فرودگاه بین المللی مهرآباد با کد یاتا THR و کد ایکائو OIII سال 1317 در غرب تهران ساخته شد. این فرودگاه در حال حاضر پرترددترین فرودگاه ایران به شمار میاد و نقش بسیار مهمی در صنعت هوایی ایران داره. از هر نقطه از ایران که خرید بلیط هواپیما تهران رو انجام بدین، مقصد سفرتون این فرودگاه هست. پس خیلی خوبه که اطلاعات کافی از مهرآباد داشته باشین و بدونین که در هر ترمینال چه امکاناتی در اختیارتون قرار میگیره. همیشه اینو بدونین برای داشتن یک سفر خوب، خرید بلیط هواپیما و رزرو هتل کافی نیست و باید مقصد سفرتون رو به خوبی بشناسین. در ادامه با رسپینا24 همراه باشین، چون قصد داریم فرودگاه مهرآباد رو معرفی کنیم.

فرودگاه مهرآباد

شاید نبود فرودگاه در ایران هیچ وقت به اندازه ی روزی که هواپیمای روسی در سال 1296 در آسمون تهران پرواز کرد، احساس نشده بود. اون روز بخاطر نبود فرودگاه، خلبان مجبور شد هواپیما رو در میدان مشق (محل امور خارجه تهران) به زمین بنشونه. شاید از همون روزا بود که فکر ساخت فرودگاه و معنا پیدا کردن خرید بلیط هواپیما برای ایرانی ها در ذهن مسئولین کشور قرار گرفت. بعد از اینکه سال 1304، حق انحصاری هواپیمایی در ایران به شرکت هواپیمایی آلمانی اختصاص یافت، زمینه ی ساخت اولین فرودگاه در ایران فراهم شد و در نهایت سال 1317 فرودگاه مهرآباد در غرب تهران افتتاح شد. اولین فرودگاه ایران نام خودش رو از روستایی که در اون منطقه بود گرفت و امروز به عنوان پرترددترین فرودگاه ایران شناخته شده.

فرودگاه بین المللی مهرآباد

ترمینال های فرودگاه مهرآباد

پروازهای فرودگاه مهرآباد در 4 ترمینال انجام میشه و برای هر کدوم از این ترمینال ها امکانات ویژه ای در نظر گرفته شده. زمانی پی به اهمیت شناخت فرودگاه ها می برین که مجبور باشین برای رسیدن به مقصد سفر، در مهرآباد توقف داشته باشین و ادامه ی مسیرتون رو با هواپیما و ایرلاین دیگه پیش ببرین. میزان پروازهایی که به فرودگاه مهرآباد انجام میشه به اندازه ای هست که در سال 2017 این فرودگاه با جا به جایی حدود 18 میلیون مسافر، طی 142 هزار پرواز ورودی و خروجی در سال، پر ترافیک ترین فرودگاه ایران معرفی شد. لازم به ذکره که هر کدوم از ایرلاین های داخلی برای ورود و خروجشون از مهرآباد، ترمینال خاصی رو در نظر می گیرین. برای اطلاع از ترمینال ایرلاین های داخلی در فرودگاه مهرآباد میتونین مطلبی که قبلا در سایت رسپینا24 گذاشتیم رو مطالعه کنین.

ترمینال فرودگاه مهرآباد

امکانات فرودگاه مهرآباد

نمیشه برای فرودگاه پرترددی مثل مهرآباد انتظار داشت که هیچ اقدامی در زمینه ی فراهم کردن امکانات رفاهی در ترمینال های مختلف نشده باشه. از جمله امکانات موجود در این فرودگاه میشه به موارد زیر اشاره کرد:

* شعبه های مختلف از چندین بانک در تمام ترمینال ها

* رستوران، کافی شاپ

* دستگاه خودپرداز

* فروشگاه

* پارکینگ: دو ترمینال طبقاتی که یکی مقابل ترمینال های 1 و2 و پارکینگ دوم مقابل ترمینال های 4 و 6  قرار گرفتن، به ترتیب ظرفیت 3 هزار و 1400 خودرو دارن.

* سالن ترانزیت در ترمینال های 2 و 4

* اجاره خودرو

* تاکسی فرودگاه

سالن تشریفات CIP فرودگاه مهرآباد

در ترمینال یک فرودگاه مهرآباد، سالن تشریفات با امکانات مطلوب و ویژه در اختیار مسافران قرار گرفته. این سالن ظرفیتی حدود 150 مسافر داره. تفاوتی نداره که شما خرید بلیط هواپیما از کدوم ایرلاین رو انجام دادین، در هر صورت اگه دوست داشته باشین، می تونین به ترمینال یک برین و در این سالن لحظات خوبی رو سپری کنن. از جمله ویژگی های خوب سالن تشریفات میشه به وجود سالن های کنفرانس کاملا مجهز و همچنین سوئیت های مخصوص استراحت اشاره کرد.

سالن تشریفات فرودگاه مهرآباد

ایرلاین های فرودگاه مهرآباد

ایرلاین هایی که فرودگاه مهرآباد رو به عنوان قطب و مقر اصلی خودشون انتخاب کردن عبارتند از: ایران ایر، ماهان، زاگرس، آسمان، کاسپین، کیش ایر، آریا ایر، ساها، ایران ایرتور، آتا، تابان و هواپیمایی سپهران

ایرلاین های فرودگاه مهرآباد

راه های دسترسی به فرودگاه مهرآباد

مسافرانی که خرید بلیط هواپیما خریدن و قصد دارن از فرودگاه مهرآباد پروازشون رو انجام بدن یا این فرودگاه مقصد سفرشون باشه، اصلا نیاز نیست برای رسیدن به مرکز شهر نگران باشن. فرودگاه مهرآباد در داخل شهر تهران قرار داره و تاکسی، اتوبوس و مترو کار جا به جایی مسافران رو انجام میدن.

فرودگاه بین المللی مهرآباد

فرقی نداره از کدوم شهر ایران تصمیم داشته باشین خرید بلیط هواپیما تهران رو انجام بدین، در هر صورت باید بدونین رسپینا24 در کنار شماست. خیلی راحت تر از چیزی که فکرش رو میکنین، می تونین خرید بلیط هواپیما یا رزرو آنلاین هتل رسپینا24  رو انجام بدین و سفر خوبی داشته باشین. همیشه به خاطر داشته باشین که، با رسپینا24، روی زمین نمی مونین.

همکاران ما از طریق راه های ارتباطی زیر، پاسخگوی سوالات شما در زمینه ی خرید بلیط هواپیما، رزرو هتل و خرید آنلاین تور هستن.