مهارت هایی که برای خرید بلیط هواپیما و سفر کردن باید بدونین

تا حالا با خودتون فکر کردین که برای، سفر کردن علاوه بر آماده کردن لباس ها و وسایل سفر و بستن چمدون هاتون، چه چیزهای دیگه ای رو باید آماده کنین و با خودتون به سفر ببرین! ما تو این مطلب شما رو با مهارت هایی که قبل از سفر، مخصوصا برای سفرهای خارجی؛ باید به عنوان یه گردشگر و مسافر یاد بگیرین آشنا می کنیم. با رسپینا24 همراه باشین.

مسافرت

اگه زیاد اهل سفر کردن باشین و با شرایط و روال کارهای خرید بلیط هواپیما آشنا باشین و بدونین که چطوری میشه بدون مراجعه ی حضوری به آژانس های گردشگری، همین طوری که پای لپ تاپ تو خونتون نشستین، یا حتی با گوشی تون به اینترنت وصل شدین، نرخ قیمت بلیط های مختلف رو تو سایت خرید بلیط هواپیما چک کنین، و بعد از مقایسه و سبک سنگین کردن ارزون ترین بلیط هواپیما رو واسه سفرتون پیدا کنین و خرید اینترنتی بلیط تون رو خیلی راحت انجام بدین. از اونجایی که نیاز به محل اقامت هم، یکی از موضوع های مهم سفر هست؛ احتمالا می دونین که چقدر راحت تر و حتی ارزون تر میشه رزرو هتل تون رو به صورت اینترنتی و آنلاین، قبل از سفرتون انجام بدین تا خیالتون ازاین بابت هم راحت بشه.

خرید بلیط

تا اینجا، گزینه های لازم و ضروری برای سفر که همون خرید بلیط هواپیما و رزرو هتل هستن رو واسه سفرتون حل کردین ولی کارتون اینجا تموم نمیشه، اگه می خواین یه گردشگر موفق باشین باید یه سری مهارت، یاد بگیرین که باعث میشن سفر بهتری رو تجربه کنین.

 مهارت هایی که باید برای سفر کردن یاد بگیرین:

یاد گرفتن جمله های روزانه به زبان محلی

سعی کنین قبل از سفر به یه شهر جدید؛ کلمات و یا حتی جمله های روزانه رو به زبان محلی اون کشور یاد بگیرین. این کار خیلی تو سفر به دردتون می خوره، هم می تونین با محلی ها ارتباط برقرار کنین، و هم برای محلی ها خیلی دوست داشتنیه که ببینن شما تلاش می کنین به زبون خودشون سلام یا تشکر کنین، همین باعث میشه بیشتر بهتون توجه کنن و کارتون رو راه بندازن. مطمعناٌ بعد از سفر می بینین که یاد گرفتنه چندتا کلمه ی محلی ساده، چقدر می تونه تو سفر به دردتون بخوره.

شهر جدید

یاد بگیرین نقشه بخونین

درسته که وجود تکنولوژی و جی پی اس (GPS) و این چیزا کار جهت یابی و پیدا کردن جاهای مختلف رو واسمون آسون و راحت کرده، ولی ممکنه یه جایی تو دل طبیعت یا وسط جاده، اینترنتی وجود نداشته باشه که، بتونین مسیرتون رو پیدا کنین. اینجور جاهاست که داشتن یه نقشه با یه قطب نما و البته مهارت نقشه خوانی  به دردتون می خوره.

جغرافیا

هنر چانه زدن رو یاد بگیرین

چونه زدن نه تنها در سفر، بلکه تو هر جایی که فکرشو بکنین به دردتون می خوره، خیلی وقت ها تو سفر نمی تونیم از چیزهای خوشگلی که تو بازارها می بینیم بگذریم. ولی خوب؛ تو خیلی از مکان های  توریستی، قیمت ها رو چند لایه با مسافرها حساب می کنن، واسه همین اگه هنر چونه زنی رو  یاد بگیرین می تونین تخفیف های فوق العاده ای از فروشنده ها بگیرین. به عنوان یه توصیه هم بهتون پیشنهاد می کنیم زیاد خودتون رو برای خرید مایل نشون ندین.

خرید

یاد گرفتن مهارت های  ارتباط برقرار کردن

ارتباط برقرار کردن با غریبه ها، مخصوصا تو سفر خیلی به دردتون می خوره، وقتی به یه جای جدید سفر می کنین و با مردم جدید و فرهنگ متفاوتی آشنا می شین، از ارتباط برقرار کردن با غریبه ها نترسین؛ ارتباط برقرار کردن با یه غریبه تو سفر، می تونه  واستون کمک و راهنمایی بزرگی باشه. می تونین راجع بهترین دیدنی های شهر، بهترین رستوران ها و مراکز خرید ازمردم راهنمایی بگیرین. اگه دوست داشته باشین با فرهنگ و زندگی مردم کشورهای دیگه آشنا بشین؛ ارتباط برقرار کردن می تونه خیلی چیزها راجع  مردم و سنت هاشون بهتون یاد بده.

طبیعتگردشگری

کمک های اولیه

مهارت های کمک های اولیه، خیلی به دردتون میخورن، اینکه بدونین؛ اگه وسط کوه و جنگل و دشت و بیابون خدایی نکرده اتفاقی واسه کسی افتاد، چطوری می تونین با کمترین امکانات کمک کنین. کلا هر مهارتی مثل شنا و رانندگی و دفاع شخصی و .. که بلد باشین کلی تو سفرهاتون به دردتون می خورن.

کمک های اولیه

اگه اهل سفر با تور و مسافرت های برنامه ریزی شده هستین می تونین با عضو شدن در کانال تلگرام رسپینا24، از تورهای خارجی ارزان ما مطلع بشین، و با خرید بلیط هواپیما و رزرو آنلاین هتل رسپینا24 سفر کنین. اگه هم دلتون می خواد خودتون با خرید بلیط هواپیما و رزرو هتل برنامه سفرتون رو بچینین، می تونین بالای همین صفحه، با انتخاب بلیط هواپیما خارجی یا داخلی، مبدا و مقصد سفرتون رو انتخاب کنین و با مقایسه نرخ قیمت های بلیط هواپیما، بلیط مورد نظرتون رو به صورت اینترنتی بخرین و یه کارت شارژ رایگان هم از ما هدیه بگیرین.

شماره های تماس با ما: