خرید استانبول کارت و صرفه جویی در سفر با خرید تور استانبول

در طول سفر، مخصوصاً سفرهای خارجی؛ روبرو شدن با هزینه هایی که از قبل پیش بینی نشدن می تونه مشکلات رو از اون چیزی که فکر می کنیم واسمون بزرگتر کنه. به همین دلیل اگه قبل از سفر یه سری اطلاعات مفید راجع به مقصدمون داشته باشیم حسابی به دردمون می خوره! مثلا اینکه بدونیم خرید استانبول کارت برای سفر به این شهر، چقدر می تونه تو کم کردن هزینه ها کمکمون کنه و مفید باشه خیلی مهمه. اگه برای شما هم جالبه که بدونین استانبول کارت چی هست و چطور می تونه تو صرفه جویی کردن در سفر با خرید تور استانبول به کارمون بیاد! با رسپینا24 در این مطلب همراه باشین.

بلیط استانبول

استانبول به عنوان یکی از بزرگ ترین شهر های توریستی و تاریخی ترکیه، یه شهر پر طرفدار و البته شلوغه! اگه کسی تصمیم داشته باشه از بین شهرهای توریستی ترکیه، یک شهر رو برای سفر کردن انتخاب کنه؛ و قصدش از سفر به ترکیه لذت بردن از تفریحات ساحلی درسواحل مدیترانه نباشه؛ قطعا به جای خرید بلیط هواپیما آنتالیا و بدروم و شهر های ساحلی معروفش، استانبول رو برای سفر به این کشور انتخاب میکنه. شما هم اگه از طرفدارهای مقر پادشاهی امپراطوری عثمانی هستین، باید بدونین که برای لذت بردن از تماشای گوشه و کنار این شهر زیبا، باید وقت و هزینه ی زیادی رو صرف موندن توی ترافیک سنگین استانبول کنین. البته یه راه فرار هم برای این مشکل وجود داره که در ادامه بهتون میگیم.

ترافیک استانبول

استانبول کارت چی هست؟

شاید یکی از دلایل پیشرفته بودن سیستم حمل و نقل عمومی استانبول، سنگین بودن ترافیک این شهره!! خوشبختانه در همه ی مناطق استانبول، توجه زیادی به این موضوع شده و خط های مترو  و اتوبوس ها پوشش دهی خوبی تو تمام سطح شهر دارن. همینطور اتوبوس های دریایی و لنج هایی که از مسیرهای آبی، جابه جایی مسافر ها رو پوشش میدن. از اونجایی که هزینه ی کرایه های تاکسی در استانبول سرسام آوره و شما هم برای گشتن استانبول مجبورین زیاد در شهر رفت و آمد کنین، بهترین کار خرید استانبول کارته! استانبول کارت هم مثل بلیط و یا همین من کارتهای مترو خودمون هست که باهاش می تونین با هزینه ی کمتری، از وسایل نقلیه ی عمومی استفاده کنین. کافیه یک استانبول کارت بخرین و شارژش کنین.

استانبول کارت

وسایل نقلیه ای که با استفاده از استانبول کارت می تونین ازشون استفاده کنین:

راه های گشت زدن تو استانبول تنوع زیادی دارن، در کل میشه گفت وسایل نقلیه ی این شهر شامل مترو ، تراموا، تاکسی، دلموش، اتوبوس های دریایی و قایق های تندرو میشه. برای تاکسی گرفتن و جابجایی با مینی بوس، دلموش و قایق های خصوصی که باید پول نقد پرداخت کنین و برای استفاده از مترو، ترامروا، لنج و اتوبوس های دریایی می تونین از استانبول کارت و یا ژتون استفاده کنینن که میشه گفت استفاده از استانبول کارت مخصوصا اگه تعدادتون زیاده و قصد دارین بیشتر از 3 روز در استانبول بمونین، بیشتر به نفع تونه!

تراموا استانبولاتوبوس دریایی استانبول لنج استانبولمترو استانبول

صرفه جویی در هزینه های سفر با خرید استانبول کارت

شاید با خودتون بگین که با ژتون هم میشه از وسایل نقلیه استفاده کرد، دیگه چه نیازی به خرید استانبول کارت داریم؟ جالبه بدونین که؛ اگه به جای خریدن ژتون، از استانبول کارت استفاده کنین، بسته به مسیر و وسیله ی نقلیه ای که برای جابجایی انتخاب می کنین، یه چیزی حدود 30 تا 50 درصد می تونین تو هزینه های رفت و آمدتون صرفه جویی کنین. قیمت خرید خود کارت حدود 7 لیره و در پایان سفرتون می تونین کارت رو پس بدین و پولتون رو بگیرین! یکی ازجالب ترین فایده هایی که استفاده از استانبول  کارت داره اینه که، هر دفعه ای که از استانبول کارت استفاده می کنین مبلغ کمتری نسبت به دفعه ی اول از کارت کم میکنه و از این طریق هم باز توی هزینه های رفت و آمدتون صرفه جویی می کنین.

خرید استانبول کارت

اگه شما هم مثل خیلی از گردشگرهایی که با خرید بلیط هواپیما ، سفر به استانبول رو برای تعطیلاتشون انتخاب می کنن، دنبال بلیط هواپیما ارزون برای سفرتون هستین؛ می تونین برای خرید اینترنتی بلیط هواپیما استانبول، سری به سایت خرید بلیط هواپیما رسپینا24، بزنین و با مقایسه ی قیمت ها، خرید راحت و مقرون به صرفه ای انجام بدین.

برای مشاوره ی سفر و اطلاع از تورهای ترکیه، می تونین از طریق شماره های زیر با همکاران ما در تماس باشین.