فاصله تهران تا کیش

آگاهی از فاصله تهران تا کیش و همچنین مسیرهای مختلفی که شما را به کیش می رساند می تواند در تصمیم گیری در انتخاب نوع وسیله و مسیر آن به شما کمک کند. در ادامه این مسیرها را برای شما مشخص کرده ایم. با رسپینا همراه باشید.

سفر از تهران به کیش

مسافت تهران تا کیش

مسافت تهران تا کیش به نوع وسیله حمل و نقل شما بستگی دارد. مسافت زمینی حدود 1600 کیلومتر است که حدود 18 ساعت رانندگی نیاز دارد. همچنین این فاصله از تهران تا بندرعباس حدود 1276و با قطار از تهران تا بندرعباس حدود 1330 کیلومتر است. مسافت هوایی از تهران تا کیش کمتر بوده و حدود 1052 کیلومتر است و با خرید بلیط هواپیما تهران کیش بعد از   حدوداً 2 ساعت به مقصد می رسید. در ادامه این مسیرها را به تفکیک بررسی می کنیم.

فاصله هوایی تهران کیش

سفر هوایی از تهران به کیش

فاصله تهران تا کیش از طریق مسیر هوایی حدود 1052 کیلومتر بوده که بسته به شرایط جوی و همچنین نوع هواپیما حدود 2 ساعت طول میکشد. به طور مثال ایرلاین وارش و کیش ایر این مسیر را در حدود 1 ساعت و نیم و ایرلاین ایران ایرتور و اکثر ایرلاین های دیگر در حدود 1 ساعت و 45 دقیقه تا 2 ساعت طی می کنند.

 این پروازها از فرودگاه مهرآباد انجام شده و در تنها فرودگاه کیش به زمین می نشینند. برخی از ایرلاین های این مسیر شامل ایرلاین آتا، تابا، کاسپین، وارش، معراج و زاگرس است. هزینه این ایرلاین ها تفاوت زیادی با یکدیگر نداشته اما ایرلاین تابان جزو ارزان ترین ایرلاین های این مسیر است.

فرودگاه کیش

فاصله تهران تا کیش با قطار

برای رفتن به کیش با قطار، مسیر مستقیمی وجود ندارد و باید ابتدا به بندرعباس رفته و از انجا می توانید از بندرهای چارک، آفتاب و لنگه خود را به جزیره کیش برسانید. مسیر ریلی تهران تا بندرعباس حدود 1330 کیلومتر می باشد. قطارهای مختلفی شما را از تهران به بندرعباس می رساند. پس از رسیدن به بندر عباس، می توانید با طی مسیر 260 کیلومتری به بندر چارک رفته و با استفاده از لنج و یا شناور مسافربری به کیش برسید. فاصله بندر چارک تا کیش حدود 32 کیلومتر بوده که برای رسیدن به آن نیم ساعت زمان لازم داشته که به شرایط جوی بستگی دارد.

فاصله تهران تا بندرعباس با قطار

قطارهای لوکس از تهران تا کیش

قطارهای لوکس از تهران تا کیش، شامل قطارهای کوپه ای 4 نفره و 4 ستاره غزال و همچنین 4 ستاره ارگ می باشند که دارای امکانات رفاهی ویژه و پذیرایی در عصر و صبح هستند. فاصله تهران تا کیش حدود 18 تا 20 ساعت طول می کشد. قطارهای 4 ستاره ارگ امکانات بیشتری دارند که قیمت بلیط این قطارها از قطارهای دیگر بیشتر است.

قطار ارگ تهران بندر

قطارهای معمولی از تهران تا کیش

قطارهای سه ستاره و معمولی نیز در این مسیر قرار دارد. این قطارها شامل قطار 3 ستاره جوپار با کوپه های 6 نفره و 3 ستاره البرز با کوپه های 6 نفره است. قطارهای معمولی نسبت به قطارهای لوکس قیمت کمتری داشته، اما به علت تقاضای زیاد در ایام عید نسبت به ایام دیگر سال، قیمت این قطارها بیشتر می شود.

قطارهای سه ستاره مسیر تهران بندرعباس

فاصله تهران تا کیش با ماشین

برای سفر با ماشین شخصی خود از تهران به کیش، شما باید خود را به یکی از بنادر نزدیک به کیش برسانید. از معروف ترین این بندرها، بندر چارک می باشد. نزدیکترین بندر به کیش، بندر آفتاب بوده که حدود 18 کیلومتر بوده و تقریبا 2 ساعت زمان نیاز دارد. پس از آن بندر چارک در 32 کیلومتری کیش قرار گرفته است و 2 و نیم الی ساعت با کیش فاصله دارد. همچنین بندر لنگه  در 93 کیلومتری جزیره کیش واقع شده که تنها در ایام عید نوروز عبور از آن مقدور است. فاصله تهران تا بندرعباس حدود 1500 کیلومتر می باشد. این مسیرها در زیر بررسی شده است.

فاصله تهران تا کیش از مسیر یزد

 برای رسیدن به این مسیر می توانید از بندرعباس عبور کنید که در این صورت باید از تهران به سمت کاشان بروید. این مسیر حدود 240 کیلومتر است. پس از آن مسیری حدود 750 کیلومتر به سمت یزد خواهید داشت. پس از رسیدن به یزد باید به سمت کرمان و نهایتا سیرجان بروید که حدود 350 کیلومتر می باشد. در ادامه از سیرجان به سمت بندرعباس بروید که این مسیر نیز حدود 300 کیلومتر است. اکنون فاصله شما با بندر چارک حدود 260 کیلومتر خواهد بود. پس از رسیدن به این بندر حدود 32 کیلومتر با کیش فاصله دارید که می توانید با لندیگراف از این بندر به کیش بروید.

فاصله تهران تا کیش از مسیر اصفهان

مسیر دیگری نیز وجود دارد که پس از ورود به کاشان به سمت اصفهان رفته (260 کیلومتر) و از شهرضا عبور کرده و به سمت مرودشت و شیراز بروید. فاصله اصفهان تا شیراز حدود480 کیلومتر است. سپس از مسیر فیروزآباد به بندر چارک خواهید رسید. فاصله شیراز تا بندر چارک از این مسیر 517 کیلومتر است. مسافت هر دو مسیر تا بندر چارک اختلاف زیادی ندارد. پس از رسیدن به بندر چارک باید خودروی خود را توسط لندیگراف به جزیره کیش ببرید که حدود 32 کیلومتر است. هزینه لندیگراف بدون احتساب سرنشینان حدود 170 هزار تومان است.

مسیر تهران تا بندرچارک

فاصله تهران تا کیش با اتوبوس

این روش از روش های کم هزینه برای مسافرت از تهران به کیش است. در انتخاب شهر مقصد دقت نمایید که کمترین فاصله را با کیش داشته باشد. بهترین مسیر برای رفتن به کیش با اتوبوس، مسیر تهران بندرعباس است. پس از رسیدن به بندرعباس با استفاده از اتوبوس های دریایی می توانید به بندر چارک برسید. این مسیر حدود 1276 کیلومتر بوده و مدت زمان رانندگی حدود 15 ساعت است. با توجه به طولانی بودن مسافت، استفاده از این مسیر توصیه نمی شود.

بهترین روش برای پیمودن مسافت تهران تا کیش

در این مقاله فاصله تهران تا کیش با وسیله های نقلیه مختلف مانند هواپیما، قطار، اتوبوس و خودروی شخصی، در مسیرهای متفاوت بررسی شد. با توجه به طولانی بودن مسیر، استفاده از هواپیما مناسب ترین گزینه است. همچنین به دلیل جابه جایی­های مختلف در استفاده از قطار و مسیر طولانی بندرعباس تا جزیره کیش، استفاده از تور کیش را به شما پیشنهاد می دهیم تا دغدغه انتقال از بندرعباس به جزیره کیش و حتی انتقال از فرودگاه به هتل را نداشته باشید. اگر شما تجربه سفر به کیش با هر یک از وسایل نقلیه ذکر شده را دارید، تجربیات خود را با ما در میان بگذارید.