نکات مهم و ضروری برای سفر با خرید بلیط هواپیما در زمان بارداری

اگر شما هم جزآن دسته از خانم هایی هستید که در زمان بارداری ترس از هواپیما دارید که مبادا اتفاقی برای شما و یا جنین بیافتد، پیشنهاد می کنم همراه با رسپینا24 باشید تا مسافرت هوایی بی خطری داشته باشید. البته فراموش نکنید که قبل از هر مسافرت هوایی با پزشک خود مشورت کنید.بلیط هواپیما ، بلیط چارتر ، بلیط قطار ، رزرو آنلاین هتل رسپینا24

اگر شما هم جزآن دسته از خانم هایی هستید که در زمان بارداری ترس از هواپیما دارید که مبادا اتفاقی برای شما و یا جنین بیافتد، پیشنهاد می کنم همراه با رسپینا24 باشید تا مسافرت هوایی بی خطری داشته باشید. البته فراموش نکنید که قبل از هر مسافرت هوایی با پزشک خود مشورت کنید.


بارداری در سفر هوایی

توجه داشته باشید که اگر دچار بیماری خاصی مانند کم خونی داسی شکل، اختلالات لخته شدن خون، دیابت و فشار خون بالا، و یا در معرض خطر زایمان زودرس هستند و یا دچار مشکل نارسایی جفت هستند، ممکن است مسافرت با هواپیما مشکلات آنها را بدتر کند.

جالب است بدانید که بهترین و مناسب ترین زمان مسافرت هوایی در زمان بارداری، در اواسط بارداری و درهفته 14 تا 28 بارداری می باشد. به دلیل اینکه خطر زایمان زودرس و سقط جنین کمتر است.

اگر در اوایل بارداری مسافرت با خرید بلیط هواپیما را دارید، مشکلی وجود ندارد. فقط احتمال شدت تهوع می باشد که به شما توصیه می کنیم چند کیسه نایلون همراه داشته باشید.

باتوجه به اینکه در سه ماهه دوم بارداری، تهوع، سقط جنین و زایمان زودرس کاهش پیدا می کند، زنان در این زمان به فکر مسافرت هوایی می افتند. اما باید به گردش خون توجه کنند. چراکه زمانی که در هواپیما هستید، احتمال ایجاد لخته خونی در رگ ها زیاد است.

حال برای جلوگیری از لخته شدن خون به موارد زیر توجه کنید:

لباس های گشاد و راحت به تن کنید.

پوشیدن جوراب های مخصوص واریس کمک می کند تا خون از سمت پاها به قلب و ریه ها انتقال یابد.

پاها را روی هم نیندازید.

نکات زیر را جدی بگیرید:

  • صندلی را بادقت انتخاب کنید، در کنار درب خروجی نباشید، فضای کافی داشته باشید، بهتراست صندلی کنار راهرو را انتخاب کنید
  • کمربند را در زیر شکم و بالای ران ها ببندید.
  • برای بهبود به گردش خون، هرازگاهی از جای خود بلند شوید، قوزک پایتان را بچرخانید، انگشت های پاهایتان را تکان دهید، ورزش های کششی انجام دهید.
  • مایعات زیاد بنوشید، چراکه در هواپیما به دلیل رطوبت کم، آب بدن خود را از دست می دهید.
  • در پرواز، فشار هوا کم می شود که این امر باعث کاهش اکسیژن خون می گردد، اما اگر بارداری سالمی دارید، نباید نگران باشید

نکته آخر، بسیاری از خانم ها از اشعه ایکس زمان بازرسی در فرودگاه می پرسند، لازم است بدانید که این ماشین ها اشعه X ندارند و هیچگونه خطری برای شما و جنین شما ندارند.