همه چیز درباره حمل و نقل عمومی تفلیس؛ خرید تور گرجستان

خرید تور گرجستان و سفر به تفلیس بدون شک بدون استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی هزینه های زیادی رو به همراه داره و نمی تونین به درستی در سطح شهر تردد کنین. استفاده از حمل و نقل عمومی تفلیس نیاز به داشتن اطلاعات کافی در مورد خرید بلیط  و پرداخت هزینه و شناخت وسایل مختلف و انتخاب هر کدوم در شرایط متفاوت داره. در این مطلب با وسایل حمل و نقل عمومی تفلیس سفر کوتاهی در این شهر خواهیم داشت. با رسپینا24 همراه باشین.

خرید تور گرجستان

پرداخت هزینه وسایل حمل و نقل عمومی تفلیس با کارت مترومانی

قبل از معرفی حمل و نقل عمومی تفلیس لازمه اطلاعات کافی در مورد نحوه ی پرداخت هزینه های سفر داشته باشین. درست مثل شهرهای ایران که کارت های شهروندی با نام های مختلف برای پرداخت کرایه ی اتوبوس و مترو خریداری می کنیم، در سفر با خرید تور گرجستان هم باید در ابتدا کارت مترومانی (Metromoney) بخرید تا مشکلی برای استفاده از حمل و نقل عمومی تفلیس نداشته باشین. کارت مترومانی هزینه ی سفر با اتوبوس و مترو رو با تخفیف محاسبه میکنه و باعث میشه تا در هزینه های سفر صرفه جویی کنین.

کارت مترومانی رو با پرداخت 2 دلار در ایستگاه های مترو و اتوبوس می تونین بخرین یا مجدد شارژ کنین. البته برای شارژ مجدد این کارت ها می تونین از دستگاه های ویژه با کمک کارت های بانکی گرجستان استفاده کنین.

کارت مترومانی گرجستان

حمل و نقل عمومی تفلیس

اتوبوس

اتوبوس یکی از بهترین و در دسترس ترین وسایل حمل و نقل عمومی در تفلیس به شمار میاد که هزینه ی استفاده از اون 50 تتری (20 تا 25 سنت) هست. می تونین با کارت مترومانی یا خرید بلیط از ایستگاه اتوبوس از این وسیله استفاده و در سطح شهر با هزینه ی کم تردد کنین. ساعت کاری اتوبوس های تفلیس 7 صبح تا 12 شب هست، اما اوایل صبح و بعد از ظهر تعداد اونها کمتر میشه. اطلاعات کامل درباره ی مسیر، ساعت حرکت و جدول زمانبندی اتوبوس در مناطق مختلف تفلیس رو می تونین در سایت این اتوبوس رانی تفلیس مطالعه کنین.

مترو تفلیس

متروی تفلیس در حالت کلی شامل دو خط هست که در مجموع 21 ایستگاه داره و از ساعت 7 صبح تا 12 شب مشغول به فعالیت هستن. هزینه ی استفاده از مترو تفلیس 50 تتری (20 سنت) هست و قابل پرداخت با کارت مترومانی و خرید بلیط از ایستگاه های مشخص با علامت M قرمز می باشد.

مترو تفلیس

مینی بوس تفلیس

برخلاف سایر وسایل حمل و نقل عمومی تفلیس، مینی بوس ها ایستگاه مشخصی ندارند و مسافر در هر نقطه از شهر که بخواد می تونه از راننده درخواست توقف کنه. هزینه ی استفاده از این وسایل معمولا 80 تتری (35 سنت) هست که البته با توجه به طولانی بودن مسیرتون ممکنه تغییراتی داشته باشه. هزینه ی استفاده از مینی بوس رو باید به صورت وجه نقد پرداخت کنین و کارت مترومانی برای اینها کاربرد نداره.

مینی بوس تفلیس

تاکسی آنلاین تفلیس

درست مثل ایران که تاکسی های آنلاین هر روز در حال افزایش هستن، در تفلیس هم می تونین با نصب اپلیکیشن های ویژه در هر نقطه از شهر براحتی درخواست تاکسی بدین و با هزینه ی ارزان سفر کنین. از معروف ترین تاکسی های آنلاین تفلیس میشه به تاکسیفای، گو تریپ، اوبر، تاکسی آن و یاندکس اشاره کرد.

تاکسی آنلاین تفلیس

حمل و نقل عمومی تفلیس؛ فرودگاه تا مرکز شهر

با توجه به اینکه در سفرهای خارجی اکثر افراد وسیله ی نقلیه ی شخصی ندارن، در نتیجه نحوه ی جا به جایی از فرودگاه تا مرکز شهر اهمیت زیادی پیدا میکنه. از جمله وسایل حمل و نقل عمومی تفلیس که می تونین از فرودگاه تا مرکز شهر و بالعکس استفاده کنین میشه به اتوبوس، تاکسی، تله کابین و قطار کابلی اشاره کرد. اتوبوس های فرودگاه که شماره 37 دارن با رنگ آبی در مقابل سالن ورودی فرودگاه قرار میگیرن و هزینه ی استفاده از اونها 0.5 Gel هست.

تفلیس

اگه قصد دارین از فرودگاه تا مرکز شهر رو با تاکسی طی کنین، می تونین به ایستگاه مخصوص این وسیله حمل و نقل عمومی تفلیس برین و سوار تاکسی های سفید رنگ بشین. این تاکسی ها به صورت 24 ساعته در دسترس هستن و فاصله فرودگاه تا شهر رو بین 20 تا 30 دقیقه طی می کنند. هزینه ی استفاده از تاکسی فرودگاه 25 Gel محاسبه میشه.

حمل و نقل تفلیس

خرید تور گرجستان با رسپینا24

با سایت رسمی خرید آنلاین تور رسپینا24 براحتی می تونین مقدمات سفر رو فراهم کنین و با شناختی که از حمل و نقل عمومی تفلیس بدست آوردین، در گوشه و کنار شهر بازدید و سفر فوق العاده جذابی رو شروع کنین. برای خرید تور گرجستان به مقصد هر کدوم از شهرهای تفلیس یا باتومی کافیه وارد منوی تور از کادر بالای این صفحه بشین یا از طریق راه های ارتباطی زیر، با همکاران ما در واحد تور خارجی تماس بگیرین.