مهم ترین نکاتی که برای پیاده روی روی برف و یخ باید رعایت کنین

شرایط آب و هوایی در زمستون خیلی نامتعادله و همین باعث میشه، کلی از برنامه های سفرتون جا به جا بشن و تغییر کنن. خیلی وقتا ممکنه خرید بلیط هواپیما انجام داده باشین و چمدونتون هم آماده و منتظر شروع یک سفر زیبای زمستونی باشین. اما یهو با خبر میشین که بخاطر شرایط بد آب و هوا، پروازتون کنسل شده و این یعنی کنسل شدن تمام برنامه ها و نشستن توی خونه. اما اگه آدم خوش گذرونی باشین، کنسل شدن بلیط هواپیما در روزهای برفی زمستونی رو یه فرصت عالی برای خرید بلیط قطار یا پیاده روی و برف بازی می دونین. کافیه نکات مهم برای پیاده روی صحیح روی برف رو بدونین، تا یک روز پر از هیجان رو در طبیعت سپیدپوش تجربه کنین. در ادامه با رسپینا24 همراه باشین تا با نکات صحیح در پیاده روی های زمستونی مطلع بشین.

خرید بلیط قطار در زمستان

شاید سُر خوردن و افتادن روی زمین بخش اصلی بازی های زمستونی باشه، اما ممکنه باعث شکستن استخون لگن، دست و پا یا سر بشه. شکستگی دست و پا در هر سنی بدی هایی داره که فکرش هم آدمو اذیت میکنه، اما مطمئنا برای افراد مسن و کهنسال صدمات جبران ناپذیری داره. به همین خاطر باید بتونیم روی برف و یخ بدرستی قدم برداریم.

پیاده روی روی برف

تعادل بدن رو افزایش بدین

سعی کنین در طول سال تعادل بدنتون رو افزایش بدین. افرادی که بدنشون از تعادل بالاتری برخورد داره، راحت تر می تونن در لحظات رخ دادن سقوط و سُر خوردن عکس العمل مناسب نشون بدن. اصلا کار سختی نیست و کافیه در مواقع بیکاری روی یک پا یا پنجه ی پا بایستین.

پیاده روی صحیح روی برف

کفش مناسب بپوشین

انتخاب کفش زمستونی برای جلوگیری از سر خوردن خیلی مهمه. کفش هایی بپوشین که به خوبی با سطح اصطکاک برقرار کنن. کفش های زمستونی باید ضد آب و مقاوم باشند تا بتونین از قلب دومتون در طول پیاده روی های زمستونی مراقبت کنین.

کفش مناسب زمستان

حواستون رو جمع کنین

برای راه رفتن روی برف مخصوصا وقتی از قطار یا ماشین پیاده میشین یا زمانی که قصد دارین از پله های یخ زده بالا یا پایین برین، لازمه حواستون رو خیلی جمع کنین. اگه به جایی که پاتونو میزارین توجه نکنین، ممکنه براحتی سُر بخورین و لذت برف بازی تون از بین بره.

سفرهای زمستانی

نحوه ی صحیح راه رفتن روی برف و یخ

درسته که تعادل بالای بدن و کفش مناسب نقش مهمی در جلوگیری از سر خوردن دارن، اما چگونگی قدم زدن و قرار گرفتن پاها روی زمین اهمیت زیادی دارن.

روی برف و یخ، گام برندارین

گام های کوتاه که فاصله ی دو پا از هم حدود 10 تا 15 سانتی متر باشن، در حالتی که زانوها به مقدار کم خم بشن، یکی از روش های مناسب برای راه رفتن روی برف و یخ هست. با برداشتن گام های کوتاه، بدنتون پایداری بیشتری داره و مانع از سرخوردن میشه.

راه رفتن صحیح روی برف و یخ

راه رفتن روی یک خط در سطوح شیب دار

سعی کنید حتی الامکان روی سطوح شیبدار که احتمال سر خوردن بیشتره، قدم نزنین. اما اگه مجبور بودین از روی سطوح شیبدار رد بشین، پاها باید در فاصله ی کم و به موازات هم قرار بگیرن. این کار باعث میشه تعادل بدنتون افزایش پیدا کنه.

از راه رفتن پنگوئن الهام بگیرین

شاید براتون جالب باشه که بدونین بهترین مدل برای راه رفتن روی برف و یخ، الهام گرفتن از پنگوئنه. یک لحظه راه رفتن پنگوئن رو تصور کنین، این مدل راه رفتن باعث میشه مرکز ثقل بدن کاملا حفظ بشه. در حالت عادی وقتی روی زمین قدم برمیداریم، وزن ما در دو طرف بدن تقسیم میشه و این بدترین مدل برای پیاده روی روی برف و یخ هست. راه چاره اینه مرکز ثقل بدنتون رو روی پای جلویی قرار بدین و این طوری تعادل بدنتون رو حفظ کنین.

به تصویر زیر نگاه کنین تا با روش درست قدم زدن روی برف و یخ آشنا بشین.

پیاده روی روی برف

اما خوبه حالا که با روش صحیح قدم زدن روی برف و یخ آشنا شدین، کوله پشتی تون رو بردارین و وسایل مور نیاز برای سفرهای کوتاه زمستونی رو  بزارین داخل کوله و از طبیعت سفید پوش کلی انرژی بگیرین. میدونین داخل کوله پشتی تون چیا باید بزارین؟ لباس گرم، کلاه، دستکش، شال گردن، چراغ قوه، عینک آفتابی، ضد آفتاب، مواد غذایی، جعبه ابزار کمک های اولیه، آب باید داخل کوله پشتی تون باشه و یه همراه هم در کنارتون تا کلی خوش بگذرونین.

سفرهای زمستونی

خرید آنلاین بلیط قطار برای سفرهای زمستانی

رسپینا24 بهتون پیشنهاد میکنه اگه قصد دارین سفرهای کاری و ضروری در فصل زمستونی برین، بلیط قطار بخرین تا خیالتون راحت باشه. برای خرید آنلاین بلیط قطار سپینا24 کافیه وارد منوی قطار بشین وبعد از مشخص کردن مبدا و مقصد و تاریخ مورد نظرتون، خرید بلیط قطار برای هر مقصدی که دوست دارین بخرین و سفر خوبی رو در مسیرهای پر از برف و زیبای زمستونی شروع کنین. 

خرید بلیط قطار از رسپینا24