فرودگاه بین المللی دالِس که در ایالت ویرجینیا آمریکا در نزدیکی شهر واشنگتن دی سی قرار گرفته، یکی از پر رفت و آمد ترین فرودگاه های این ایالته. با توجه به این که هرساله مسافرهای زیادی از سراسر جهان با خرید بلیط هواپیما ، در فرودگاه بین المللی دالس توقف دارن؛ ما تصمیم گرفتیم با معرفی این فرودگاه و امکاناتی که در اختیار مسافرهاش میزاره بهتون کمک کنیم تا فرودگاه مقصدتون رو بهتر بشناسین. با رسپینا24 همراه باشین.

فرودگاه بین المللی دالس

توجه کردن به فرودگاه پرواز، در موقع خرید بلیط هواپیما اهمیت زیادی داره مخصوصا اگه دارین بلیط هواپیما پروازی رو می خرین که تا رسیدن به مقصد، قراره  تو یه شهر دیگه  توقف داشته باشین. این جور مواقع که مسافر باید یه مدت زمانی رو (تو یه سری پرواز ها می تونه به چند روز هم برسه)، داخل فرودگاه بمونه؛ امکانات و خدمات فرودگاه، شرایطش، هتل هاش و... اهمیت زیادی پیدا می کنه. به همین دلیل ما بهتون توصیه می کنیم که موقع خرید بلیط هواپیما راجع به فرودگاه هایی که محل توقف تون در مسیر پرواز هستن تا جایی که می تونین اطلاعات کسب کنین تا داخل فرودگاه دچار سر در گمی نشین.

فرودگاه دالس

فرودگاه بین المللی دالس در واشنگتن دی سی:

فرودگاه بین المللی دالس در فاصله ی 40 کیلومتری از غرب واشنگتن، قرار گرفته و بیشتر از 10 شرکت هواپیمایی کشور آمریکا و بیشتر از 20 شرکت هواپیمایی از کشورهای مختلف جهان به این فرودگاه بین المللی رفت و آمد دارن و مسافرهای زیادی رو از سراسر جهان در این فرودگاه جابجا می کنن و به مقصد هاشون می رسونن.

کدهای فرودگاه بین المللی دالس در واشنگتن دی سی:

کد یاتا: IAD

ایکائو: KIAD

دالس فرودگاه بین المللی واشنگتن

فرودگاه بین المللی دالس مقر و قطب کدوم ایرلاین هاست؟

فرودگاه بین المللی دالس هم مثل همه ی فرودگاه های سراسر دنیا ، مقر و قطب اصلی ایرلاین ها و شرکت های هواپیمایی خاصی هست که همه ی پرواز هاشون رو از این فرودگاه انجام میدن. در رابطه با فرودگاه بین المللی دالس باید بهتون بگیم که این فرودگاه قطب و مرکز اصلی دو شرکت هواپیمایی سیلور ایرویز و یونایتد ایرلاینز هست و این دو شرکت هواپیمایی بیشترین تعداد مسافر رو تو این فرودگاه جابجا می کنن.

مسافرهای فرودگاه دالس

اگر قراره مدت زمان اضافه ای رو تو فرودگاه بین المللی دالس بگذرونین بهتون توصیه می کنیم سری به موزه ی هوا فضای مرکز ادوار هیزی بزنین؛ بازدید از موزه رایگانه و می تونین در این موزه از مجموعه ی بی نظیر هواپیما و فضاپیماهای ایالت متحده آمریکا بازدید کنین. فاصله ی موزه تا فرودگاه حدود 12 دقیقه است که با اتوبوس های فیر فکس  983 می تونین خیلی راحت به این موزه برسین. این اتوبوس ها هر 20 دقیقه یکبار از فرودگاه به سمت موزه حرکت می کنن.

پرواز از فرودگاه دالس

معرفی ترمینال های فرودگاه بین المللی دالس در شهر واشنگتن دی سی:

فرودگاه بین المللی دالس، یه مرکز بزرگ برای سفرهای هوایی هست که هم شامل پرواز های داخلی و هم پروازهای بین المللی میشه و کاملا ضروری هست که ترمینال های مختلفی هم برای پرواز ها و شرکت های هواپیمایی مختلف داشته باشه. پرواز های این فرودگاه از ترمینال های A، B، C و D انجام میشه و این ترمینال ها از گیت Z به ترمینال اصلی فرودگاه متصل میشن.

جالبه که بدونین ترمینال اصلی این فرودگاه بین المللی طراحی زیبای معمار معروف Eero Saarinen هست که تو سال 1962 افتتاح شد و جزو یکی از بهترین طرح های این معمار معروفه!

ترمینال فرودگاه

امکانات فرودگاه دالس:

فرودگاه  بین المللی دالس، طی یک برنامه بزرگ ساخت و ساز به نام D2 ، شامل تغییرات عمده ای شده. این تغییرات شامل دو پارکینگ، برج جدید کنترل ترافیک فرودگاه، گسترش گیت B ، باند چهارم جدید، سیستم خودکار حمل و نقل مردم به نام AEROTRAIN و گسترش ساختمان بین المللی ورودی میشه. قراره در سال 2018 سیستم Metrorail منطقه برای رسیدن به دالس حدود 23 مایل گسترش پیدا کنه.

امکانات فرودگاه دالس

فرودگاه بین المللی دالس ظرفیت قابل توجهی برای رشد در آینده داره  با گسترش جزئی، امکانات فعلی می تونه 45 میلیون مسافر سالانه (22.5 میلیون پرواز) رو در خودش جای بده. در حال حاضر پیکربندی چهار بانده این فرودگاه دارای ظرفیت تا 600000 عملیات هواپیمایی در سال هست. و در آینده با اضافه شدن باند پنجم این فرودگاه، ظرفیت دالس می تونه  به 1 میلیون عملیات هوایی در سال افزایش پیدا کنه.

فرودگاه دالس واشنگتن دی سی

می تونین برای خرید بلیط هواپیما و سفر به ایالت متحده آمریکا، از طریق سایت رسپینا24 با فاصله ی چند کلیک خرید بلیط تون رو انجام بدین.