فرودگاه بین المللی فرانکفورت در 12 کیلومتری جنوب غربی مرکز شهر فرانکفورت قرار داره. این فرودگاه در سال 2016 از نظر ترافیک مسافر بعد از فرودگاه هیترولندن و شاردوگل پاریس و فرودگاه اسخیپول آمستردام قرار گرفت. اگه قصد خرید بلیط هواپیما به مقصد فرودگاه فرانکفورت رو دارین، با خوندن این مطلب، اطلاعات مفیدی در مورد ترمینال ها و خدماتی که در این فرودگاه ارائه میشه بدست میارین. با رسپینا24 همراه باشین

فرودگاه فرانکفورت

فرودگاه بین المللی راین-ماین فرانکفورت

فرودگاه بین المللی فرانکفورت در 8 ژانویه ی 1936؛ یعنی زمانی که آلمان در دست نازی ها بود، افتتاح شد. این فرودگاه یکی از کلیدی ترین فرودگاه ها در زمان جنگ جهانی دوم برای پشتیبانی از نیروی هوایی آلمان نازی محسوب میشد. در حال حاضر علاوه بر اهمیت بسیار زیاد در جا به جایی مسافر در اکثر مسیرهای پروازی دنیا، در حمل بار نیز نقش مهمی دارد. به طوریکه سال 2016 با حمل 2,1 میلیون تُن بار، بزرگترین فرودگاه حمل بار در اروپا و هشتمین فرودگاه در کل دنیا شناخته شد

فرودگاه بین المللی فرانکفورت

ترمینال های فرودگاه راین-ماین

فرودگاه راین-ماین در حال حاضر شامل دو ترمینال بزرگ با 5 سالن و همچنین یک ترمینال کوچک برای پروازهای مکرر و فرست کلاس ایرلاین لوفت هانزا میشه. ارتباط بین ترمینال ها با سیستم حمل و نقل skyline که یک خط زیرزمینی با توقف در ترمینال 1A/Z (مخصوص پروازهای داخلی، بین المللی و شنگن) و گیت های BC و گیت های DE ترمینال 2 هست، برقرار میشه.

ترمینال 1

در ترمینال 1 برای مسافران 4 سالن A، B، C و Z در نظر گرفته شده که مخصوص پروازهای لوفت هانزا و سایر ایرلاین های زیرمجموعه ش (برای مثال ایرلاین آسترین، ایرلاین های بروکسل و سوئیس) و شرکت های شریک با Star Alliance (ایرلاین اژین یونان، ایرلاین های کانادا، چین ایر، مصر ایر، ایرلاین های سنگاپور، ایرلاین های آفریقای جنوبی، ایرلاین های بین المللی تایلند، ایرلاین های ترکی و ایرلاین یونایتد آمریکا ) میشه. البته به جز ایرلاین های لوفت هانزا و Star Alliance، در ترمینال 1 پروازهای هواپیمایی قطر، الاتحاد و ایرلاین های LATAM هم انجام میشن.

ترمینال 1 فرودگاه فرانکفورت

ترمینال 1 که قدیمی ترین ترمینال این فرودگاه به شمار میاد، از دو ترمینال دیگه بزرگتره و ظرفیت 40 میلیون مسافر در سال رو داره. این ترمینال در سال 1972 افتتاح شد و همزمان برای اولین بار در دنیا به سیستم جا به جایی بار تمام اتومات مجهز شد.  با توجه به ترافیک مسافر در این ترمینال وجود این سیستم ضروری بود. طول این شبکه 70 کیلومتره و هنوز هم به عنوان بزرگترین سیستم حمل و نقل بار فرودگاه دنیا با کارایی و قابل اعتماد نرخ 99.6 درصد کاملا شناخته شده است. سرعت انتقال 5 متر در ثانیه و حمل 18000 بسته در ساعت به یکی از 78 نقطه ی تخلیه ی بار از طریق یک مسیر زیر زمینی انجام میشه.

در چند سال اخیر، این ترمینال چند مرتبه بازسازی و توسعه پیدا کرد. سالن C با یک ساختمون جدید به این ترمینال اضافه شد که ظرفیت جابه جایی 4 میلیون مسافر رو داره.

ترمینال 1 فرودگاه بین المللی فرانکفورت

ترمینال 2

در ترمینال 2 با دو سالن D و E مخصوص ایرلاین های آمریکا، انگلیس، ژاپن، رویال جردن، کتی پاسیفیک و ایبریا و همچنین ایرلاین های عضو Skyteam (شامل ایرفرانس، آلیتالیا، ایرلاین های جنوبی چین، دلتا و ایرلاین کی ال ام) و همچنین ایرلاین امارات، ایرنامیبیا و رایان ایر هست.

ترمینال شماره 2 در سال 1994 افتتاح شد و ظرفیت 15 میلیون مسافر در سال رو داره. ایده ی ساخت این ترمینال توسط JSK مطرح شد.

ترمینال 2 فرودگاه فرانکفورت

ترمینال مخصوص پروازهای فرست کلاس لوفت هانزا

نزدیک به ترمینال 1، مسافران ایرلاین های سوئیس و آسترین با کلاس پروازی فرست، ترمینال مخصوص خودشون رو دارن. این ترمینال که توسط شرکت Hollin + Radoske طراحی شد، نسبت به دو ترمینال دیگه از امکانات بیشتری برخورداره. مسافران این ترمینال سرویس های ویژه بین ترمینال و هواپیما جا به جا میشن.

ترمینال فرست کلاس لوفت هانزا فرودگاه فرانکفورت

ترمینال حمل بار

فرودگاه فرانکفورت دومین فرودگاه از نظر حمل بار، در بین سایر فرودگاه های اروپایی، رتبه ی دوم رو به خودش اختصاص داده. در سال های 2010، میزان بار جا به جا شده توسط این فرودگاه  2,231,348 تُن بود. با این میزان بار، فرودگاه فرانکفورت موفق به کسب رتبه ی هفتم در بین فرودگاه های دنیا شد.

ترمینال حمل بار فرودگاه فرانکفورت

ترمینال در دست ساخت 3

برای توسعه و گسترش فرودگاه فرانکفورت، طی برنامه ریزی های انجام شده، پروژه ی ساخت ترمینال 3 از سال 2015 شروع شده و ظرفیت 25 میلیون مسافر در سال رو خواهد داشت. برای این منظور 75 پارکینگ برای هواپیما در نظر و طراحی شده.

راه های دسترسی به فرودگاه

حمل و نقل عمومی شهری

فرودگاه فرانکفورت به سیستم اتوبوس عمومی شهر متصله و مسافران میتونن با اتوبس های خط 58 به ترمینال 1 فرودگاه برن. لازمه بدونین این اتوبوس ها مربوط به خدمات شاتل فرودگاه نمیشن و باید هزینه پرداخت بشه. اتوبوس های خط 61 در گیت 3 ترمینال 1 توقف دارن.

ترافیک شاتل

اغلب ایرلاین ها و هتل ها در این فرودگاه خدمات شاتل دارن و مسافران می تونن با این سرویس ها بین فرودگاه و شهر جا به جا بشن.

تاکسی

مقابل فرودگاه تاکسی های ویژه برای انتقال مسافران به سطح شهر در ایستگاه های مخصوص قرار دارن.

ایستگاه قطار

فرودگاه فرانکفورت با دو ایستگاه به شبکه ی ریلی Deutsche متصله. این قطارها در طول روز هر 15 دقیقه یکبار از فرودگاه به سمت مرکز شهر حرکت می کنند.

باندهای فرودگاه فرانکفورت

فرودگاه فرانکفورت در حال حاضر 4 باند برای پرواز داره که در سه باند به صورت موازی در جهت شرق به غرب و یک باند در جهت شمال به جنوب پروازها انجام میشن.

فرودگاه راین ماین فرانکفورت

مشخصات فرودگاه فرانکفورت

کد یاتا (IATA): FR2

کد ایکائو (ICAO): EDDF

فاصله تا مرکز شهر: 12 کیلومتر فاصله از جنوب غربی فرودگاه تا مرکز شهر

هتل های فرودگاه فرانکفورت

یکی از مهم ترین امکاناتی که در داخل و یا اطراف فرودگاه ها در نظر گرفته میشه هتله. مسافران می تونن با رزرو هتل در نزدیکی فرودگاهشون خیلی راحت به پروازشون برسن و در مدت زمان انتظار برای پرواز، که در سفرهای بین المللی گاهی به چندین روز میرسه، بتونن به خوبی استراحت کنن. اطراف فرودگاه فرانکفورت هم می تونین موقعیت های خوبی رو برای رزرو هتل پیدا کنین که در ادامه به دو موردش اشاره می کنیم.

مُتل وان فرانکفورت ایرپورت

متل وان بین مرکز شهر و فرودگاه فرانکفورت قرار گرفته و با خدمات شاتل ارائه شده در این هتل، مسافران براحتی می تونن به فرودگاه برن. علاوه بر سرویس های شاتل، ایستگاه های اتوبوس و قطار با این هتل تنها 20 دقیقه پیاده فاصله دارن. امکانات رفاهی و تفریحی مثل اتاق های بسیار آروم، اینترنت بی سیم رایگان، حمام خصوصی، رستوران و بار از جمله امکانات این هتل به شمار میان

متل وان فرانکفورت

هتل استیجن برگر فرودگاه فرانکفورت

هتل استیجن برگر در فصله ی 1.9 کیلومتری فرودگاه فرانکفورت قرار داره و برای جا به جایی و انتقال مسافران به فرودگاه، خدمات شاتل رایگان ارائه میده. با رزرو این هتل امکاناتی مثل اتاق های مجهز به سرویس خواب های راحت، اینترنت بی سیم رایگان، استخر، اسپا، سالن بدنسازی، سونا، رستوران و حمام ترکی در اخیار مسافران قرار میگیره.

هتل استیجن برگر فرانکفورت

برای آشنایی بیشتر با سایر فرودگاه های معروف دنیا میتونین با رسپینا24 همراه باشین. رسپینا24، به عنوان سایت رسمی خرید اینترنتی بلیط هواپیما، علاوه بر فراهم کردن موقعیت آسون خرید بلیط هواپیما رسپینا24، سعی در معرفی فرودگاه ها و ایرلاین های داخلی و خارجی داره. کافیه به بخش وبلاگ سایت سر بزنین تا کلی مقالات متنوع و مفید ببینین و بخونین.

همکاران ما از طریق راه های ارتباطی زیر مشاور خوبی برای شما هستن