چطور بعد از خرید بلیط هواپیما و شروع سفر مواظب پولامون باشیم

تصور کنین که بعد از خرید بلیط هواپیما و رزرو هتل خیلی خوشحال سفرتون رو شروع کردین و قصد دارین تا می تونین از لحظات سفرتون لذت ببرین. یکی از وحشتناک ترین اتفاق هایی که می تونه برای یک مسافر در طول سفر اتفاق بیفته، دزدیده شدن و یا گم کردنِ پول و بودجه ی سفره. به جای اینکه بدونیم تو همچین شرایطی باید چی کار کنیم، بهترین کار اینه که، ببینیم چطوری می تونیم از پیش اومدن همچین اتفاق هایی جلوگیری کنیم! ما تو این مطلب بهتون میگیم چطوری میشه در طول سفر مراقب پول هاتون باشین. با رسپینا24 همراه باشین.

سفر ارزان

در طول سفر، اینکه با خودمون پول زیادی داشته باشیم هم می تونه باعث آرامش خاطرمون بشه و هم می تونه نگرانمون کنه؛ چون مدام باید برای مواظبت از پولامون اضطراب داشته باشیم. مخصوصا در سفرهای خارجی؛ که ما ایرانی ها که به دلیل تحریم ها نمی تونیم مستر کارت داشته باشیم و به جز هزینه ای که برای خرید بلیط هواپیما و رزرو آنلاین هتل قبل از سفر پرداخت کردیم، باید مابقی بودجه ی سفرمون رو به صورت  پول نقد همراهمون داشته باشیم. البته ترفندها و راهکارهای زیادی وجود دارن که بهمون کمک می کنن بتونیم هم بهتر از پول هامون نگهداری کنیم و هم دغدغه و نگرانی مون رو کمتر کنیم. در ادامه با این ترفندها آشنا میشین.

مواظب جیب بر ها باشیم

چطوری می تونیم در طول سفر بیشتر مواظب پولامون باشیم ؟

 از روش های جاسازی مخفی استفاده کنین

مخفی کردن پول می تونه کمک بزرگی بهتون بکنه؛ به همین دلیل، بهتره از لباس هایی که جیب های مخفی دارن استفاده کنین و یا خودتون یه جیب مخفی برای لباستون درست کنین و پولهاتون رو اینطوری جاسازی کنین که زیاد تو دید نباشن و در ضمن همه ی پول هاتون رو یک جا مخفی نکنین بهتره پول هاتون رو در جاهای مختلفی بزارین.

جیب های مخفی لباس

به افراد غریبه ای که بهتون نزدیک میشن اعتماد نکنین

اعتماد کردن به آدمهای غریبه مخصوصا در سفرهای خارجی، گاهی وقت ها می تونه اشتباه خیلی بزرگی باشه! همیشه توریست ها و گردشگرها بهترین قربانی ها برای دزدها و کلاهبردارها هستن! به همین خاطر اگه دیدین کسی بدون مقدمه و با تظاهر به کمک کردن بهتون نزدیک شد، به هر بهونه ای حتی ممکنه به عنوان کمک برای رزرو هتل و یا پیشنهاد خرید بلیط ارزان بهتون نزدیک بشن، بهتره تو این مواقع، زیاد بهشون اعتماد نکنین. این مساله تو شهرهای توریستی خیلی زیاد پیش میاد.

ارتباط با غریبه ها

از کیف پول های گرون قیمت استفاده نکنین

هزینه های سفر تنها به خرید بلیط هواپیما و رزرو هتل ختم نمیشه، تازه بعد از خرید بلیط هست که هزینه کردن برای سفر تون شروع میشه، و باید حسابی مواظب پول هاتون باشین. استفاده کردن از کیف پول های گرون قیمت در طول سفر می تونه به ضرر تون تموم بشه. وقتی از کیف پول های گرون استفاده می کنین؛ خیلی بیشتر توجه کیف قاپ هارو به خودتون جلب می کنین.

مواظبت از کیف پول

از کمربندهای مسافرتی استفاده کنین

کمربندهای مسافرتی ایده ی خوبی برای مسافرها بودن. داخل این کمربندها یه فضای مخفی وجود داره که برای جاسازی کردن پول طراحی شده، فقط حواستون باشه که این کمربندها برای مخفی کردن پول ایده ی خوبی هستن نه برای وقتی که می خواین از پولتون استفاده کنین و هزینه های سفر مثل خرید کردن و تهیه ی بلیط رو انجام بدین!!

کمربندهای مسافرتی

از گاوصندوق هتل استفاده کنین

خیلی از هتل ها، داخل اتاق هاشون گاو صندوق دارن می تونین به جای اینکه همه ی پولتون رو با خودتون این طرف و اون طرف ببرین، فقط همون مقدارپولی که نیاز دارین رو با خودتون به بیرون از هتل ببرین! و حتی وسایل با ارزش تون مثل طلا و مدارک مهم تون رو داخل گاوصندوق اتاق هتل بزارین. در ضمن اگه اتاقی که گرفتین گاو صندوق نداشت می تونین از صندوق امانات هتل برای نگهداری وسایل تون استفاده کنین.

گردش

موقع خرید کردن همه ی پولتون رو تو دست تون نگیرین

معمولا مکان های توریستی شلوغ و بازارها، یکی از مهمترین هدف ها برای کیف قاپها و دزدها هستن. دیدن یه مقدار زیاد پول نقد توی دستتون، شما رو به یک طعمه ی عالی برای دزدها تبدیل میکنه!

پول زیاد در سفر

علاوه بر مراقبت از پول هاتون در طول سفر، بهتره قبل از سفرتون هم مواظب خرج کردن پول ها تون باشین و با خرید بلیط ارزون تر، تو هزینه های رفت و آمد تون صرفه جویی کنین. رسپینا۲۴، به عنوان یه سایت رسمی خرید بلیط هواپیما رسپینا24، انواع بلیط های سیستمی و چارتری رو با ارزون ترین قیمت، در اختیارتون قرار میده، و شما می تونین بلیط هواپیما تون رو از بین ۹۵۰ ایرلان مختلف خارجی و داخلی انتخاب کنین ، و با خرید اینترنتی بلیط هواپیما از سایت رسپینا ۲۴، علاوه بر خرید ارزون بلیط، می تونین مکالمه  ی سفرتون رو هم مهمون ما باشین.

برای هر گونه مشاوره سفر و یا خرید تور می تونین از طریق شماره های زیر با همکاران ما تماس بگیرین.