خرید سوغات برای خیلی از مسافرهای سراسر دنیا تبدیل به یه سنت دوست داشتنی شده! مخصوصا زمانی که با خرید بلیط هواپیما و رزرو هتل به یه کشور خارجی جذاب سفر می کنیم، موضوع خرید سوغات و یادگاری از مقصد سفرمون پر رنگ تر هم میشه. اگه شما هم مسافری هستین که دوست دارین با دست پر و کلی سوغاتی خوشگل از سفر برگردین ما واستون توصیه هایی داریم که می تونه تو تخفیف گرفتن در خرید سوغاتی حسابی به دردتون بخوره. با رسپینا24 همراه باشین.

توصیه هایی برای خرید سوغاتی در سفر

تو همه جای دنیا یه مساله ی اجتناب ناپذیر وجود داره که تو مناطق توریستی همیشه سعی بر اینه که همه چیز به قیمت بالاتری به گردشگرها فروخته بشه.شما هم اگه دارین با خرید بلیط هواپیما به یه شهر توریستی سفر می کنین و رزرو آنلاین هتل تون رو هم در یکی از توریستی ترین مناطق شهر انجام دادین باید حسابی حواستون به این موضوع باشه.

فروشنده ها هیچ وقت دوس ندارن که شما باهاشون سرقیمت چونه بزنین و شما باید همیشه سعی کنین موقع بیرون رفتن از فروشگاه بهترین خرید کننده باشین! زمانی شما می تونین بهترین خرید کننده باشین که موقع خرید کردن بدونین با چه ترفندهایی می شه خیلی راحت از فروشنده ها تخفیف گرفت در ادامه ی این مطلب بهتون میگم که چطوری می تونین با بهترین قیمت سوغاتی های سفرتون بخرین.

7 توصیه برای اینکه موقع خرید سوغاتی راحت تر تخفیف بگیرین:

مقایسه کردن قیمت ها رو فراموش نکنین

موضوع مقایسه کردن قیمت ها مربوط به قبل سفر هم میشه؛ اگه کالای خاصی مدنظرتونه که تصمیم دارین در طول سفر بخرینش بهتره تو شهر یا کشور خودتون هم قیمت اون کالا رو بدونین شاید تو مقصدتون کلاً این کالا گرون تر از شهر خودتون باشه! مقایسه کردن قیمت در طول سفر هم توصیه میشه، البته نه به این معنی که تو قسمت های مختلف شهر قیمت ها رو مقایسه کنین؛ بهتره قیمت کالای مورد نظرتون رو در فروشگاه ها و مغازه های اطراف هم مقایسه کنین تا قیمت واقعی اون دستتون بیاد و به خاطر توریست بودن سرتون کلاه نزارن.

مقایسه کردن قیمت ها

از مناطق توریستی خرید نکنین

همیشه این موضوع رو یه گوشه ی ذهنتون داشته باشین که مغازه های مناطق توریستی فقط و فقط به این دلیل ساخته شدن که پول زیادی از گردشگرهایی بگیرن که حاضر نیستن محل استراحتشون رو ترک کنن. اگه می خواین محصولات با کیفیت و قیمت ارزون بخرین باید از مناطق توریستی بیاین بیرون و یکم ماجراجویی کنین. برای خرید کردن به خیابون هایی برین که وجهه ی گردشگری ندارن.

از مناطق توریستی خرید نکنین

دنبال اجناس با کیفیت ولی با قیمت مناسب باشین

انگلیسی ها یه ضرب خیلی جالب دارن که من همیشه موقع خرید کردن به خودم میگم " من اونقدر پولدار نیستم که جنس ارزون بخرم" ! شاید موقع خرید اجناس ارزون قیمت خیلی خوشحال باشین که چه خرید با صرفه ای انجام دادین ولی باید این نکته رو هم در نظر بگیرین که، هر چیز بی کیفیت و ارزون دوام و موندگاری نداره و خیلی زود داغون میشه و ازبین میره. پس برای خرید یادگاری، قطعاً اجناس بی کیفیت گزینه های خوبی نیستن.

اجناس با کیفیت با قیمت مناسب بخرین

عمده خرید کنین

چه ایرادی داره که سوغاتی هایی که هدیه میدین، یه مدل باشن؟ تو همه ی شهرها می تونین عمده فروشی ها رو پیدا کنین و با یه تخفیف عالی سوغاتی بخرین.

عمده خرید کنین

هر چه تعدادتون بیشتر باشه بیشتر می تونین تخفیف بگیرین

اگه دارین گروهی سفر می کنین به نفعتونه که همگی با هم برین خرید؛ اینطوری فروشنده وقتی می بینه که قراره چند نفری کلی ازش خرید کنین، مسلماً بیشتر و راحت تر بهتون تخفیف میده.

هر چه تعدادتون بیشتر باشه بیشتر می تونین تخفیف بگیرین

از یک مغازه خرید کنین

برای خرید سوغاتی سعی کنین یه مغازه با تنوع زیاد اجناس، پیدا کنین که بیشتر چیزایی که می خواین بخرین رو داشته باشه. اینطوری شاید نخواین از یه چیز چندتا بردارین ولی در کل فروشنده وقتی می بینه شما همه چیزهایی که می خواستین رو از خودش گرفتین راحت تر بهتون تخفیف میده.

یک مغازه با تنوع زیاد اجناس پیدا کنین

صمیمی برخورد کنین

فراموش نکنین که هیچ کس تو این دنیا به درخواست یه عدد برج زهر مار جواب مثبت نمیده. فروشنده ها دوس دارن صمیمانه ارتباط برقرار کنن! اگه شما در برخورد باهاشون دوستانه برخورد کنین و سعی کنین بیگانه بودن رو بزارین کنار و راجع به موضوع های مختلف باهاشون صحبت کنین قطعا راحت تر به درخواست تخفیف تون جواب مثبت میدن.

صمیمی رفتار کنین

برای خرید اینترنتی بلیط هواپیما و رزرو هتل در سراسر جهان می تونین خیلی راحت از سایت رسمی خرید بلیط هواپیما رسپینا24 اقدام کنین. سایت ما بهتون این امکان رو میده که بلیط هواپیما مقصدتون رو با مقایسه قیمت ایرلاین های مختلفی که در تاریخ مدنظرتون به مقصد شما پرواز دارن با ارزون ترین قیمت خریداری کنین و از خرید بلیط ارزان هواپیما مطمئن و راضی باشین.