در سفرهای خارجی مواظب هزینه ی بالای رومینگ بین المللی باشین

تا حالا راجع به قبض های میلیونی موبایل تو سفرهای خارجی چیزی شنیدین؟ این مشکل و ضرر احتمالی زمانی پیش میاد که شما از مرز پوشش یک اپراتور عبور می کنین و رومینگ بین المللی موبایلتون فعال میشه! اگه شما هم تصمیم دارین با خرید بلیط هواپیما به کشورهای مختلف سفر کنین، بهتره اطلاعاتی راجع به شرایط رومینگ داشته باشین و حواستون به این ضرر های میلیونی باشه. ما تصمیم داریم تو این مطلب بهتون راجع به رومینگ بین المللی و راه فرار از هزینه های بالای تماس در سفرهای خارجی کلی اطلاعات بدیم. با رسپینا24 همراه باشین.

سرویس رومینگ بین المللی

تو سفرهای خارجی، تماس گرفتن و برقراری ارتباط به اون راحتی که فکر می کنین نیست. ممکنه برای دسترسی به اینترنت و تلفن ساعت ها درگیر بشین و یا انقدر هزینه تماس گرفتن بالاست که ممکن قید تماس گرفتن رو بزنین. خیلی از مسافرها، ترجیح میدن از سیم کارت خودشون و با پرداخت هزینه سرویس رومینگ بین المللی بتونن در طول سفر به کشورهای خارجی با خانواده و عزیزانشون تماس بگیرن.

استفاده از تلفن همراه در سفرهای خارجی

رومینگ بین المللی چیست؟

رومینگ یه سرویس روی خط تلفن همراه شماست، که در صورت فعال بودن؛ به محض خروج از مرز جغرافیایی و پوشش شبکه ای اپراتور تلفن همراه، به شما این امکان رو میده که با استفاده از خط موبایل خودتون از طریق شبکه های تلفن همراه کشور مقصدتون تماس بگیرین و هزینه های تماس تون بر اساس هزینه های رومینگ و به صورت دقیقه ای محاسبه میشه.

رومینگ بین المللی

سرویس رومینگ بین المللی در اپراتورهای ایرانی:

در ایران، سه اپراتور همراه اول، ایرانسل و رایتل؛ سرویس رومینگ بین المللی ارائه میدن و هر کدوم از این اپراتورها، تعرفه های متفاوتی برای استفاده از این سرویس دارن. برای استفاده از سرویس رومینگ بین لمللی بهتره بدونین که بعضی از خط ها نیاز به فعال سازی دارن و یه سری به صورت پیش فرض فعال هستن. بهتره بدونین که علاوه بر هزینه ی تماس ها، ارسال پیامک و ..  که به صورت دقیقه ای و با تعرفه های متفاوت باید پرداخت کنین. در صورت فعال نبودن سرویس رو مینگ خط تون هم باید به صورت جداگانه مبلغی رو برای فعال سازی بپردازین.

فعال کردن رومینگ

راه فرار از هزینه ی بالای رومینگ بین المللی در سفر های خارجی:

خیلی از مسافرها، با توجه به بودجه نسبتا زیادی که برای خرید بلیط هواپیما و رزرو هتل در کشورهای خارجی صرف می کنن؛ از هزینه ی زیادی که باید بابت فعال سازی و مکالمه های سفر در خارج از کشور پرداخت کنن رضایت چندانی ندارن  و برای کاهش هزینه های سفر دنبال راه فرار از هزینه های بالای رومینگ بین المللی در سفرهای خارجی هستن و این سوال همیشه وجود داره که آیا راه دیگه ای برای ارتباط برقرار کردن بدون استفاده از رومینگ بین المللی وجود داره؟! در جواب این سوال باید بهتون بگیم که بله، اگه تمایلی به استفاده از سرویس رومینگ بین المللی ندارین؛ می تونین با خرید سیم کارت اعتباری کشور مقصدتون، از اینترنت سیم کارت برای ارتباط برقرار کردن با داخل کشور استفاده کنین و اینطوری تو هزینه ها تون هم صرفه جویی کنین.

سیم کارت

مواظب نقاط همپوشانی باشین!

حتی ممکنه بدون اینکه با خرید بلیط هواپیما به کشورهای خارجی سفر کنین، گرفتار هزینه های بالای رومینگ بین المللی بشین؛ با خودتون فکر می کنین چطوری ممکنه؟! تو نقاط مرزی به خاطر پوشش آنتن تلفن همراه کشور همسایه، این احتمال وجود داره که در داخل کشور از طریق شبکه کشور همسایه به اپراتور وصل بشین و مکالمه تلفنی تون بر اساس هزینه های رومینگ اون کشور محاسبه میشه به همین سادگی.

نقاط همپوشانی

چطوری گرفتار هزینه های رومینگ در نقاط همپوشانی نشیم؟!

اگه به نقاط مرزی کشور سفر می کنین، یعنی به نقاط همپوشانی کشورهای همسایه نزدیک میشین و ازون جایی که رومینگ بر اساس موقعیت جغرافیایی می تونه به صورت خودکار فعال بشه؛ باید حواستون رو جمع کنین که به دلیل همپوشانی شبکه ها، از سرویس رومینگ بین المللی استفاده نکنین. به همین دلیل موقع سفر به این شهرهای مرزی، بهتره قبل از تماس گرفتن؛ به آنتن و شبکه اپراتور رو ی صفحه تلفن همراهتون توجه کنین که حتماً یکی از اپراتورهای (IR – TCI)  یا (IR – MCI) و یا (۴۳۲۱۱) و برای اپراتور ایرانسل (MTNIrancell)روی گوشی تون فعال باشه تا گرفتار نقاط همپوشانی منطقه های مرزی نشین. 

با خرید بلیط هواپیما رسپینا24 روی زمین نمی مونین.