در سفرهای هوایی، مسافرها همراه با خرید بلیط هواپیما سفر، یه میزان بار تعیین شده و مُجازی رو می تونن با خودشون به سفر ببرن، جالبه بدونین که شرکت های هواپیمایی و ایرلاین های مختلف داخلی و خارجی؛ قوانین مجاز و مقدار بار متفاوتی دارن؛ ما تو این مطلب تصمیم داریم راجع به قوانین بار مجاز در شرکت های هواپیمایی و ایرلاین های داخلی بهتون اطلاعات مفیدی بهتون بدیم؛ با رسپینا24 همراه باشین.

بار مجاز

بار مجاز در سفر با هواپیما:

مقدار بار مجازی که باید به بخش بار پرواز تحویل بدین و بابتش نیاز به پرداخت هزینه ندارین. درواقع هزینه ی بار مجاز روی بلیط هواپیما پرداخت میشه. در ضمن بهتره بدونین که بار مجازی که می تونین با خودتون به سفر ببرین از باری که به داخل هواپیما می برین فرق می کنه؛ چون میشه گفت تقریبا همه ی شرکت های هواپیمایی، چه ایرلاین های داخلی و چه ایرلاین های خارجی بهتون این امکان رو میدن یک کیف یا ساک دستی تا وزن 7 کیلوگرم رو با خودتون به داخل کابین هواپیما ببرین. بار استاندارد بر اساس قوانین خود ایرلاین ها تعریف میشه و البته به مسیرهای پروازی هم بستگی داره.

چمدون

بعضی از ایرلاین ها نسبت به بقیه ی شرکت های هواپیمایی به مسافر ها اجازه ی بار مجاز کمتری میدن و در واقع مسافر با خرید بلیط هواپیما یه سری ایرلاین ها، امکان این رو داره که بار بیشتری رو با خودش به سفر ببره. موضوع بار مجاز شرکت های هواپیمایی یکی از مواردیه که می تونه تو خرید بلیط هواپیما یک ایرلاین تاثیر بزاره.

بار مجاز ایرلاین های داخلی

 شرکت هواپیمایی ایران ایر

قوانین بار مجاز در شرکت هواپیمایی ایران ایر به این صورت هست که شما با خرید بلیط هواپیما کلاس های نرخی (Y،L،O،Q،M،N،V) می تونین 20 کیلوگرم بار به بخش بار پرواز تحویل بدین و با خرید بلیط هواپیما با کلاس نرخی (J،C) مجاز به حمل 30 کیلوگرم بار هستین و برای بار بیشتر از این مقدار باید هزینه ی اضافی پرداخت کنین.

شرکت هواپیمایی ایران ایر

شرکت هواپیمایی آسمان

مقدار بار مجازی که مسافر می تونه با خرید بلیط هواپیما آسمان با خودش به سفر ببره به 4 مقدار متفاوت برای کلاس نرخی های مختلف تقسیم میشه. با خرید بلیط هواپیما آسمان از کلاس نرخی (U،X،R،B،K،Q،O،N،L،H،M،Y) مجاز به حمل 20 کیلوگرم بار، در کلاس های  نرخی (S،V) مقدار 20 کیلوگرم ، در کلاس های نرخی (Z،I،D) مقدار 30 کیلوگرم و در کلاس نرخی A  می تونین مقدار 40 کیلوگرم بار با خودتون ببرین.

شرکت هواپیمایی آسمان

شرکت هواپیمایی ماهان

با خرید بلیط هواپیما ماهان؛ شما بین مقدار بار 20 کیلوگرم و 25 کیلوگرم حق انتخاب دارین که البته باید بهتون بگیم ایمن که موضوع کاملا به  کلاس نرخی بلیط پروازتون بستگی داره. با خرید بلیط هواپیما از کلاس های نرخی (Y،S،B،X،W،U،Q،L،V،T،N) بار مجاز شما 20 کیلوگرم و با خرید بلیط هواپیما از کلاس نرخی (R،I،C،P) مقدار 25 کیلوگرم بار می تونین با خودتون به سفر ببرین.

شرکت هواپیمایی ماهان

شرکت هواپیمایی آتا

میزان بار مجاز در تمامی کلاس های نرخی شرکت هواپیمایی آتا یکسانه و با خرید بلیط هواپیما کلاس های نرخی (M، L،Y،R،N،P) می تونین 20 کیلوگرم بار رایگان به بخش بار پرواز فرودگاه تحویل بدین.

شرکت هواپیمایی آتا

شرکت هواپیمایی ایران ایرتور

با خرید بلیط هواپیما شرکت هواپیمایی ایران ایر تور در همه ی کلاس های نرخی این ایرلاین که شامل کلاس های نرخی: O،H،B،Y،V،T،S،R،E  میشه مجاز به حمل 20 کیلوگرم بار هستین.

شرکت هواپیمایی ایران ایرتور

شرکت هواپیمایی تابان

مقدار بار مجازی که با خرید بلیط هواپیما تابان نصیبتون میشه شامل دو مقدار 20 و 30 کیلوگرم هست که در کلاس های نرخی (N،E،Z،L،B،U،Y،V)  20 کیلوگرم و فقط با خرید بلیط هواپیما کلاس نرخی J ، 30 کیلوگرم بار رایگان بهتون تعلق میگیره.

شرکت هواپیمایی تابان

شرکت هواپیمایی قشم ایر

اگه برای سفرتون شرکت هواپیمایی قشم ایر رو انتخاب کنین، با خرید بلیط هواپیما این ایرلاین در تمام کلاس های نرخی (O،H،B،Y،V،T،S،R،E) بار مجاز شما 20 کیلوگرم هست و برای بار اضافه باید به هزینه ی جدا پرداخت کنین.

شرکت هواپیمایی قشم ایر

شرکت هواپیمایی کاسپین

اگه می خواین با خرید بلیط هواپیما کاسپین 20 کیلو گرم بار با خودتون به سفر ببرین بهتره از بین کلاس های نرخی (J،H،N،D،L،M،K) خرید کنین، این ایرلاین فقط برای مسافرهای کلاس نرخی C، 30 کیلوگرم بار مجاز در نظر گرفته.

شرکت هواپیمایی کاسپین

شرکت هواپیمایی نفت

شرکت هواپیمایی نفت برای کلاس های نرخی (V،K،Q،N،Y،S،B،L،H،X ) مقدار بار 20 کیلوگرم در نظر گرفته.

شرکت هواپیمایی نفت

شرکت هواپیمایی کیش ایر

با خرید بلیط هواپیما کیش ایر در تمام کلاس های نرخی (D،R،H،L،N،Q،O،M،V،Y،C،J) مقدار بار مجاز  هر مسافر 20 کیلو گرم هست.

شرکت هواپیمایی کیش ایر

شرکت هواپیمایی زاگرس

شرکت هواپیمایی زاگرس به مسافر ها این امکان رو میده که با خرید بلیط هواپیما از کلاس های نرخی (H،L،Q،R،N،M،A،U،T،I،S،E،D،B،F،J،C) 20 کیلوگرم بار و با خرید بلیط از کلاس های نرخی (K،Y،V،P) 15 کیلوگرم به بخش بار پرواز به صورت رایگان تحویل بدن.

شرکت هواپیمایی زاگرس

شرکت هواپیمایی معراج

با خرید بلیط هواپیما معراج  در کلاس های نرخی (Y،B،H) میزان بار مجاز شما 20 کیلوگرم و با خرید بلیط هواپیما کلاس نرخی C؛ 30 کیلوگرم بار رایگان می تونین با خودتون به سفر ببرین

شرکت هواپیمایی معراج