!! نمیشه تاثیر زبان رو در سفرهای خارجی نادیده گرفت، ولی این نکته رو هم باید در نظر بگیریم که تو خیلی از کشورها مردم عادی نمی تونن با زبان انگلیسی با شما ارتباط برقرار کنن و یاد گرفتن زبان همه ی کشورها هم کلی زمان میبره! به همین دلیل ما تصمیم گرفتیم بهتون راهکارهایی آموزش بدیم که راحت تر با دیگران ارتباط برقرار کنین. با رسپینا24 همراه باشین.

سفرهای خارجی

 برای اینکه بدونین چقدربرای سفرتون نیاز به زبان انگلیسی دارین؛ اول باید نوع سفرتون رو مشخص کنین. اگه تصمیم دارین که با خرید تور سفر کنین؛ میشه گفت علاوه بر واگذار کردن کارای خرید بلیط هواپیما و رزرو هتل به آژانس برگزار کننده ی  تور، مشکلی برای ارتباط برقرار کردن و زبان انگلیسی ندارین، فقط لیدر تور رو بیچاره می کنین! ولی اگه تصمیم دارین خودتون کارای خرید اینترنتی بلیط هواپیما و رزرو هتل تون رو انجام بدین و به صورت شخصی سفر کنین، نیاز دارین که تا یه سطحی با زبان انگلیسی آشنایی داشته باشین تا بتونین حداقل با یه سری کلمات و حرکات اشاره و زبان بدن، مفهومتون رو به دیگران برسونین.

برنامه ریزی برای سفرهای خارجی

میشه گفت میزان زبان انگلیسی مورد نیاز سفرهای خارجی، برای آدمای مختلف فرق داره و با توجه به ویژگی شخصیتی افراد متفاوته. همه چیز به اعتماد به نفس شما بستگی داره یه نفر با یه دوره ی مقدماتی، اعتماد به نفس لازم رو برای صحبت کردن و گوش دادن به حرفهای یک انگلیسی زبان به دست میاره؛ و گاهی اوقات یه نفر با چند سال زبان خوندن، اعتماد به نفس ارتباط برقرار کردن رو نداره.

اگه مطالب سایت ما رو دنبال کرده باشین، حتما با تیشرت معروفی که باهاش می تونین به هر زبانی صحبت کنین آشنا شدین؛ استفاده از تیشرت های مخصوص ارتباط برقرار کردن در سفر هم یه جنبه ی بامزه داره و هم بهتون کمک می کنه که خیلی راحت منظورتون رو به دیگران بفهمونین.

ارتباط برقرار کدن در سفرهای خارجی

در ضمن اگه قصد خرید بلیط هواپیما کشوری رو دارین که مردمش انگلیسی زبان نیستن، بهتره خودتون رو با یک سری اصطلاحات رایج اون کشور هم آشنا کنین. معمولا توی بازار و کوچه پس کوچه هایی که دنبال آدرس می گردین خیلی کم پیش میاد که بتونین کسی رو پیدا کنین که، بتونه به زبان انگلیسی راهنمای تون کنه!! به همین دلیل اگه قبل از سفر فرصت داشته باشین، خیلی ابتدایی زبان کشور مقصدتون رو یاد بگیرین عالیه.

 چه کلماتی رو به زبان کشور مقصدمون یاد بگیریم؟

اعداد و شماره ها

معمولا پیدا کردن مکان های مختلف و خیابون ها یکی از بزرگترین مشکلات مسافرها به یک کشور جدیده! در طول سفرتون برای پیدا کردن آدرس ها، شماره ها و پلاک ها؛ زیاد با اعداد سر و کار دارین. بهتون پیشنهاد می کنیم که حداقل اعداد 1 تا 10 رو به زبان کشور مقصدتون یاد بگیرین.

پیدا کردن آدرس

حروف الفبا و تلفظشون

یاد گرفتن حروف الفبا کشور مقصدتون خیلی جاها به دردتون می خوره، تو پیدا کردن مراکز تفریحی، رستوران ها و کلاب ها، پیدا کردن هاستل و در کل آدرس پرسیدن. مهمتر از همه اینکه موقع سفارش غذا می تونین راحت تر از رو ی منو، غذای دلخواهتون رو سفارش بدین.

پیدا کردن مکان های گردشگری

سلام و احوال پرسی

ساده ترین چیزی که می تونین موقع سفر کردن به یک کشور جدید با یک زبان جدید یاد بگیرین، سلام و احوال پرسیه! دو سه تا کلمه ی ساده که باعث میشن تاثیر مثبتی روی مردم اون کشور داشته باشین. معمولا مردم وقتی می بینن که یک توریست سعی می کنه با زبان خودشون باهاشون ارتباط برقرار کنه، ازش به خوبی استقبال می کنن.

کلمات ضروری سفر

پرسیدن قیمت

میشه گفت خرید، بخش جداناپذیر سفر کردنه؛ حتی اگه دنبال خرید سوغاتی هم نباشین؛ بازم نمیشه گفت به خرید کردن و پرسیدن قیمت نیازی ندارین.  به همین خاطر پرسیدن قیمت به زبان مقصد هم یکی از واجباته!

خرید در سفر

تشکر کردن

تشکر کردن نشونه شخصیت و اخلاق شماست، اینکه بتونین تشکر کردن رو به زبان مقصدتون یاد بگیرین، باعث میشه که مخاطباتون سریع تر و بهتر کارتون رو راه بندازن.

توریست

 برای سفر کردن راه های متفاوتی وجود دارن که باهاشون میشه هم تو هزینه ی خرید بلیط هواپیما و هم رزرو هتل صرفه جویی کرد. می تونین برای خرید بلیط هواپیما، رزرو محل اقامت و سفر به هر نقطه ای از جهان، به سایت رسمی خرید بلیط هواپیما و رزرو آنلاین هتل رسپینا۲۴ که یک مرجع کامل گردشگری هست؛ مراجعه کنین و با ارزون ترین قیمت، بلیط هواپیما تون رو خریداری کنین.

در ضمن می تونین برای مشاوره ی سفر با همکاران ما در بخش فروش در تماس باشین.