13 نکته برای داشتن سفر خوب و ارزون با خرید بلیط قطار

تصور شنیدن صدای سوت قطار، ایستادن مقابل پنجره و عبور از مسیرهای ریلی امن و زیبا، قدم زدن در راهروهای باریک قطار، همه ی مسافرارو برای خرید  بلیط قطار و شروع سفر ارزون وسوسه میکنه. لذت سفر با قطار و دیدن مناظر زمانی بیشتر میشه که همه بتونیم نکاتی رو در حین خرید بلیط قطار و بعد از اون رعایت کنیم. با رسپینا24 همراه باشین تا با این نکات آشنا بشین.

خرید بلیط قطار

بعد از انتخاب مقصد سفر و خرید بلیط قطار، یه سفر لذت بخش و خاطره انگیز شروع میشه. اما همیشه در حین هر سفر، ممکنه مواردی پیش بیاد که لذت سفر رو کم می کنه. خیلی خوبه قبل از سفر با هر وسیله نقلیه، نکاتی در مورد آداب رفتار در این نوع سفر رو بدونیم. دوست دارین یه سفر خوب با قطار داشته باشین؟ با ما همراه باشین، تا با نکات مهم در سفر با قطار آشنا بشین.

چطور یه سفر لذت بخش با قطار داشته باشیم؟

دقت در انتخاب قطار

تصور کنین برای شروع سفر با یه برنامه ریزی درست مقصد رو انتخاب کردین و کوله بار سفر رو بستین. وارد قطار که میشین، با برخورد خوب مهماندارا، کوپه های بزرگ  با امکانات فوق العاده، غذای با کیفیت، راهروهای تمیز و خلوت مواجه بشین. خیلی حس خوبیه. لذت سفر با همین انتخاب درست چند برابر میشه. 

دقت در ایستگاه قطار

بعد از خرید بلیط قطار، روی بلیط رو بدرستی بخونین. دقت کنین خیلی وقتا مسافرا در ایستگاه اشتباه منتظر قطار می ایستن و سفر رو از دست میدن.

دقت در زمان حرکت

اشتباه رایجی که اغلب مسافرا در سفر دچار میشن، دقت نکردن به زمان سفره. سعی کنید چند دقیقه زودتر از زمان حرکت در ایستگاه باشین تا بدون استرس، سفرتون رو شروع کنین.

خرید اینترنتی بلیط قطار

سَبُک سفر باشین

شاید برای شما هم پیش اومده باشه، که برای شروع سفر داخل کوپه نشستین، همسفری با حجم زیادی از بار وارد کوپه میشه. فضای کم و شلوغ کوپه، بخش زیادی از لذتی که قرار بود در حین رسیدن به مقصد داشته باشین رو از بین میره.

بلیط قطار

به اندازه صحبت کنین

بخشی از لذت سفر با قطار بخاطر هم صحبت شدن و تعامل با همسفرهاست. سعی کنید کمی در مورد مقصدتون صحبت کنین. حواسمون باشه، به حریم شخصی افراد وارد نشیم تا همه از سفر لذت ببرن.

خرید_بلیط_قطار

مراقبت جای پاهاتون باشین

فضای کوپه خیلی کمه . طولانی بودن مسیر گاهی وقتا باعث میشه احساس خستگی کنین. حواستون باشه پاهارو به اندازه دراز کنین. دیدن این حرکت حس خوبی به همسفراتون نمیده.

خرید اینترنتی بلیط قطار

استفاده از راهروهای قطار

همیشه افرادی هستن که در حین سفر از تلفن همراه زیاد استفاده می کنن. راهروهای قطار جای خیلی خوبی برای صحبت کردن با تلفن همراه و همزمان لذت بردن از مناظر بیرونه.

از مسیر سفر لذت ببرین

ایستادن کنار پنجره های قطار و دیدن مناظر زیبا، طولانی بودن مسیر و خستگی  رو تا حد زیادی کم میکنه.

کتاب همراه خودتون داشته باشین

اگه اهل کتاب خوندن هستین، کتابای جیبی همراه داشته باشین. نشستن کنار پنجره ی قطار و خوندن کتاب، آرامش خاصی بهتون میده.

قطار

زمان خوابیدن رو با دیگران تنظیم کنین

برای خوابیدن در قطاری که کوپه ی کوچیکی داره و برای خوابیدن نیازه تا تختها باز بشن، بهتره در مورد زمان خوابیدن با هم کوپه ای هاتون به توافق برسین.

خوراکی اضافی همراه داشته باشین

رفتن به سفر برای اینه که چند روز دغدغه های زندگی روزمره رو رها کنین و پا به مسیری می زارین تا لذت ببرین. سعی کنین در حین سفر میان وعده همراه داشته باشین. تحمل گرسنگی در سفرهای طولانی حس خوبی نیست.

سفر با قطار

برای استفاده از پریزهای برق به توافق برسین

گاهی تعداد پریزهای داخل کوپه با تعداد مسافرا تناسب نداره. سعی کنین با یه برنامه ریزی درست برای استفاده از پریز با هم کوپه ای ها به مشکل نخورین.

دستمال مرطوب همراه خودتون داشته باشین

رعایت نکات بهداشتی در حین سفر خیلی ضروریه. آلوده شدن به میکروب و ویروس های مختلف که در محیط قطار وجود دارن، خیلی وقتا باعث میشه از سفرتون لذت نبرین. سعی کنین قبل از دست زدن به وسایل داخل قطار، با دستمال مرطوب اونارو تمیز کنین.

زیبایی های سفر با قطار نسبت به سایر سفرهای زمینی خیلی بیشتره. پس چه بهتر که با در نظر گرفتن و رعایت کردن مواردی که گفتیم تا حد زیادی فاصله ی بین مبدا و مقصد رو لذت بخش تر کنیم. سایت رسمی خرید بلیط هواپیما و خرید اینترنتی بلیط قطار رسپینا24 این امکان رو فراهم کرده تا خرید اینترنتی بلیط قطار رو تنها با چند کلیک ساده داشته باشین. کافیه وارد منوی بلیط قطار بشین . بعد از مشخص کردن مبدا و مقصد و تاریخ حرکت، وارد صفحه ی لیست بلیط های قطار برای اون تاریخ و مسیر میشین. رفتن به سفر با قطار، وقتی رزرو آنلاین هتل انجام میدین، باعث میشه خیالتون از محل اقامتتون هم راحت باشه. 

همکاران ما از طریق راه های ارتباطی زیر مشاور خوبی برای شما هستن.