سفر از کیش به قشم

فاصله بین کیش تا قشم

فاصله زمانی بین کیش تا قشم به وسیله حمل و نقل و مسیری که می روید بستگی دارد. در ادامه مدت زمان این سفر در مسیرهای هوایی و زمینی توضیح داده شده است.

فاصله هوایی بین قشم و کیش

فاصله کیش تا قشم با هواپیما

استفاده از مسیر هوایی از کیش به قشم به دلیل نبود پرواز مستقیم بین دو جزیره امکان پذیر نیست. برای مسیر هوایی می توانید ابتدا از کیش به بندرعباس، سپس از مسیر زمینی از بندرعباس به بندر پل بروید که حدود 66 کیلومتر می باشد. مابقی مسیر از بندر پل تا جزیره قشم به صورت دریایی و زمینی است که مجموعا حدود 62 کیلوکتر است. در مجموع استفاده از مسیر هوایی برای سفر از کیش به قشم گزینه مناسبی نیست.

فرودگاه کیش

فاصله کیش تا قشم از مسیر دریایی و زمینی

برای رسیدن به جزیره قشم از طریق مسیر دریایی و زمین می توان از بندر چارک، بندر آفتاب و بندر لنگه عبور کرد. پس از آن به بندر پل در بندر عباس رفته و از مسیر دریایی به نزدیکترین بندر در قشم یعنی بندر لافت می رویم.

فاصله کیش تا قشم از بندر آفتاب

فاصله حدودی از کیش تا بندر آفتاب حدود 35 کیلومتر است. پس از آن در مسیر زمینی حدود 230 کیلومتر به سمت بندر پل رانندگی می کنید و 14 کیلومتر دیگر مسیر دریایی از بندر پل به سمت بندر لافت دارید. این مسیر حدود 280 کیلومتر است.

بندر آفتاب

فاصله کیش تا قشم از بندر چارک

این مسیر حدود 315 کیلومتر می باشد. فاصله کیش تا بندر چارک حدود 32 کیلومتر، از انجا تا بندر پل حدود 270 کیلومتر و 14 کیلومتر دیگر تا بندر لافت فاصله است.

بندر چارک

فاصله کیش تا قشم از بندر لنگه

مسیر بنده لنگه به کیش و بالعکس، تنها در ایام نوروز فعال است. اگر در این ایام به کیش سفر کردید می توانید از این مسیر استفاده کنید. فاصله کیش تا بندر لنگه حدود 95 کیلومتر است. نزدیکترین مبدا به بندر عباس، بندر لنگه است که حدود 112 کیلومتر با بندر پل فاصله دارد.

بندر لنگه

فاصله کیش تا قشم با کشتی

در گذشته برای سفر از کیش به قشم از کشتی سانی استفاده می کردند که حدود 11 ساعت به طول می انجامید. در حال حاضر این کشتی غیرفعال بوده و به جای آن از لنج استفاده می شود. فاصله این مسیر حدود 225 کیلومتر بوده و با لنج حدود 7 تا 10 ساعت زمان می برد که به سرعت و نوع لنج بستگی دارد.

کشتی سانی

هزینه سفر از کیش تا قشم

اگر خودروی شخصی داشته باشید می توانید با لندیگراف خودروی خود را از جزیره کیش به بندر چارک، بندر آفتاب و یا بندر لنگه ببرید. پس از طی مسیر زمینی، مسیر دریایی از بندر پل تا بندر لافت را نیز باید با لندیگراف طی کنید. اگر صاحب خودروی شخصی نیستید هزینه سفر شما را هزینه های مربوط به شناور مسافربر و هزینه تاکسی در مسیرهای زمینی در بر می­گیرد که با توجه به تعداد افراد خانواده شما متفاوت خواهد بود.

لندیگراف

هزینه بردن ماشین از کیش به جزیره چارک

هزینه حمل خودرو از کیش به بندر چارک و افتاب حدود 170 هزارتومان می باشد. از راننده و کودک زیر 5 سال هزینه ای دریافت نشده اما به ازای هر سرنشین، حدود 35 هزار تومان دریافت می شود.

هزینه بردن ماشین از بندر پل به قشم

علاوه بر این در مسیر بندر پل به جزیره قشم برای حمل خودرو باید از لندیگراف استفاده کرد که هزینه آن حدود 55 هزارتومان برای خودرو و راننده است. علاوه بر این به ازای هر سرنشین و عوارض مسیر نیز مبلغ جداگانه دریافت خواهد شد.

زمان رسیدن از کیش به قشم

زمان رسیدن از کیش به قشم بستگی به استفاده شما از نوع وسیله دریایی و مسیر انتخابی شما دارد است. اگر از شناور مسافربری استفاده کنید نسبت به شناورهای لندینگ زودتر می رسید.

زمان رسیدن از کیش به قشم از بندر آفتاب

زمان رسیدن از جزیره کیش به بندر آفتاب حدود 2 و نیم الی 3 ساعت و شاید بیشتر طول بکشد. همچنین از این بندر تا بندر پل حدود 3 ساعت بوده و حدود یک ساعت از بندر پل تا بندر لافت فاصله دارد. در مجموع این مسیر حدود 7 ساعت است.

شناورهای مسافربر

زمان رسیدن از کیش به قشم از بندر چارک

بستگی به نوع وسیله حمل و نقل دریایی حدود 3 ساعت زمان لازم است تا به بندر چارک برسید. همچنین از بندر چارک تا بندر پل، 2 ساعت و نیم فاصله می باشد. با توجه به زمان یک ساعته لازم برای رسیدن به بندر لافت، این مسیر حدود 6 ساعت به طول می انجامد.

زمان رسیدن از کیش به قشم از بندر لنگه

زمان موردنیاز برای رسیدن به این بندر از جزیره کیش حدود 2 ساعت و نیم با شناور مسافربر و حدود 4 ساعت با شناور حمل خودرو است. سپس مسافتی حدود یک ساعت و نیم با بندر پل فاصله دارید. برای رسیدن به بندر لافت به زمانی حدود 5 الی 7 ساعت نیاز دارید.

عکس بندر پل

مسیر مناسب از کیش به قشم

اینکه کدام مسیر مناسب تر است به شرایط خودتان بستگی دارد. مناسب ترین مسیر استفاده از مسیر دریایی-زمینی و عبور از بندر چارک است. زیرا این مسیر هم شناورهای مسافربر و شناورهای حمل ماشین بیشتری داشته و هم کیفیت شناورهای آن بهتر است.

بهترین وسیله سفر از کیش به قشم

اگر قصد بازدید از شهرهای بندری بین کیش و قشم دارید استفاده از مسیر دریایی و زمینی گزینه مناسبی است. در صورتی که می خواهید از دیدن دریای خلیج فارس در لنج لذت ببرید، حتما از مسیر دریایی و از لنج استفاده کنید. هزینه سفر از کیش به قشم در مسیر دریایی بیشتر از مسیر دریایی- زمینی است.

عکس لنج جزیره قشم

سفر از قشم به کیش

اگر از تور قشم استفاده کردید، می توانید برای سفر از قشم به کیش، مسیرهای گفته شده در بالا را در پیش دارید، که مسافت و زمان آن نیز با مسیر کیش به قشم یکسان است. چون تردد از قشم به بندر پل کمتر است، تعداد شناورهایی که به بندر پل می روند کمتر می باشد و باید از قبل برنامه ریزی مناسب را داشته باشید.

نظرات سفر به قشم از کیش

در این مقاله سعی شد مسیرها و مسافت های زمانی و جغرافیایی برای رفتن از کیش به قشم را با جزئیات برای شما بازگو کنیم. می توانید با توجه به شرایط خود از هرکدام از این مسیرها استفاده کنید. اگر شما تجربه سفر از کیش به قشم و بالعکس را دارید، تجربیات خود را با در میان بگذارید.