نکات مهم و سودمند برای حفظ امنیت در سفر های خارجی

مهمتر از خود سفر و برنامه ریزی هاش و اینکه بتونین ارزون ترین بلیط هواپیما رو پیدا کنین یا نه؛ اینه که چقدر در سفر امنیت تون تامین بشه و با کلی تجربه ی خوب از سفر برگردین! بعضی وقت ها مسافرها بدون اینکه خودشون متوجه باشن؛ با رعایت نکردن یه سری نکته ها امنیت خودشون رو به خطر میندازن!! ما در این مطلب بهتون نکات مهمی رو آموزش میدیم که بتونین امنیت تون رو در سفر حفظ کنین. با رسپینا24 همراه باشین.

بلیط هواپیما خارجی

رعایت احتیاط در طول سفر به این معنی نیست که از زمان خرید بلیط هواپیما و آماده شدن برای سفر؛ مدام با خودتون نگرانی و استرس داشته باشین که یه موقع واستون اتفاقی نیفته!!  فقط کافیه حواستون به اتفاقای دور و برتون باشه و بدونین تو هر موقعیتی باید چطوری رفتار کنین. ما در ادامه ی این مطلب با آموزش یک سری نکات بهتون کمک می کنیم که سفر لذت بخش تر و بدون مشکلی رو تجربه کنین.

نکاتی که باعث میشن در سفر امنیت بیشتری داشته باشین:

طعمه ی دزدها و جیب بُرها نشین

ما ایرانی ها به دلیل نداشتن کارت اعتباری بین المللی، باید در طول سفر چهار چشمی حواسمون به پولامون باشه! چون مجبوریم به جز هزینه ای که برای خرید بلیط هواپیما  و رزرو آنلاین هتل  قبل از سفر پرداخت کردیم، مابقی بودجه ی سفرمون رو به صورت  پول نقد همراهمون داشته باشیم. شاید باورتون نشه ولی داشتن یه عالمه پول در سفر بیشتر از اینکه خوشحاتون کنه، نگرانتون می کنه! به همین دلیل باید روش های مواظبت از پول در طول سفر رو یاد بگیریم تا طعمه ی دزدها نشیم!

مراقب پول هاتون باشین

به رسم و رسوم کشورها احترام بزارین

هر کشوری، فرهنگ و رسم و رسوم خودش رو داره؛ زمانی که شما به کشور جدیدی سفر می کنین، هدفتون از خرید بلیط هواپیما اون کشور نمی تونه فقط گشتن تو خیابون ها و دیدن جاذبه ها باشه، خواسته یا ناخواسته؛ یکی از بخش های مهم سفر شناخت فرهنگ و آشنا شدن با رسم رسوم مناطق مختلفه. یاد بگیرین که به رسم رسوم مختلف احترام بزارین، حتی اگه  این رسم و رسوم ها، برای شما بی معنی و یا حتی خنده دار باشن! بعضی از کشورها برای رعایت نکردن رسم ورسوم جریمه ی زندان دارن و این شامل توریست ها هم میشه.

احترام به آداب و رسوم کشورهای مختلف

مواظب منطقه های ممنوعه باشین

گاهی وقت ها برای مسافرها پییش میاد که نا خواسته به یک مکان ممنوع وارد میشن یا از یک منطقه ی ممنوعه عبور می کنن؛ حتی ممکنه به این خاطر، پلیس دستگیرشون کنه! اگه همچین مشکلی واستون پیش اومد بهتون پیشنهاد می کنیم که شروع کنین به فارسی صحبت کردن و وانمود کنین که هیچ زبانی بلد نیستین.

منطقه های ممنوعه

با تورهای گروهی سفر کنین

درسته که تنها سفر کردن جنبه های مثبت زیادی داره و درس های بزرگی تو زندگی بهتون میده؛ ولی در عین حال باعث میشه که محتاط تر رفتار کنین و قطعا نگرانی هاتون بیشتر از زمانی هست که با تورهای گروهی سفر می کنین. پس بهتره قبل از سفر؛ با خودتون فکر کنین که آمادگی لازم رو دارین که شخصاً، بلیط هواپیما بخرین و رزرو هتل تون رو انجام بدین و تنهایی سفرتون رو شروع کنین؟! 

سفر با تور

تا دیر وقت بیرون نمونین

خیلی از مسافرها ترجیح میدن که تا دیر وقت بیرون بمونن و تا جایی که ممی تونن از لحظه های سفرشون لذت ببرن؛ اگه دارین با تور و به صورت گروهی سفر می کنین این کار می تونه یه ایده ی خوب باشه، ولی اگه تنها سفر می کنین قطعا این کار می تونه به ضررتون تموم بشه!

تا دیروقت بیرون نمونین

سایت رسمی خرید بلیط هواپیما رسپینا24، به مسافرها این امکان رو میده که از بین ۹۵۰ ایرلاین مختلف بلیط دلخواهشون رو انتخاب کنن. شما می تونین هر نوع بلیط چارتر و سیستمی با ارزون ترین قیمت ها رو از سایت رسپینا۲۴ خریداری کنین. کافیه از منوی بالای همین صفحه با انتخاب بلیط هواپیما داخلی و یا خارجی و مشخص کردن تاریخ حرکت تون، لیست قیمت  پرواز های سیستمی و چارتری مقصدتون رو با هم مقایسه کنین و بهترین خرید رو انجام بدین. علاوه بر امکان خرید اینترنتی بلیط هواپیما، قطار و اتوبوس؛ تنها با فاصله ی چند کلیک عملیات رزرو آنلاین هتل انتخابی تون، از بین تمام هتل های سراسر دنیا از طریق سایت رسپینا۲۴ انجام بدین و نگران اقامت تون در طول سفر نباشین.

در ضمن می تونین برای خرید بلیط هواپیما، بلیط چارتر، بلیط قطار و یا رزرو هتل از طریق شماره های زیر با همکاران ما در بخش فروش در ارتباط باشین.