اگه با خرید بلیط هواپیما و بستن چمدون ها و وسایل سفرتون خودتون رو برای سفر کردن آماده می کنین؛ یعنی آمادگی پذیرش و تجربه کردن چیزهای جدید رو دارین. به خودتون اجازه کشف کردن بدین. به جای اینکه مثل همیشه برای سفرتون هتل رزرو کنین، با یه تغییر کوچیک تو سبک سفرتون، هم تو هزینه رزرو هتل و بودجه ی سفرتون صرفه جویی می کنین و هم لحظات متفاوتی رو در سفرتون با اجاره ی هاستل تجربه می کنین. ما تو این مطلب بهتون ترفندهایی رو آموزش میدیم که اقامت در هاستل رو واستون راحت تر می کنن.با رسپینا24 همراه باشین.

رزرو هاستل به جای رزرو هتل

هر کشوری، هر شهری و هر مکانی برای خودش آداب رسومی مخصوص خودش داره! مخصوصا اگه دارین وارد فضایی میشین که قراره تو خیلی چیزها، با دیگران مشترک باشین. هاستل ها هم از این قاعده مستثنی نیستن و قوانین مخصوص خودشون رو دارن. پس اگه شما هم به جای رزرو هتل ترجیح دادین که از اقامت در هاستل استفاده کنین، بهتره یک سری نکات و ترفندها رو برای اقامت راحت تر در هاستل ها یاد بگیرین.

امکانات هاستل

ترفندهای مهمی که اقامت در هاستل رو واسمون راحت تر می کنن:

وسایل حمام همراه خودتون داشته باشین

هاستل ها امکانات هتل ها رو ندارن و کسی تو هاستل بهتون شامپو صابون و حوله نمیده! به همین دلیل باید وسایل حمام با خودتون داشته باشین و داشتن دمپایی هم جزو وسایل ضروری این سبک سفر کردنه و حسابی تو هاستل به دردتون می خوره!

وسایل حمام

مقررات هاستل رو رعایت کنین

هاستل ها برای حفظ آرامش مسافر هاشون یه سری قوانین دارن. برای مثال از ساعت 10-11 شب تا 7 صبح زمان استراحت و آرامش مسافرهاست وهمه موظف هستن که سکوت رو رعایت کنن و مزاحم استراحت دیگران نشن. به همین دلیل اگه تصمیم دارین صبح زود جایی برین بهتره از قبل وسایلتون رو آماده کنین تا صبح سر و صدایی باعث باعث بیدار شدن بقیه نشه. در زمان خاموشی اتاق نباید چراغ اتاق رو روشن کنین و در صورت لزوم باید از نور موبایل یا چراغ قوه استفاده کنین.

قوانین اقامت در هاستل

همراه خودتون قفل داشته باشین

معمولا یکی از نگرانی های بزرگ مسافرها در سفر، امنیت وسایلشونه! شما هر هاستلی رو که برای موندن انتخاب کنین یه کمد برای نگه داری وسایلتون هم داره؛ ولی معمولا این کمد ها قفل ندارن. به همین دلیل بک پکر ها و مسافرهایی که زیاد هاستل می گیرن همیشه همراه خودشون یه قفل کوچیک دارن. به همین دلیل هم ما به شما توصیه کمی کنیم که همراه خودتون قفل داشته باشین.

جای مناسب وسایل در هاستل

با مسافرهای دیگه ارتباط برقرار کنین

خجالتی بودن رو بزارین کنار و با آدمای اطرافتون آشنا بشین، راجع به سفرهاشون بپرسین و از تجربه هاشون استفاده کنین و حتی شما می تونین با تجربه تون به دیگران تو سفرهاشون کمک کنین. اینطوری می تونین از اوقات استراحت تون هم استفاده مفید کنین و دوست های جدیدی پیدا کنین و یا باهم همسفر بشین.

ارتباط برقرار کنین

گوش گیر (Ear Plug) داشته باشین

شاید بزرگترین مشکل تو هاستل، افرادی هستن که موقع خوابیدن خر و پف می کنن! تو اینجور مواقع استفاده از گوش گیر می تونه نجات تون بده و بزاره راحت بخوابین.

خوابیدن در هاستل

از پیشنهاد صبحونه ی هاستل استقبال کنین

تعداد هاستل هایی که صبحونه هم سرو می کنن کمه، اگه هاستلی پیشنهاد اقامت همراه با صبحونه داشت استقبال کنین، ولی این موضوع رو در نظر داشته باشین که نباید از صبحونه ی هاستل توقع زیادی داشته باشین. معمولا صبحونه هاستل ها شامل شیر و نون و کره و مربا میشه.

صبحانه هاستل

حواستون به ساعت خاموشی یا کرفیو (Curfew)باشه

بعضی از هاستل ها از ۱۰ -۱۱ شب تا صبح درب ورودیشون رو می بندن و کسی اجازه ی ورود و خروج نداره. اگه تا ساعت خاموشی خودتون رو به هاستل نرسونین، مجبورین تا صبح بیرون بمونین. معمولا این قانون خاموشی یا کرفیو هاستل ها تو شهر ها و منطقه هایی که امنیت کمتره اجرا میشن!

رزرو هاستل

سایت رسمی خرید بلیط هواپیما رسپینا24، انواع بلیط های چارتری و سیستمی از ۹۵۰ ایرلاین مختلف، از سراسر جهان رو برای خرید با ارزان ترین قیمت، در اختیارتون قرارمیده. می تونین با دسترسی به اینترنت، خیلی راحت خرید آنلاین بلیط تون رو بعد از مقایسه ی قیمت بلیط هواپیما ایرلاین های مختلف انجام بدین. البته خدمات گردشگری رسپینا۲۴، به همین خرید بلیط هواپیما و بلیط قطار و اتوبوس ختم نمیشه، اگه از رسپینا۲۴ بلیط تون رو بخرین، علاوه بر دریافت هدیه ی کارت شارژ رایگان؛ امکان استرداد آنلاین بلیط  و همینطور رزرو آنلاین هتل  در سراسر دنیا رو هم دارین!

در ضمن می تونین برای مشاوره ی سفر ، از طریق شماره های زیر با همکاران ما تماس بگیرین.