میزان بار مجاز در اتوبوس

مقدار بار مجاز در اتوبوس

با توجه به تفاوت این میزان در اتوبوس های داخلی و خارج کشور، این 2 مسئله را به طور جداگانه مورد بررسی قرار می دهیم.

میزان بار مجاز در اتوبوس های داخلی

طبق قوانین سازمان راهداری، ظرفیت جعبه اتوبوس، 600 کیلوگرم است و هر مسافر می تواند 20 کیلو بار، به همراه داشته باشد. توجه کنید در برخی از شرکت ها این مقدار، تا 40 کیلوگرم هم در نظر گرفته می شود که 20 کیلوگرم از آن، رایگان و به ازای اضافه بار، بر اساس قوانین هر شرکت، اضافه بار دریافت می شود. اما به علت عدم وزن کشی اتوبوس ها در ابتدای ورود و کمبود آگاهی مردم در این مورد، برخی از مسافرین، مقدار بار بیشتری وارد قسمت بار اتوبوس می کنند. با این وجود، طبق اعلام مدیر کل دفتر حمل و نقل مسافری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای، مسافران به هیچ عنوان اجازه ندارند با چمدان یا وسیله ای اضافی و خارج از ظرفیت، وارد کابین اتوبوس کنند و تنها می توانند یک ساک دستی و وسیله ای برای جعبه بالای اتوبوس، همراه داشته باشند.

میزان بار مجاز در سفرهای خارجی با اتوبوس

در سفرهای خارجی حمل بار تا سقف 40 کیلوگرم هم می تواند در نظر گرفته می شود. نکته قابل توجه این است که برای وزن های بیش ‌تر از 20 کیلوگرم بار باید هزینه‌ ای به شرکت مسافربری بابت اضافه بار پرداخت نمائید. البته این مسئله به تایید راننده و سیاست‌های شرکت اتوبوسرانی بستگی دارد. با توجه به محدودیت های این ناوگان، مسافرین آن نمی توانند به اندازه سفر های ریلی،بار همراه خود داشته باشند.

حمل بار با اتوبوس

در این قسمت به بررسی وسایل مجاز و ممنوعه در اتوبوس اشاره می کنیم.

وسایل مجاز در اتوبوس

با وجود این که بازرسی خاصی در این وسیله نقلیه انجام نمی گیرد؛ اما رعایت قوانین زیر برای جلوگیری از مشکلات احتمالی برای سفر با اتوبوس، توصیه می شود.

از همراه داشتن بلیط اتوبوس، موبایل و کیف پول خود مطمئن شوید.

حمل حیوان خانگی تنها با مجوز از سمت راننده و شرکت اتوبوسرانی امکان پذیر است. لذا قبل از سفر، هماهنگی های لازم را انجام دهید.

چه وسایلی را نمی توانیم همراه خود داخل اتوبوس ببریم؟

از آوردن سلاح گرم و سرد به داخل اتوبوس یا قرار دادن داخل قسمت بار ممانعت خواهد شد.

از همراه داشتن هرگونه مواد منفجره، آتش زا و اسیدی خودداری نمائید.

وسایل مجاز و غیر مجاز در اتوبوس

خرید اینترنتی بلیط هواپیما، قطار، اتوبوس، رزرو هتل و تور از رسپینا

در این مقاله سعی شد تمامی موارد مورد نیاز در رابطه با میزان حمل بار با اتوبوس به شما ارائه شود. در صورت هرگونه ایراد یا سوال در این مورد، می توانید به صورت 24 ساعته با مشاورین رسپینا تماس گرفته و علاوه بر کسب اطلاعات مورد نیاز، بلیط این وسیله نقلیه را در مسیرهای مختلف، سفارش دهید. چنانچه اقلام مجاز یا غیر مجاز دیگری را در سفر با اتوبوس می شناسید در پایین همین مقاله با ما در اشتراک بگذارید. با رسپینا روی زمین نمی مانید...